Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Nový mikrobus Ford Tourneo Custom

16.02.2018 Novinky FORD

Nový mikrobus Ford Tourneo Custom ponúka najlepšie sedadlá v segmente na podnikanie či voľný čas

  • Spoločnosť Ford predstavuje nový mikrobus Tourneo Custom s odvážnym štýlom exteriéru a úplne novým luxusným interiérom.
  • Priestranná a luxusná kabína ponúka jedinečné riešenie sedenia vzadu so šiestimi samostatnými sedadlami, ktoré sú unikátom v segmente a ktoré možno usporiadať do konferenčného formátu.
  • Najväčší mikrobus Tourneo je komplexne prepracovaný tak, aby poskytoval špičkovú kultivovanosť, kvalitu a technológie, vrátane inteligentného obmedzovača rýchlosti či systému konektivity SYNC 3.
  • Model Tourneo poháňa 2,0-litrový vznetový motor Ford EcoBlue spojený s novou šesťstupňovou automatickou prevodovkou SelectShift a disponuje možnosťou pneumatického odpruženia zadnej nápravy. V ponuke je v exkluzívnej sérii Titanium X a Sport.
  • Cieľovou skupinou nového modelu Tourneo Custom je klientela využívajúca vozidlá vyššej triedy na kyvadlovú dopravu, osobné využitie a životný štýl.

KOLÍN NAD RÝNOM 5. júla 2017 – Spoločnosť Ford predstavila dnes prvé podrobnosti univerzálneho nového mikrobusu Tourneo Custom, ktorý prináša prvotriednu úroveň cestovania pre deväť osôb v úplne novom luxusnom interiéri. Cieľovou skupinovou nového modelu Tourneo Custom je klientela využívajúca vozidlá vyššej triedy na kyvadlovú dopravu, osobné využitie a životný štýl.

Nový Tourneo Custom vyniká odvážnym novým dizajnom prednej časti, ktorej dominuje chrómová mriežka chladiča s piatimi lištami. Zákazníkom ponúka luxusnú kabínu s jedinečným riešením zadného sedenia pozostávajúceho zo šiestich samostatných sedadiel, ktoré možno usporiadať do konferenčného formátu, kde je druhý rad otočený smerom k zadnému.

Najväčší mikrobus Tourneo je komplexne prepracovaný tak, aby poskytoval špičkovú úroveň kultivovanosti a dômyselnosti. Patria k nej vysoko kvalitné materiály použité na obloženie a čalúnenie, zvýšená miera komfortu a znížená miera hluku, ako aj najnovšie technológie spoločnosti Ford pre osobné automobily, ako je inteligentný obmedzovač rýchlosti či systém konektivity SYNC 3.

„S novým modelom Tourneo Custom si môže každý cestujúci vychutnať najlepšie sedadlo v segmente,“ uviedol Pete Reyes, riaditeľ modelového portfólia spoločnosti Ford of Europe. „Tento všestranný mikrobus prešiel premenou od vrchu po spodok. Má štýlový interiér, v ktorom sa spája pohodlie a kvalita luxusného automobilu s vynikajúcou priestrannosťou a praktickosťou.“

Nové inovácie nadväzujú na významné produktové vylepšenia zavedené do modelu Tourneo Custom v roku 2016. Patrí k nim revolučný 2,0-litrový vznetový motor Ford EcoBlue, nová šesťstupňová automatická prevodovka SelectShift a možnosť pneumatického odpruženia zadnej nápravy.

Tourneo Custom, ktorý bol prvý raz uvedený na trh v roku 2013, je vlajkovou loďou rodiny mikrobusov Tourneo od spoločnosti Ford. K jej ďalším členom patrí päťmiestny Tourneo Courier a model Tourneo Connect, ktorý je v ponuke ako päťmiestny alebo sedemmiestny variant.

Kultivovaný dizajn vo vnútri aj vonku

Nový mikrobus Tourneo Custom má odvážny nový vzhľad prednej časti, ktorý má rovnakú dizajnovú DNA ako najnovšie osobné automobily značky Ford: vyššie umiestnenú lichobežníkovú mriežku chladiča a dynamické štíhle svetlomety, ktoré hladko prechádzajú do mohutnej vystúpenej bočnej línie vozidla.

V ponuke je celá škála moderných technológií svetlometov, pričom všetky vozidlá majú výrazné nové svetlá na denné svietenie s diódami LED s charakteristickým dizajnom, a modely exkluzívnej série ponúkajú výkonné xenónové osvetlenie s vysokou svietivosťou (HID).

