Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Úspech úžitkových vozidiel Ford

01.02.2018 Novinky FORD

Úspech úžitkových vozidiel Ford of Europe pokračuje aj v roku 2017

Bratislava, 19. januára 2018 - Prvotriedna ponuka úžitkových vozidiel značky Ford sa v roku 2017 mohla znova tešiť z rekordného predaja a ďalšieho rastu, vďaka čomu sa automobilka už tretí rok po sebe stala najpredávanejšou značkou úžitkových vozidiel v Európe.

Najvýznamnejšie momenty pre úžitkové vozidlá v Európe za rok 2017:

  • Spoločnosť Ford predala 352 200 úžitkových vozidiel, čo oproti minulému roku predstavuje nárast o 7,2 percenta a doposiaľ najlepší výsledok.
  • Automobilka Ford zvýšila svoj trhový podiel o 0,3 percentuálneho bodu na celkových 13,5 percenta a posilnila tak svoje vedúce postavenie na európskom trhu s úžitkovými vozidlami.
  • Štvorčlenná rodina úžitkových modelov Ford Transit zaznamenala rekordný predaj 287 600 vozidiel.
  • Ford odhalil nové modely Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier ako súčasť revolúcie produktov, pri ktorej automobilka počas nasledujúcich 18 mesiacov vynoví celú svoju európsku ponuku modelov.
  • Deväť trhov dosiahlo rekordný objem predaja úžitkových vozidiel – Belgicko, Česká republika, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Nórsko, Poľsko a Spojené kráľovstvo.
  • Ford v Spojenom kráľovstve oslávil 52 rokov na čele predaja úžitkových vozidiel, pričom dominuje trhu vo všetkých kategóriách úžitkových vozidiel.
  • Objem predaja všetkých piatich úžitkových modelov Ford sa v priebehu roka zvýšil.
  • Ranger je najpredávanejší pickup v Európe s historicky najlepšími predajnými výsledkami na úrovni 44 000 vozidiel, čo znamená zvýšenie o 15,1 percenta v porovnaní s rokom 2016.
  • Z modelu Transit Custom, ktorý je najpredávanejšou dodávkou vo svojej triede (N1), sa v priebehu roka predalo 123 100 kusov, čo je najviac od jeho uvedenia na trh v roku 2012.
  • Ford odhalil plug-in hybridnú (PHEV) verziu modelu Transit Custom s nulovými emisiami, ktorá sa na cestách objaví v roku 2018 počas skúšobnej prevádzky 20 vozidiel u zákazníkov v Londýne.

Vyjadrenie vedúceho pracovníka:

„Ako môže Ford nadviazať na rekordný rok 2017?  Poviem vám ako. Tým, že počas nasledujúcich 18 mesiacov vynoví celú svoju európsku ponuku úžitkových vozidiel. A vďaka tomu, že máme doposiaľ najsilnejší sortiment a na obzore sa črtajú vzrušujúce elektrifikované úžitkové vozidlá, sme odhodlaní udržiavať naše európske obchodné operácie v pohybe tým najefektívnejším spôsobom pri čo najnižších nákladoch.“

Hans Schep, generálny riaditeľ pre úžitkové vozidlá, Ford of Europe

_______________________________________________________ 

Poznámka: Spoločnosť Ford of Europe podáva správy o predaji za svojich 20 tradičných európskych trhov, kde ju zastupujú národné predajné spoločnosti. Ide o tieto krajiny: Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko


 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K hlavným oblastiam podnikania spoločnosti patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Ford tiež poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti investícií v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Spoločnosť Ford má v celosvetovom meradle približne 203 000 zamestnancov. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a službách spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

 

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 66 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

 

Späť

Galéria k článku