Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Za predané autá vysádzame stromčeky

25.10.2019 Novinky HYUNDAI

Životné prostredie je horúcou témou posledných rokov a niet sa čomu čudovať. Sme jeho súčasťou a má výrazný vplyv na kvalitu nášho života. A hoci technologický pokrok nepochybne túto kvalitu zlepšuje, netreba zabúdať aj na negatíva, ktoré so sebou prináša.

Za každé predané auto v roku 2019 vysadíme jeden stromček

Emisie produkované automobilovým priemyslom nám tú kvalitu uberajú a ako najväčší predajca Hyundai na Slovensku sme toho súčasťou. Rozhodli sme sa to zmeniť a vzniklo tak naše novoročné predsavzatie: „Za každé predané auto v roku 2019 vysadíme jeden stromček.“ Druhá októbrová sobota toho roku potvrdila, že v Autopolise sme nezostali len pri sľuboch.

autopolis_tabula_sadenie_stromcekov


Vysádzali sme v Karpatoch - zelených pľúcach Bratislavy

Bolo 9 hodín ráno, keď sme sa ako dobrí kolegovia a priatelia postretávali na okraji lesa v Limbachu - a teda v Karpatoch, zelených pľúcach Bratislavy, v ktorej pôsobíme. Tam nás už v dobrej nálade čakali pracovníci š.p. Lesy Slovenskej republiky. V spolupráci s nimi sme si vybrali úsek lesa, ktorý bol v roku 2010 postihnutý veternou kalamitou a dodnes potrebuje pomocnú ruku.

autopolis_limbach_priroda_sadenie_stromcekov


Naše lesy, naše prírodné bohatstvo

Prichystali si pre nás motyky a 500 sadeníc stromčekov. V lektorskom úvode sme sa dozvedeli ako les funguje a prečo je dôležité mu odborne pomáhať. Krytokorenné sadenice duba boli ideálnou voľbou, ktoré dokážu odolávať nástrahám terénu a klimatických zmien v danom podnebnom pásme.

autopolis_sadenice_duba_sadenie_stromcekov


Každý zasadený stromček vyprodukuje tisíce litrov kyslíka za svoj život

Jamkovou sadbou sme pre sadenice vytvorili priestor, aby sa mohli prirodzene etablovať do lesa. Nastávajúcu zimu prečkajú v spánku a na jar začnú svoju dlhú púť, počas ktorej vyrastú v majestátne stromy produkujúce tisíce litrov kyslíka.

autopolis_stromcek_sadenica_duba_sadenie_stromcekov


Š. P. Lesy Slovenskej Republiky nám pomáhali vysádzať odborne

Vysádzali sme v oplotku, ktorý chráni budúce stromčeky pred divou zverou. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že by zver sadenice požrala a vytrhala a pripravila tak o možnosť rastu.

autopolis_limbach_oplotok_sadenie_stromcekov


Stromčeky vysádzame pre nás všetkých

Veľmi rýchlo sme sa presvedčili, že práca v prírode nie je taká idylka ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nepoddajný terén, kropaje potu a namáhavá práca. Úsmev nám však z tváre nezmizol. Dobrá nálada a presvedčenie, že stromčeky vysádzame pre nás všetkých, nás dohnali do úspešného konca.

autopolis_limbach_sadenie_stromcekov


S viac ako 2 000 stromčekmi spolu vytvoríme krásny les

Môžeme sa tak tešiť z prvej várky stromčekov, ktoré poslúžia nie len nám, ale aj ďalším generáciám po nás. A pokiaľ v našej rýchlosti nespomalíme, prinesie tento rok dokopy viac než 2 000 stromčekov. To je už celkom krásny les, čo poviete?

autopolis_limbach_sadenie_stromcekov


Kde nájdete zasadené stromčeky?

Pozrite si mapku nižšie s presnými GPS súradnicami:


Napísali o nás

Prečítajte si, čo o nás napísali:

Auto motor a šport
https://www.autoviny.sk/novinky/120391/chcete-si-kupit-auto-bez-vycitiek-svedomia-toto-je-jeden-zo-sposobov

Autoride
https://autoride.sk/jedno-auto-jeden-strom

Späť

Galéria k článku