Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ženy sú lepšie vodičky ako muži

Ženy sú lepšie vodičky ako muži - na základe počtu fatálnych nehôd, ktoré zapríčiňujú, dokonca omnoho lepšie, hovorí štúdia

Britskí vedci použili vládnu databázu 14,425 úmrtí na cestách v rokoch 2005-2015, v ktorých bolo zapojených viac ako jedno vozidlo. Vyrátali počet úmrtí spojených s vodičmi osobných, dodávkových, nákladných vozidiel, motocyklov, autobusov a bicyklov. 

Štúdia zistila, že v pomere k najazdeným kilometrom boli nákladné vozidlá a autobusy príčinou najväčšieho množstva smrteľných dopravných nehôd a motocykle sú dvakrát nebezpečnejšie ako osobné vozidlá. Najmenej zapojení do týchto nehôd boli cyklisti. 

Muži - šoféri osobných áut a dodávok mali v porovnaní so ženami dvakrát vyšší podiel fatálnych nehôd na kilometer. Vodiči nákladných vozidiel sú na tom v pomere k ženám až štyrikrát horšie a motorkári dokonca až dvanásťkrát. Pri vodičoch a vodičkách autobusov a cyklistoch a cyklistkách boli rozdiely zanedbateľné. 

„Zastrešujúcim motívom tejto štúdie je to, že skúmame riziká, ktoré pre ľudí predstavujete pri používaní vozidla,“ uviedla autorka štúdie Rachel Aldredová, docentka z Westminsterskej univerzity v Londýne. "Toto je aspekt, na ktorý sa často nepozeráme."

zdroj: The New York Times

Späť