Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Už žiadny stres pre vášho domáceho miláčika

09.01.2019 Novinky FORD

Protihluková búda dopraje aj vášmu psiemu miláčikovi šťastný Nový rok


Bratislava, 21. december 2018 - Nový rok. Keď sa spustí odpočítavanie posledných sekúnd do polnoci, tváre ľudí sa rozžiaria šťastím a oblohu osvetlí ohňostroj. Zvuková kulisa, ktorá tieto chvíle sprevádza, však môže spôsobovať bolesť domácim miláčikom a obavy ich majiteľom.

Odhaduje sa, že 45 percent psov vo Veľkej Británii vykazuje známky strachu, keď počujú ohňostroj, čo spôsobuje ťažkosti aj ich majiteľom a ich rodinám.*

Jednou z možných odpovedí by mohla byť protihluková psia búda na báze podobnej technológie, aká sa používa vo vozidlách a slúchadlách. Chráni citlivý psí sluch, takže majitelia nemusia svojho miláčika vyčleniť z rodinného kruhu.

Pozrite si video tu.

Keď mikrofóny vnútri prototypu psej búdy zaznamenajú zvuk ohňostroja, zabudovaný audiosystém začne vysielať opačné frekvencie, ktoré úplne odrušia hluk alebo ho aspoň výrazne zmiernia. Súčasťou návrhu je korok s vysokou hustotou, ktorý sa ideálne hodí na zvukovú izoláciu. A výsledok? Už žiadny stres pre vášho domáceho miláčika. Zatiaľ ide len o koncept, ktorý však má potenciál spríjemniť vášmu psíkovi aj vám vstup do nového roka.

„Mnohé zvieratá sa boja ohňostroja – a psy v porovnaní s ľuďmi počujú veci, ktoré sa nachádzajú štyrikrát ďalej a tiež v oveľa širšom rozsahu frekvencií. Príprava pred samotným ohňostrojom je kľúčová – a jej súčasťou je aj nájdenie miesta, kde sa váš miláčik bude cítiť v bezpečí a šťastne,“ povedal Graeme Hall, nazývaný „The Dogfather“ (psí otec), jeden z najlepších cvičiteľov psov vo Veľkej Británii, ktorý pomohol už 5 000 psom a ich majiteľom s problematickým správaním.

Táto myšlienka sa inšpirovala protihlukovou technológiou, ktorú automobilka Ford predstavila vo svojom SUV Edge a ktorá vodičom aj cestujúcim zaručuje tichšiu jazdu. Keď mikrofóny zachytia veľký hluk motora alebo prevodovky, začnú proti nemu pôsobiť opačné zvukové vlny z audiosystému vozidla.

„Zaujímalo nás, ako by technológie, ktoré využívame v našich vozidlách, mohli pomôcť aj v iných situáciách. Mohli by si psy užiť tichšie oslavy Nového roka vďaka nášmu systému aktívnej regulácie hluku? Máme rozpracovaných viacero nápadov, ako by aj malý kúsok know-how spoločnosti Ford mohol vylepšiť náš každodenný život,“ povedala Lyn West, manažérka značky na oddelení marketingovej komunikácie spoločnosti Ford of Europe.

Protihluková psia búda, ktorá zatiaľ existuje len ako prototyp, je prvá z radu iniciatív spoločnosti Ford, nazývaných intervencie, ktoré uplatňujú automobilové know-how pri riešení každodenných problémov.

* Správa RSPCA z 30. októbra 2014.

_____________________________ 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 201 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená.

Späť

Galéria k článku