Kultivované vyhotovenie pokračuje aj vo vnútri vozidla, kde sa nachádza úplne nový prístrojový panel vychádzajúci z novej filozofie interiérového dizajnu spoločnosti Ford – po prvý raz použitej v úplne novej Fieste. Má atraktívne usporiadanie zamerané na používateľa, ktoré je ovplyvnené interakciou spotrebiteľov s inteligentnými technologickými zariadeniami a tabletmi.

Základ nového prístrojového panela tvoria výrazné horizontálne dizajnové prvky, ktoré zvýrazňujú šírku kabíny. Panel má výrazne luxusný vzhľad, ktorý umocňujú mäkké povrchy príjemné na dotyk a atraktívne dizajnové detaily s chrómovou a lesklou čiernou úpravou.

Úplne nové displeje a ovládacie panely sa vyznačujú vylepšenou ergonómiou a jednoduchým používaním, pričom modely exkluzívnej série sú vybavené „vznášajúcou sa“ osempalcovou farebnou dotykovou obrazovkou v štýle tabletu, ktorú možno obsluhovať gestami pomocou pohybu palca a ukazováka.

Veľká pozornosť sa venovala každodennej praktickosti. Výrazne sú vylepšené vnútorné úložné priestory, ktorých súčasťou sú odteraz aj dve uzavreté priehradky v hornej časti prístrojového panela a veľkoryso dimenzovaná odkladacia schránka s dvoma držiakmi nápojov v stredovej konzole s elegantným valčekom.

Unikátne sedadlá v segmente s maximálnou flexibilitou a komfortom

Keďže nové Tourneo Custom chce poskytnúť zákazníkom maximálnu flexibilitu v možnostiach usporiadania a využívania zadnej časti kabíny, je jediným vozidlom vo svojom segmente, ktoré ponúka šesť samostatných sedadiel. Dva zadné rady je možné usporiadať do konferenčného formátu, a zaistiť tak vynikajúci prístup a lepšiu interakciu medzi cestujúcimi, alebo je možné otočiť dva rady po tri sedadlá smerom dopredu.

Každé zo šiestich samostatných sedadiel, ktoré sú štandardnou výbavou modelov exkluzívnej série, možno sklopiť do roviny, otočiť, uložiť na rôznych miestach alebo úplne odstrániť. Zákazníci si tak môžu vytvoriť v interiéri priestor ako v limuzíne, zväčšiť batožinový priestor na maximum, alebo splniť svoje vlastné špeciálne požiadavky, ktoré majú v oblasti podnikania alebo životného štýlu.

Komfort cestovania zvyšuje aj nová konštrukcia sedadiel s prepracovaným penovým polstrovaním a geometriou, vďaka čomu poskytujú optimalizovanú oporu. Zadná časť kabíny ponúka výrazne vylepšenú redukciu zvuku, čo má za následok ďalší nárast kultivovanosti  cestovania. Cestujúci na zadných sedadlách ocenia aj účinnejší systém klimatizácie, ktorý sa vyznačuje rýchlejším chladením a vykurovaním, šesť konektorov USB a audiosystém so sústavou 10 reproduktorov, ktorý je vyladený tak, aby prinášal bohatý a vyvážený zvuk bez ohľadu na usporiadanie zadných sedadiel.

V celom vozidle je kompletne prepracované obloženie interiéru – od poťahu stropu kabíny a sedadiel až po bočné panely a koberce – so zameraním na kvalitné remeselné spracovanie a vzhľad. Výber luxusnejších materiálov, ako sú hrubé tkaniny z priadze alebo koža s jemnou zrnitosťou, a dostupnosť svetlého i tmavého prostredia interiéru v štýlových moderných farbách umocňuje dojem kvality a zmysel pre detail v celej kabíne.

Pokročilé technológie a asistenčné systémy vodiča

Komunikačný a multimediálny systém SYNC 3 od spoločnosti Ford umožní vodičom modelu Tourneo Custom ovládať audiosystém, navigáciu a pripojené smartfóny pomocou jednoduchých hlasových príkazov podobných bežnej reči. Stačí stlačiť tlačidlo a povedať „Potrebujem kávu“, „Potrebujem benzín“ alebo „Potrebujem zaparkovať“, a systém pomôže vodičom nájsť v okolí kaviarne, čerpacie stanice či parkoviská, prípadne vyhľadať železničnú stanicu, letisko alebo hotely. Systém SYNC 3 je kompatibilný so systémami konektivity Apple CarPlay a Android Auto™, je možné ho ovládať mnohými jazykmi vrátane češtiny.

