Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Nový Ford Mustang je už v predaji

01.02.2018 Novinky FORD

Elegantnejší, rýchlejší a technologicky vyspelejší. 

Spoločnosť Ford predstavuje nový Ford Mustang pre Európu.

  • Nový Ford Mustang prináša elegantnejší štýl, modernejšie motory, ostrejšiu jazdnú dynamiku a pokročilé asistenčné technológie pre nadšených európskych priaznivcov tohto kultového automobilu.
  • Športovejší štýl vozidla umocňuje ostrejšie a jasnejšie osvetlenie s technológiou LED, výrazné nové farby karosérie a ponuka diskov kolies z ľahkých zliatin. Luxusný interiér obsahuje materiály mäkké na dotyk a hliníkovú povrchovú úpravu.
  • Vylepšený 5,0-litrový motor V8 od spoločnosti Ford, ktorý dodáva očakávaný výkon 450 k, je spojený s novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou, vďaka čomu je nový Mustang rýchlejší, citlivejší a úspornejší.*
  • Potešenie z jazdy zvyšuje nastaviteľné zavesenie kolies MagneRide a funkcia voľby jazdných režimov Drive Modes, ktorá obsahuje aj nastaviteľný vlastný režim „My Mode“. Nová technológia výfuku s aktívnym ventilom prináša inovatívny režim „Good Neighbour“ („Dobrý sused“).
  • K pokročilým asistenčným technológiám patrí napríklad funkcia detekcia chodcov, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu či nastaviteľný 12-palcový združený digitálny displej.

Bližšie informácie - TU

Krátke náhľady:

Ford Mustang Fastback

Ford Mustang Convertible

Aktuálny cenník - TU


Bratislava, 13. septembra 2017 – Spoločnosť Ford predstavila nový model Mustang pre Európu. Tento kultový športový automobil prináša elegantný nový štýl, sofistikovanú modernizáciu motora a zavesenia kolies, pokročilé asistenčné technológie a viac možností osobného prispôsobenia.

Výkonný Mustang s okamžite rozpoznateľným profilom má teraz elegantnejší a športovejší vzhľad, zdokonalený technológiou osvetlenia LED, a ponúka na výber 11 výrazných farieb karosérie a nových diskov kolies z ľahkých zliatin. Očakáva sa, že nový Mustang bude mať historicky najvyššie zrýchlenie, pričom modernizovaný 5,0-litrový motor V8, ktorý dodáva očakávaný výkon 450 k, je spojený s novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou od spoločnosti Ford.

Model Mustang s atraktívnym charakterom, ktorý prináša potešenie z jazdy, je vyladený pre európskych vodičov s ohľadom na ich očakávania a optimalizovaný v podobe dômyselného nového nastaviteľného zavesenia kolies MagneRide a funkcie voliteľných jazdných režimov Drive Modes, ktorá obsahuje aj nastaviteľný vlastný režim „My Mode“. Nová technológia výfuku s aktívnym ventilom dokonca prináša inovatívny režim „Good Neighbour“ („Dobrý sused“), ktorý je vhodný pre jazdu v skorých ranných alebo neskorých nočných hodinách.

Pokročilé asistenčné technológie v modeli Mustang, ku ktorým patrí napríklad prednárazový bezpečnostný systém s funkciou detekcie chodcov či asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, dodávajú vodičovi väčší pokoj, a prinášajú mu tak príjemnejší zážitok z jazdy. Moderný a luxusný interiér obsahuje mäkké materiály príjemné na dotyk a 12-palcový digitálny združený displej, ktorý zaisťuje cestujúcim vynikajúci zážitok.

„Nadšenie Európy pre Mustang sa ukázalo byť ešte väčšie, než sme si mysleli – na uliciach starého kontinentu jazdí už takmer 30 000 týchto kultových automobilov,“ uviedol Steven Armstrong, viceprezident skupiny a prezident spoločnosti Ford Motor Company pre Európu, Blízky východ a Áziu. „Na cestách je len veľmi málo vozidiel, ktoré dokážu priniesť takéto spojenie tradície, štýlu a výkonu takej širokej verejnosti. Nový Ford Mustang prichádza s doposiaľ najatraktívnejšou ponukou.“

Nepochybne Mustang

Exteriér nového modelu Ford Mustang má elegantnejší a športovejší vzhľad, no súčasne si zachováva okamžite rozpoznateľný charakter, ktorý nadobudol postupným vylepšovaním v priebehu svojej viac ako 50-ročnej existencie. Profil kapoty je teraz nižší a má integrované vetracie otvory, ktoré v spojení so spodnou mriežkou chladiča v prepracovanej úprave dodávajú Mustangu ostrejší a dravší výraz a zároveň zlepšujú aerodynamiku.

Dramatický dizajn zadnej časti Mustangu umocňuje aj prerobený nárazník a difúzor, kde sa nachádzajú štandardné štyri koncovky výfuku pre model s 5,0-litrovým motorom V8, ktoré podávajú svedectvo o dostupnom výkone vozidla. Okrem toho je Mustang v rámci voliteľnej výbavy v ponuke aj s novým spojlerom na dverách batožinového priestoru, ktorý mu dodáva ešte športovejší profil.

