Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Tím Hyundai si pripísal piate umiestnenie na stupienkoch víťazov

06.07.2016 Novinky HYUNDAI

?

Hyundai Motorsport sa po piaty raz v roku 2016 umiestnil na stupienkoch víťazov keď vybojoval tretie miesto v Poľsku

• Hyundai Motorsport skončil ako tretí na Rally Poland, siedmom podujatí majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach (WRC) 2016 a získal 27 bodov do hodnotenia výrobcov
  • Hayden Paddon dosiahol svoje tretie umiestnenie na stupienkoch víťazov, keď skončil tretí po nervy trhajúcej Power Stage s extrémne náročnými podmienkami
  • Thierry Neuville získal bod v Power Stage a umiestnil sa ako štvrtý 0,8 sekundy za svojim tímovým kolegom. Dani Sordo odstúpil z top-ten v predposlednej rýchlostnej skúške.

Mikolajki, Poľsko

Tím Hyundai Motorsport si pripísal na konto piate umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne 2016 po dobrom výkone na Rally Poland, siedmom podujatí majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2016 FIA World Rally Championship (WRC).

Hayden Paddon ako tentoraz najúspešnejší pilot Hyundai Shell World Rally Team dosiahol svoje tretie umiestnenie v top-three v tejto sezóne keď po dramatickej záverečnej skúške skončil ako tretí v celkovej klasifikácii. Po 21 náročných rýchlostných skúškach delilo tretiu, štvrtú a piatu pozíciu od seba iba 3,1 sekundy, ako štvrtý sa umiestnil Thierry Neuville, 0,8 sekundy za svojim tímovým kolegom.

Mokrá a šmykľavá trať sa postarala o napätie v nedeľu dopoludnia, keď posádky absolvovali posledné dve rýchlostné skúšky Baranowo (21,25 km) a Sady (8,55 km). Sklamanie zažil Dani Sordo, ktorý musel v predposlednej rýchlostnej skúške odstúpiť z pozície v top-ten po kolízii s ohraničením trate. No aspoň Neuville úspešne dokončil súťaž, belgický pilot sa umiestnil ako tretí v Power Stage Sady a tým získal ďalší bod do hodnotenia tímu.

V polčase sezóny 2016, kedy zostáva ešte absolvovať sedem súťaží, si tím Hyundai Motorsport udržiava druhé miesto v hodnotení výrobcov s celkovým počtom 135 bodov po započítaní 27 bodov získaných v Poľsku. Hayden Paddon sa posunul na tretie miesto v klasifikácii jazdcov, pričom Sordo a Neuville sú v top-six.

Výsledok, ktorý v Poľsku dosiahli Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4) a spolujazdec John Kennard, predstavuje ich tretie umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne 2016 po druhom mieste vo Švédsku a víťazstve v Argentíne. Novozélandská posádka sa dobre vyrovnala so zákernými podmienkami trate v nedeľu dopoludnia pričom zviedla tesný súbojo tretie miesto s tímovými kolegami.

Paddon povedal: Toto naozaj nebolo jednoduché! V nedeľu ráno som bojoval s podmienkami. Dážď spôsobil, že trať rýchlostných skúšok bola veľmi šmykľavá. Našim cieľom bolo radšej udržať tretie miesto ako bojovať o druhú pozíciu. Možno sme však príliš povolili. Tretie miesto je vynikajúci výsledok, bez ohľadu ako blízko to bolo od štvrtého miesta – iba 0,8 sekundy! Som spokojný s priebehom uplynulého víkendu. Mali sme v Poľsku dobrú súťaž a je fantastické opäť stáť na stupienkoch víťazov. Verím, že sa nám to podarí aj koncom mesiaca vo Fínsku. Blahoželám celému tímu k výborne odvedenej práci.“

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 3) sa uplynulý víkend prejavil ako vážny konkurent v súboji o medailové pozície. Belgický pilot a jeho spolujazdec Nicolas Gilsoul prekonali pomalé tempo v piatok keď dokončili súťaž na štvrtom mieste s odstupom iba 3 sekundy za druhým miestom. Presvedčivá jazda v náročných podmienkach záverečnej Power Stage priniesla belgickej posádke zaslúžený osobitný bod do hodnotenia.

Neuville povedal: „Bolo to pre každého náročné záverečné ráno na šmykľavom povrchu trate. Snažili sme sa jazdiť opatrne a čisto aby sme automobil bezpečne doviedli do cieľa v top-four. Náš výsledok bol ovplyvnený našimi problémami s itinerárom na piatkovom rannom okruhu, čím sme stratili cenný čas. Je to vždy náročné získať stratený čas, ale snažili sme sa zo všetkých síl. Myslím si, že s výnimkou tohto problému sme mali perfektný víkend a náš Hyundai i20 WRC novej generácie jazdil veľmi dobre. Umiestnenie na treťom a štvrtom mieste prinieslo tímu peknú nádielku bodov a definitívnym bonusom bolo získanie bodu v Power Stage. Môžeme sa pripravovať na súťaž vo Fínsku v optimistickej nálade a s vedomím, že sa dokážeme presadiť na rýchlych rýchlostných skúškach.“

Dani Sordo (Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 20) sa usiloval dokončiť súťaž v top-ten, kým v zložitých podmienkach rýchlostnej skúšky SS20 (Baranowo) neskončil. Kontakt so svahom ohraničujúcim trať spôsobil neopraviteľné poškodenie zadnej nápravy vozidla a tak musela španielska posádky odstúpiť zo súťaže – po prvý raz v tejto sezóne.

Sordo povedal: „Pre mňa to nebol dobrý víkend. Je skľučujúce musieť odstúpiť tak tesne pred koncom súťaže. Nemali sme skrátka v nedeľu šťastie. Úvodná rýchlostná skúška bola dobrá ale na druhej(Sady 1) sme narazili do balíka slamy v šikane, čo spôsobilo poškodenie prednej časti vozidla. Mechanici odviedli fantastickú prácu, aby nás vrátili späť na trať pre druhý prejazd, ale silný dážď vytvoril veľmi zložité podmienky. Po 3 kilometroch v opakovanej rýchlostnej skúške Baranowo som zachytil svah a tento kontakt poškodil ramená zadnej nápravy. Nechceli sme spomaľovať nijaké automobily za nami, preto sme sa rozhodli vrátiť do servisného parku malou rýchlosťou, aby sme zabránili ďalšiemu poškodeniu automobilu. Bol to víkend, na ktorý chcem radšej zabudnúť, aj keď som si niektoré rýchlostné skúšky vychutnával. Teším sa, že napriek tomu tím získal ďalšie umiestnenie na stupienkoch víťazov a dôležité body na náročnej súťaži.“

Tretie miesto, ktoré vybojoval Hayden Paddon, prinieslo tímu Hyundai Motorsport druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov v Poľsku v histórii. Predtým sa tiež na treťom mieste umiestnil na Rally Poland v roku 2014 Thierry Neuville. Hyundai i20 WRC novej generácie počas uplynulého víkendu demonštroval svoj potenciál štyrmi víťazstvami v rýchlostných skúškach. Automobil má teraz na konte dve víťazstvá, jedno druhé a dve tretie miesta v siedmich súťažiach, pričom všetky štyri posádky doteraz v priebehu sezóny získali body v Power Stage.

Šéf tímu Michel Nandan výsledok súťaže komentoval slovami: „Bolo to intenzívne ráno záverečného dňa a som šťastný, že Hayden a Thierry pre nás vybojovali tretie a štvrté miesto. Podmienky boli jedny z najťažších, aké sme doteraz zažili v tejto sezóne. Ako tím sme mali dobrý víkend, lebo sme získali naše druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov v Poľsku. Nikdy to nebola jednoduchá súťaž ale automobily, piloti, spolujazdci a celý tím si viedli veľmi dobre. Je to príjemné vidieť, ako sa Hayden vrátil do top-three a Thierry predviedol silný záver so získaním bodu v Power Stage. Bohužiaľ, Dani musel odstúpiť v predposlednej rýchlostnej skúške. Náraz do svahu spôsobil vážne poškodenie jeho automobilu, takže bol nútený odstúpiť. Ako obvykle, máme sa čo učiť v náročných podmienkachsúťaže WRC ale uistili sme sa o výkonnosti i20 WRC novej generácie na rýchlych rýchlostných skúškach v Poľsku. Tešíme sa na ďalšiu rýchlu súťaž vo Fínsku koncom tohto mesiaca.“