Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Víťazstvo vo WRC - Thierry Neuville vyhral Rally Italia Sardegna

14.06.2016 Novinky HYUNDAI

?

Hyundai Motorsport má na konte ďalšie víťazstvo vo WRC keď Thierry Neuville vyhral Rally Italia Sardegna

• Hyundai Motorsport dosiahol tretie víťazstvo vo WRC keď Thierry Neuville vyhral Rally Italia Sardegna
  • Dani Sordo sa umiestnil na štvrtom mieste po štvrtý raz za sebou a postúpil na druhé miesto v hodnotení jazdcov
  • Hyundai i20 WRC novej generácie sa opäť osvedčil ako vysoko konkurencieschopný súťažný špeciál

Alghero, Sardínia

Tím Hyundai Motorsport vybojoval svoje druhé víťazstvo v tejto sezóne majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2016 FIA World Rally Championship (WRC) dominantným výkonom, ktorý podal Thierry Neuville na Rally Italia Sardegna.

Neuville bol počas celej súťaže v suverénnej forme a počas záverečného dňa sa mu podarilo zvýšiť svoj náskok na 24,8 sekundy a vyhrať súťaž. Ako druhý sa umiestnil pilot tímu Volkswagen Motorsport Jari-Matti Latvala.

Tento výsledok predstavuje druhé víťazstvo automobilu Hyundai i20 WRC novej generácie v tejto sezóne a celkovo tretie víťazstvo tímu Hyundai Motorsport vo WRC po Rallye Deutschland v roku2014 a Rally Argentina v apríli tohto roku.

Posádka Dani Sordo a Marc Martí absolvoval v zásade bezproblémovú súťaž a umiestnil sa na štvrtom mieste po štvrtý raz za sebou, čím získala 12 bodov. Úspešný bol aj Kevin Abbring, ktorý skončil ako druhý v Power Stage, čím získal svoje prvé body vo WRC.

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 20) zvíťazil vďaka sústredenému úsiliu celého tímu a zvýšeniu výkonnosti automobilu Hyundai i20 WRC novej generácie. Bolo to jeho prvé víťazstvo vo WRC od Rally Deutschland v roku 2014. Je to najlepší výkon v jeho doterajšej kariére, keď súčasne vyhral deväť rýchlostných skúšok počas víkendu a od 7. rýchlostnej skúšky v piatok viedol v súťaži.

Neuville povedal: „Bol to skutočne fantastický víkend!Bolo to zaslúžené víťazstvo a je to krásny pocit podeliť sa oň s našim vynikajúcim tímom. Mali sme aj niektoré ťažké chvíľky, podobne ako v Portugalsku, ale sme sa z toho dostali a naše úsilie sa nám vyplatilo. Je to mimoriadny výsledok. Hyundai i20 WRC novej generácie počas víkendu podal vynikajúce výkony, jazdu som si naozaj vychutnával a cítil som sa pohodlne. V záverečných rýchlostných skúškach v nedeľu dopoludnia sme necítili veľký tlak konkurencie, preto sme sa maximálne sústredili na to, aby sme automobil bezpečne doviedli do cieľa. Urobili sme všetko správne a teraz sa môžeme tešiť z nášho druhého víťazstva vo WRC. Dúfam, že tento výsledok budeme môcť využiť ako odrazový mostík pre zvyšok sezóny; to je zvlášť dobré pre sebavedomie.“

Dani Sordo (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4) profitoval z konzistentného prístupu na Sardínii a pokračoval v zbieraní štvrtých miest. Vďaka umiestneniu sa posunul so skóre 68 bodov na druhé miesto v hodnotení jazdcov v tejto sezóne WRC. Jeho 12 bodov, získaných uplynulý víkend, okrem toho prispelo ku konsolidácii umiestnenia Hyundai Shell World Rally Team v hodnotení výrobcov.

Sordo komentoval: „Vedeli sme, že táto súťaž si bude vyžadovať rozvážny prístup a presne to sme aj urobili. Nebola vždy jednoduchá a niektoré rýchlostné skúšky boli dosť zložité, úzke a šmykľavé, čo nevyhovuje môjmu štýlu jazdy. V dopoludňajších rýchlostných skúškach v nedeľu sme sa sústredili na to, aby sme sa vyhli problémom a predchádzali chybám. Myslím, že sme tento víkend z automobilu aj z nás vyťažili maximum. Je to ďalšie štvrté miesto, no vďaka nemu sme sa posunuli na druhú priečku v hodnotení výrobcov a to je fantastické. Blahoželáme Thierrymu a Nicolasovi k víťazstvu, ktoré je veľmi zaslúžené a predstavuje veľkú morálnu podporu pre celý tím.“

Zo Sardínie si odnáša veľa pozitívneho aj Kevin Abbring (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 10). V sobotu dopoludnia dosiahol svoje prvé víťazstvo v rýchlostnej skúške, pomohol tímu k výsledku 1-2 v popoludňajšej jazde a v nedeľu skončil ako druhý v záverečnej Power Stage, čím získal svoje prvé body vo WRC.

Abbring povedal: „“Bol to dobrý záverečný deň pre nás a príjemným bonusom bolo, že sme v Power Stage vybojovali moje prvé body vo WRC. Počas víkendu sme získali sebadôveru a tak sme dokázali na záver zvýšiť tempo. V priebehu súťaže sme mali niekoľko problémov, no to je bežné pri získavaní skúseností. Veľmi sme sa usilovali nájsť správny rytmus a záverečnú rýchlostnú skúšku sme si už vychutnávali. Myslím si, že máme dobré nastavenie do budúcnosti. Pre tím bol tento víkend veľmi pozitívny vďaka víťazstvu, ktoré vybojovali Thierry a Nicolas. Ukazuje sa, aký úspech môže priniesť tímová práca a preto som veľmi rád, že môžem byť členom Hyundai Motorsport. Teším sa na opätovný návrat na trate súťaží WRC v neskoršom období tejto sezóny.“

Hyundai Motorsport sa v šiestich súťažiach tejto sezóny päťkrát umiestnil na stupienkoch víťazov, pričom dosiahol dve víťazstvá. Je to zatiaľ najúspešnejšia sezóna tímu vo WRC ešte pred dovŕšením jej prvej polovice.

Šéf tímu Michel Nandan povedal: „“Thierry a Nicolas si naozaj zaslúžili toto víťazstvo. Tento výsledok pozdvihol celý náš tím. Zažili sme počas súťaže niektoré náročné fázy, no vytrvali sme a tvrdo bojovali aby sme problémy prekonali ako celý tím. Tento výsledok ukazuje, čo sa dá dosiahnuť tvrdou prácou a sústredením. Teraz máme na konte dve víťazstvá automobilu i20 WRC novej generácie a spamätali sme za z Portugalska, a to je presne to, čo sme chceli dosiahnuť. Dani sa posunul na druhé miesto v hodnotení jazdcov vďaka rozvážnej jazde tento víkend, zvládol to veľmi dobre. A aj Kevin opäť ukázal, že je mladý nádejný talent svojim silným výkonom v Power Stage – a svojimi prvými bodmi vo WRC. Máme ešte veľa práce pred sebou ale s potešením pokračujeme v našej doteraz najsilnejšej sezóne vo WRC. Súťaž v Poľsku stavia pred nás nové výzvy, no budeme pripravení. Teraz najprv oslávime víťazstvo ako celý tím.“

Siedme podujatie šampionátu FIA WRC, Rally Poland, sa uskutoční v dňoch 30. júna – 3. júla a zakončí prvú polovicu tohtoročných majstrovstiev.