Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ NOVÝ Hyundai i30 kombi: elegancia v spojení s všestrannosťou

22.02.2017 Novinky HYUNDAI

Nová generácia Hyundai i30 kombi: elegancia v spojení s všestrannosťou

  • Kombi bude novým členom rodiny i30 nasledujúcim päťdverový hatchback
  • Nadčasový dizajn i30 je rozšírený na všestranný a elegantný tvar kombi
  • Nová generácia Hyundai i30 kombi bude mať svetovú premiéru na ženevskom autosalóne 2017 počas tlačovej konferencie Hyundai (7. marca 2017 o 8:15 SEČ)

Tohtoročný ženevský autosalón bude scénou, na ktorej absolvuje svetovú premiéru Novej generácie Hyundai i30 kombi. Nový člen rodiny i30 zachováva nadčasový dizajn svojho kratšieho päťdverového súrodenca, pričom mu dodáva eleganciu predĺženou karosériou kombi.

„Hyundai i30 novej generácie, navrhnutý, skonštruovaný a vyrábaný v Európe je nositeľom automobilovej  DNA Hyundai Motor v Európe,“ povedal Thomas A. Schmid, prevádzkový riaditeľ Hyundai Motor Europe. „Model i30 bol vytvorený ako nový automobil pre každého. Je viac ako iba modelom – predstavuje celú rodinu automobilov, tvorenú štyrmi typmi karosérie s jedinečným charakterom, zjednotených koherentným, nadčasovým dizajnom. Novým modelom i30 kombi teraz predstavujeme ďalší typ karosérie, ktorý poskytuje eleganciu a všestrannosť pre každého.“

„Hyundai i30 kombi novej generácie hovorí jazykom rodiny i30 v oblasti dizajnu a nesie novú rodinnú identitu Hyundai – kaskádovitú masku chladiča,” vysvetľuje Thomas Bürkle, šéfdizajnér Hyundai Design Centre Europe. „Splývajúca línia strechy a dynamické proporcie dodávajú kombi takmer siluetu kupé. Úhľadný a dynamický profil ďalej zvýrazňuje bohatý chrómovaný rám okolo bočných okien.“

V kombinácii s reflektormi full-LED a vertikálnymi dennými svetlami z LED má nová generácia Hyundai i30 kombi charakteristický vzhľad spredu.

Vysoká variabilita s jedným z najväčších batožinových priestorov v segmente

Úhľadný dizajn i30 kombi nijako negatívne neovplyvňuje objem batožinového priestoru: so základným objemom 602 litrov (podľa normy VDA 211) a 1.650 litrov (VDA 214) pri sklopených operadlách zadných sedadiel patrí k najväčším v segmente. Variabilitu ďalej zvyšuje odkladací priestor pod dvojitou podlahou batožinového priestoru s niekoľkými oddeleniami.

Kombi má dĺžku 4.585 mm (päťdverový hatchback: 4.340 mm), výšku 1.465 mm (1.475 mm s lištami strešného nosiča) a šírku 1.795 mm. Rázvor 2.650 mm je zhodný so základnou päťdverovou verziou.

Najlepšie štandardné bezpečnostné vybavenie v triede

Hyundai Motor demokratizuje technológie tým, že poskytuje najmodernejšie prvky aktívnej bezpečnosti a konektivity v modelovom rade i30. Preto má aj i30 kombi najlepšie štandardné vybavenie prvkami aktívnej bezpečnosti v triede. Zahŕňa systémy Autonomous Emergency Braking, Driver Attention Alert, High Beam Assist a Lane Keeping Assist System.

Funkcia Autonomous Emergency Braking (AEB) v modelovom rade i30 využíva kameru a funguje v troch fázach. Najprv akusticky a vizuálne upozorní vodiča ak sa odstup i30 od vozidla idúceho vpredu zníži natoľko, že hrozí riziko kolízie. V druhej fáze automaticky pribrzdí vozidlo potrebnou intenzitou a v tretej fáze zabrzdí vozidlo maximálnou intenzitou pre zabránenie kolízii. Príplatková funkcia rozoznávania chodcov využíva radarový senzor a reaguje na chodcov prechádzajúcich cez cestu.

Driver Attention Alert (DAA) monitoruje spôsob ovládania vozidla vodičom a na základe odchýlok od normálneho stavu odhalí únavu vodiča, ktorá by mohla viesť k nehode.

Advanced Smart Cruise Control (ASCC) automaticky udržiava nastavený odstup od vozidla idúceho vpredu v rámci limitu nastavenej rýchlosti do 180 km/h. Keď vozidlo idúce vpredu zastaví, systém automaticky zabrzdí i30 a po rozjazde vozidla vpredu ho opäť automaticky rozbehne.

Blind Spot Detector (BSD) s funkciou Lane Change Assist monitoruje oblasť vzadu a vedľa vozidla a keď sa v nej nachádza iné vozidlo, rozsvieti sa výstražné svetlo v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle.