V novom mikrobuse Tourneo Custom sa predstavuje aj niekoľko pokročilých asistenčných systémov a funkcií pre vodiča. Predovšetkým je to prvé vozidlo vo svojom segmente, ktoré ponúka inteligentný obmedzovač rýchlosti. Táto funkcia umožňuje automatické nastavenie maximálnej rýchlosti vozidla tak, aby vozidlo zostalo v rámci zákonných obmedzení, pričom využíva systém rozpoznávania dopravných značiek na detekciu značiek s rýchlostnými obmedzeniami.

Nový model ponúka aj informačný systém o slepom uhle s funkciou upozornenia na okolitú premávku, ktorá upozorňuje vodičov cúvajúcich z parkovacieho miesta na vozidlá, ktoré im môžu zozadu skrížiť cestu.

Tieto nové funkcie rozširujú komplexnú ponuku technológií, ktoré už i tak ponúka model Tourneo Custom, ako je prednárazový bezpečnostný systém s funkciou detekcie chodcov a núdzovým brzdením, výstražný systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, stabilizačný systém na ochranu pred bočným vetrom a adaptívny tempomat.

Prvotriedne motory Ford EcoBlue s možnosťou automatickej prevodovky

Nový model Tourneo Custom poháňa najmodernejší vznetový motor Ford EcoBlue s variantmi výkonu 105 k, 130 k a 170 k, vďaka čomu prináša značné výhody z hľadiska prevádzkových nákladov a výkonu: spotreba paliva je nižšia až o 13 percent, emisie CO2 dosahujú hodnoty od 162 g/km* a krútiaci moment pri nízkych otáčkach sa zvýšil o 20 percent.

Súčasťou najnovšej špecifikácie je aj šesťstupňová automatická prevodovka SelectShift s plynulým preraďovaním a vysokou citlivosťou, v segmente unikátny systém pneumatického odpruženia zadnej nápravy, ktoré zabezpečuje pružnú a vyrovnanú jazdu s dobrým ovládaním v celom rozsahu zaťaženia, ako aj možnosť 17-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin pre lepšie ovládanie a brzdenie.

Luxusná séria Titanium X a Sport pre Tourneo s najvyššou špecifikáciou

S cieľom uspokojiť požiadavky firemných aj súkromných zákazníkov, ktorí hľadajú najvyššiu špecifikáciu, bude nový mikrobus Tourneo Custom v ponuke s luxusným balíkom Titanium X. Jeho súčasťou je kožené čalúnenie, komunikačný systém SYNC 3 so satelitnou navigáciou a zadnou kamerou a xenónové svetlomety s vysokou svietivosťou (HID) ako súčasť štandardnej výbavy.

Pre zákazníkov, ktorí hľadajú dynamickejší vzhľad exteriéru a štýlový interiér, je v ponuke aj nová séria Sport. Tento balík ponúka motor s výkonom 170 k, kompletnú vonkajšiu karosériu s dvoma pruhmi na kapote, unikátne 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin a čiastočne kožené čalúnenie interiéru.

Súčasťou ponuky modelu Tourneo Custom je aj osem- alebo deväťmiestne usporiadanie sedadiel s možnosťou výberu verzie s krátkym alebo dlhým rázvorom. Model s dlhším rázvorom má dodatočný priestor na batožinu za tretím radom sedadiel.

Viac informácii - TU

Cenník: Nový Tourneo Custom, 8/9-miestny bus

Ku všetkým modelom sa vzťahuje Predĺžená továrenská záruka Ford Protect 5 rokov/200 000 km


Android a Android Auto sú ochranné známky spoločnosti Google Inc.

* Uvedené údaje o spotrebe paliva/energie, emisiách CO2 a dojazde na čisto elektrický pohon sa merajú podľa technických požiadaviek a špecifikácií Nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a č. (ES) 692/2008 v platnom znení. Údaje o spotrebe paliva a úrovni emisií CO2 sa vzťahujú na verziu vozidla a nie na konkrétne vozidlo. Použité štandardné skúšobné postupy umožňujú porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel a rôznymi výrobcami. Pri konečnej spotrebe paliva/energie, produkcii emisií CO2 a dojazde na čisto elektrický pohon zohrávajú úlohu popri účinnosti využitia paliva aj jazdné návyky vodiča a ďalšie faktory netechnického charakteru. Oxid uhličitý (CO2) je hlavný plyn, ktorý vyvoláva v atmosfére skleníkový efekt a prispieva ku globálnemu otepľovaniu.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K hlavným oblastiam podnikania spoločnosti patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Ford tiež poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti investícií v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Spoločnosť Ford má v celosvetovom meradle približne 202 000 zamestnancov. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a službách spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 66 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku