Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Robotický exoskelet od Hyundai

14.04.2020 Novinky HYUNDAI

Robotický exoskelet od Hyundai získal prestížne dizajnérske ocenenie Red Dot Design Award

Hyundai – ako isto viete – nie je len výrobca automobilov. Okrem osobných áut produkujeme aj úžitkové vozidlá, vozidlá špeciálneho určenia a pod.
Jednou z inovácií Hyundai Motor Group je aj robotický exoskelet, ktorý je veľmi užitočnou pomôckou pre pracovníkov vo výrobe. A práve najnovší exoskelet VEX od Hyundai Motor Group získal ocenenie za produktový dizajn v oblasti inovatívnych produktov na prestížnej súťaži Red Dot Design Award. Exoskelet bol pilotne úspešne testovaný v prevádzkach v USA a výrazne zvyšuje bezpečnosť pracovníkov, nepotrebuje batériu a váži len 2,8 kg.

  • Robotický exoskelet VEX od Hyundai Motor Group získal prestížnu cenu Red Dot Design Award za Dizajn produktu v oblasti inovatívnych produktov
  • Kompaktný dizajn VEX využíva najnovšie technológie na poskytovanie praktickej podpory pracovníkom na výrobných linkách
  • Hyundai Motor Group plánuje zaviesť VEX vo svojich závodoch po celom svete, aby zvýšil produktivitu a bezpečnosť práce zamestnancov

Najnovší robotický exoskelet od spoločnosti Hyundai Motor Group, Vest Exoskeleton (VEX), získal víťazstvo v kategórii Produktový dizajn (oblasť inovatívnych produktov) na prestížnej medzinárodnej súťaži dizajnu Red Dot Design Awards, ktorá sa koná už 60 rokov.

VEX je reálnou ukážkou záväzku spoločnosti Hyundai Motor Group zvyšovať bezpečnosť svojich pracovníkov vo výrobe. Je navrhnutý tak, aby predchádzal zraneniam pri práci, vďaka čomu si získal priazeň poroty súťaže Red Dot Design Awards. 

Toto ocenenie je dôkazom spolupráce medzi Robotics Lab a Dizajnovým Centrom Hyundai,“ povedal Dong Jin Hyun, vedúci robotických laboratórií spoločnosti Hyundai Motor Group. „V súlade s víziou značky Hyundai - Progress for Humanity (Pokrok pre ľudstvo) - sa naše laboratórium stáva priekopníkom v oblasti robotiky prostredníctvom súčinnosti rôznych technológií. Na úspech VEX-u spoločnosť Hyundai nadviaže pokračovaním vo vývoji nových produktov, ktoré ľuďom poskytnú lepšiu kvalitu života.“ 

Kompaktný dizajn svojho robotického exoskeletu dosiahol Hyundai pomocou najnovšej technológie, ktorá eliminuje potrebu batérie. 

VEX je určený predovšetkým pre pracovníkov výrobnej linky, ktorí potrebujú pracovať s rukami nad hlavou, zvyčajne na podvozkoch vozidiel na montážnej linke. VEX si už získal srdcia pracovníkov, ktorí ho použili. Pilotný program spustila skupina Hyundai Motor Group vo svojich závodoch v USA a od pracovníkov dostala pozitívnu spätnú väzbu, pretože pomôcka znižovala únavu rúk a ramien a zvyšovala produktivitu a bezpečnosť pracovníkov.

Skupina Hyundai Motor Group zvažuje implementáciu VEX-u v závodoch po celom svete. Cena exoskeletu v komerčnej výrobe by mala byť až o 30 percent nižšia v porovnaní s existujúcimi produktmi.

-----


Hyundai Motor Slovakia

Hyundai Motor Czech, s.r.o., organizačná zložka Slovakia (ďalej len „Hyundai Slovensko“), je autorizovaným importérom značky Hyundai na Slovensku. V roku 2019 odovzdal zákazníkom v spolupráci so sieťou autorizovaných predajcov 8 805 automobilov, čo predstavuje nárast o 15% v porovnaní s rokom 2018. Hyundai sa tak stal 3. najpredávanejšou značkou osobných áut na Slovensku s trhovým podielom 8%. S 4 650 registráciami sa stal Hyundai zároveň najpredávanejšou značkou automobilov u súkromných zákazníkov. Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Slovensko, jej produktoch a službách sú k dispozícii na www.hyundai.sk. Sledujte Hyundai Slovensko na Facebooku @HyundaiSlovensko a Instagrame @HyundaiSlovensko.

Hyundai Motor Europe

V roku 2019 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 563.018 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 3,8% oproti roku 2018. Kľúčovými modelmi v počte registrácií boli Tucson, Kona a modely i-rodiny: i10, i20 a i30. V polovici roku 2020 bude viac ako ¾ modelov dostupných v elektrifikovanej forme. Dva európske závody - v Českej republike a Turecku - majú spolu výrobnú kapacitu 600.000 kusov automobilov ročne. Hyundai predáva automobily v 41 európskych štátoch v sieti 3.000 autorizovaných predajcov. Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Hyundai Motor Co.

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2018 celosvetovo predala vyše 4,5 milióna vozidiel. S viac ako 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell, a modelmi IONIQ, ktoré ako prvé na svete ponúkajú trojaký elektrifikovaný pohon – čisto elektrický, hybridný a plug-in hybridný. Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com.

Späť

Galéria k článku