Rear-Cross Traffic Alert (RCTA) redukuje riziko kolízie s vozidlami približujúcimi sa zboku v priečnom smere pri cúvaní z neprehľadných miesto kolmo na cestu vizuálnym a akustickým upozornením vodiča na približujúce sa vozidlá.

Lane Keeping Assist System (LKAS) upozorní vodiča pri rýchlosti jazdy nad 60 km/h ak má vozidlo tendenciu neúmyselne vybočiť z jazdného pruhu. Vodiča upozorní akusticky a vizuálne predtým ako automaticky uskutoční potrebnú korekciu riadením pre vrátenie vozidla do bezpečnej pozície.

Speed Limit Information Function (SLIF) identifikuje dopravné značky obmedzujúce rýchlosť. Dopravné značky sa zobrazujú v reálnom čase na displeji TFT v združenom prístroji i na monitore navigačného systému.

High Beam Assist (HBA) pomocou kamery rozoznáva protiidúce vozidlá i vozidlá idúce vpredu v tom istom jazdnom pruhu a automaticky prepína na tlmené svetlá aby nedochádzalo k oslňovaniu iných účastníkov cestnej premávky. Keď v monitorovanom priestore nie sú iné vozidlá, HBA automaticky prepne na diaľkové svetlá pre maximálne osvetlenie cesty.

Príkladná digitálna konektivita

Hyundai i30 kombi novej generácie má rovnaký priestranný a elegantný interiér s horizontálnym layoutom a odsadeným dotykovým monitorom systému infotainmentu v hornej časti prístrojového panelu. Navigačný systém s dotykový monitorom s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) poskytuje najmodernejšie funkcie konektivity ako Apple CarPlay, Android Auto a služby LIVE Services. V stredovej konzole je odkladacia priehradka na smartfón s funkciou bezdrôtového indukčného nabíjania podľa štandardu Qi. Alternatívne si zákazníci môžu vybrať iné systémy infotainmentu ako napríklad audiosystém s kapacitným dotykovým monitorom s uhlopriečku 12,7 cm (5 palcov) s integrovanou cúvacou kamerou a dynamickými vodiacimi líniami, modulom Bluetooth a funkciou My Music.

Dynamické a efektívne pohonné agregáty

Na pohon modelu Hyundai i30 kombi slúžia predovšetkým turbokompresorom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva a zníženým objemom (downsizing), vyznačujúce sa vysokou účinnosťou a spontánnou reakciou (predbežné hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 pre rad Hyundai i30 kombi: kombinovaná spotreba 3,6 – 5,8 l/100km, kombinované emisie CO2 95 – 135 g/km*). Zákazníci majú na výber tri benzínové motory a jeden turbodiesel v dvoch výkonových modifikáciách. Ponuku benzínových motorov tvorí neprepĺňaný štvorvalec 1.4 MPI s výkonom 74 kW (100 k), nový prepĺňaný trojvalec 1.0 T-GDI s výkonom 88 kW (120 k) a štvorvalec 1.4 T-GDI s výkonom 103 kW (140 k). Štvorvalcový turbodiesel 1.6 CRDi je na výber s výkonom 81 a 100 kW (110 a 136 k).

Jazdná dynamika

Inžinieri technického centra Hyundai Motor Europe v Nemecku vyladili jazdné vlastnosti modelu i30 kombi novej generácie v rámci rigorózneho testovacieho programu na cestách celej Európy a na legendárnom okruhu Nürburgring Nordschleife. Základ pre dobré jazdné vlastnosti a komfort vytvára karoséria, ktorá je z 53 % vyrobená z ocele ultra vysokej pevnosti. Spolu s novým podvozkom a o 10 % bezprostrednejším prevodom riadenia oproti predchodcovi prispieva k dynamickejším jazdným vlastnostiam a lepšiemu komfortu.

Made in Europe

Modelový rad Hyundai i30 tretej generácie, navrhnutý v európskom technickom centre Hyundai v  Rüsselsheime, testovaný na Nürburgringu a vyrábaný v závode Nošovice v Českej republike, využíva infraštruktúru, ktorú spoločnosť Hyundai Motor za uplynulých vyše 25 rokov vybudovala v Európe. Má ambície nadviazať na dve predchádzajúce generácie i30, z ktorých sa od roku 2008 predalo v Európe vyše 800.000 exemplárov.

* Kombinovaný cyklus podľa aktuálnej európskej metodiky NEDC – Všetky hodnoty sú predbežné a môžu byť zmenené   po homologácii.


 

Hyundai Motor Europe
V roku 2016 spoločnosť Hyundai Motor odovzdala zákazníkom 505.396 vozidiel v Európe – čo predstavuje nárast predaja o 7,5 % oproti roku 2015 – a obnovila 90 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných, testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje  rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu približne 600.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.
 Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news.

Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @hyundainews

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor, ktorá má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier, v roku 2016 celosvetovo predala 4,86 milióna vozidiel. S vyše 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.


 

Späť

Galéria k článku