Jasné a energeticky úsporné svetlomety modelu Mustang, ako aj svetlá na denné svietenie, smerové svetlá a kultové koncové svetlá tvorené tromi trojrozmernými svetelnými pruhmi majú odteraz všetky technológiu LED, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy všetkých modelov Mustang v Európe, pričom v ponuke sú aj hmlové svetlá LED. Obruby predných svetlometov majú taktiež nový dizajn, ktorý odráža lichobežníkovitý tvar hornej mriežky chladiča.

Vďaka širšej ponuke možností osobného prispôsobenia sa budú môcť majitelia vozidiel Mustang v Európe ešte výraznejšie odlíšiť od ostatných. V ponuke sú tri nové, výrazné, dynamické farby metalízy – modrá Kona Blue, oranžová Orange Fury a tmavočervená Royal Crimson. Nové 19-palcové kované disky kolies z ľahkých zliatin sú v ponuke s rôznymi druhmi povrchovej úpravy, ako je napríklad niklová úprava, ebenová čierna či leštený hliník, pričom každá z nich má jedinečný charakter.

Interiér nového Mustangu má ešte luxusnejší vzhľad. Na obloženie dverí sa použili mäkké materiály príjemné na dotyk a kľučky dverí majú hliníkovú povrchovú úpravu. Stredová konzola má nový, ručne prešívaný mäkký poťah, ukončený ozdobným prešívaním v kontrastnej farbe, ktoré umocňuje pocit dynamiky a luxusu. Lemovanie prístrojového panela je v ponuke v štyroch nových hliníkových povrchových úpravách.

V celom rade modelov Mustang je v ponuke aj balík pre interiér v uhlíkovej športovej úprave Carbon Sport, ktorého súčasťou sú výplne dverí a sedadiel z materiálu Alcantara a k tomu obruba prístrojového panela a hlavica radiacej páky z uhlíkových vlákien. Na zabezpečenie maximálnej miery pohodlia sú v celom modelovom rade prvý raz v ponuke aj kožou potiahnuté sedadlá s funkciou vyhrievania a chladenia a tiež vyhrievaný volant. Zákazníci, ktorí si zvolia možnosť kožených pretekárskych sedadiel Recaro, majú odteraz na výber tri farby poťahu: červenú Show Stopper Red, modrú Midnight Blue a čiernu Ebony.

Maximálny výkon

Vzrušujúci výkon a potešenie z jazdy sú jadrom DNA modelu Mustang od samého začiatku, teda od roku 1964, keď bol uvedený na trh prvý model. Vďaka novej hnacej sústave, podvozku a technologickým vylepšeniam prináša nový Mustang doposiaľ najvďačnejší zážitok z jazdy.

Spoločnosť Ford zdokonalila vývoj motora V8 s objemom 5,0 l, ktorý teraz dodáva vyšší výkon a má vyššiu hranicu maximálnych otáčok než doposiaľ. Očakávanému maximálnemu výkonu 450 k napomáha zavedenie nového systému od spoločnosti Ford s technológiou vysokotlakového priameho vstrekovania a nízkotlakového vstrekovanie paliva do sacieho kanála, ktorý zároveň zvyšuje krútiaci moment pri nízkych otáčkach.

Motor EcoBoost s objemom 2,3 l v novom Mustangu vyvinie výkon 290 k a prináša vodičom zážitok citlivejšej a podmanivejšej jazdy, a to nielen vďaka novej 10-stupňovej prevodovke od spoločnosti Ford, ale aj vďaka funkcii dočasného zvýšenia plniaceho tlaku pre turbodúchadlo, ktorá sa spúšťa pri prudkom zrýchlení, a poskytuje tak dodatočný nárast výkonu po každom preradení nahor.

Vyspelá nová 10-stupňová automatická prevodovka ponúka vyššiu úsporu paliva a lepšiu akceleráciu. Elektronický systém riadenia prevodovky aktivuje nastavenia, ktoré optimalizujú výkon funkcie režimov jazdy, a systém adaptívneho radenia prevodových stupňov v reálnom čase umožňuje prevodovke prispôsobovať sa meniacim sa podmienkam, a zvoliť tak správny prevodový stupeň v každej situácii – od pokojnej ustálenej jazdy po ceste až po akceleračné preteky. Radiace páčky na volante zabezpečujú vodičom maximálnu kontrolu nad vozidlom.

„Zvyčajne, keď preraďujete, vzdávate sa času,“ hovorí Matthias Tonn, hlavný konštruktér programu Mustang v spoločnosti Ford of Europe. „Nová 10-stupňová prevodovka zaisťuje, že motor v modeli Mustang pri preraďovaní nahor dodáva maximálny výkon i krútiaci moment, čo zabezpečuje rýchlejšiu akceleráciu a plynulý výkon. Očakávame, že výsledkom bude Ford Mustang s doposiaľ najvyšším zrýchlením, aký sme kedy vyrobili.“

Šesťstupňová manuálna prevodovka od spoločnosti Ford je vylepšená tak, aby zvládla výkon 5,0-litrového motora V8 s dvojkotúčovou spojkou a dvojhmotným zotrvačníkom, v záujme vyššej odolnosti a rýchlejšieho preraďovania. Motor je štandardne vybavený funkciou kontroly rozjazdu, ktorá zabezpečuje maximálnu trakciu a plynulý rozjazd zo státia. Funkcia Line Lock, ktorá uzamkne predné brzdy, umožňuje vodičovi nechať počas státia bežať zadné kolesá, a zahrievať tak pneumatiky. Okrem 5,0‑litrového motora V8 je odteraz súčasťou štandardnej výbavy aj v modeloch s 2,3‑litrovým motorom EcoBoost a pomáha dosiahnuť optimalizovaný výkon pri štarte.

Konštruktéri spoločnosti Ford ďalej optimalizovali jazdnú dynamiku, vďaka čomu nový Mustang prináša doposiaľ najpodmanivejší zážitok z jazdy. Nanovo kalibrované tlmiče zvyšujú stabilitu vozidla pri prejazde zákrutami, kým zavesenie zadných kolies je spevnené spojom bočnej osi, ktorý zmierňuje nežiaduci pohyb v každej zákrute, ktorý by mohol viesť k ohýbaniu karosérie. Hrubšie stabilizátory lepšie regulujú klopenie karosérie, čo zaisťuje presnejšiu ovládateľnosť.

Nový voliteľný systém tlmenia MagneRide dokáže bleskovo reagovať na meniaci sa stav vozovky. Unikátnu kvapalinu vo vnútri tlmiča možno elektronicky stimulovať, aby v závislosti od scenára jazdy dodala vyšší alebo nižší odpor tlmenia. Senzory monitorujú stav vozovky tisíckrát za sekundu, čím je zabezpečená optimálna ovládateľnosť a správanie vozidla počas jazdy.

Aktuálne sú v ponuke dva nové režimy jazdy, vďaka ktorým môže vodič zosúladiť so scenárom jazdy elektronický systém riadenia stability, odozvu škrtiacej klapky, schémy automatického radenia prevodových stupňov, nastavenie riadenia a nastavenia výfuku s aktívnym ventilom. Okrem existujúcich režimov „Normal“ (bežná jazda), „Sport“ (športová jazda), „Track“ (jazda na trati) a „Snow/Wet“ (jazda na snehu alebo mokrej vozovke) sú v ponuke aj dva nové:

  • Pretekársky režim „Drag Strip“ – optimalizuje výkon tak, aby sa zabezpečil rozjazd zo státia s maximálnym zrýchlením a schopnosť absolvovať šprint na štvrť míle
  • Vlastný režim „My Mode“ – umožňuje vodičom zvoliť si vlastné nastavenia výkonu a dynamiky vozidla, ba dokonca aj zvuk výfuku.

Nová technológia výfuku s aktívnym ventilom po prvý raz prináša vodičom vozidiel Mustang možnosť prispôsobiť si intenzitu zvuku výfuku tak, aby vyhovovala ich nálade a scenáru jazdy. Inovatívny režim „Good Neighbour“ („Dobrý sused“) je možné naprogramovať tak, aby automaticky obmedzoval výstupný hluk výfuku vo vopred naprogramovanej dennej či nočnej hodine, a nerušil tak susedov, čo je ohľaduplné najmä pri štartovaní legendárneho 5,0-litrového motora V8 v skorých ranných hodinách.

Inteligentné technológie pre bezpečnosť a pohodlie

Nový Ford Mustang bude pre európskych zákazníkov v ponuke s komplexným sortimentom asistenčných technológií, ku ktorým patrí aj prednárazový bezpečnostný systém s funkciou detekcie chodcov. Jeho úlohou je znižovať mieru závažnosti, či v niektorých prípadoch dokonca  zmierňovať čelné nárazy s inými vozidlami alebo chodcami.

Model Mustang bude po prvý raz v ponuke aj s adaptívnym tempomatom a technológiou upozornenia na dodržiavanie vzdialenosti, ktoré pomáhajú vodičom udržiavať adekvátnu vzdialenosť od vozidla pred nimi. V ponuke je aj systém upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu, ktorý upozorní vodičov v prípade, ak sa neúmyselne vychýlia zo svojho jazdného pruhu, a tiež asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu, ktorý môže použiť krútiaci moment na volant a stočiť vozidlo späť do jazdného pruhu. Tieto dômyselné technológie nesporne prispejú k lepšiemu hodnoteniu v bezpečnostných skúškach organizácie Euro NCAP.

Nastaviteľný 12-palcový digitálny združený prístroj LCD prináša informácie, ktorých zobrazenie je – podobne ako v superšportovom modeli Ford GT– optimalizované pre každý režim jazdy, vďaka čomu môžu vodiči vyťažiť z každej jazdy maximum. Konfigurácia displeja združeného prístroja sa automaticky mení v závislosti od zvoleného režimu jazdy a vodič ho môže naprogramovať tak, aby zobrazoval údaje rôznych ukazovateľov v niektorej zo siedmich farieb. Vodiči modelov Mustang, ktoré sú vybavené 12-palcovým displejom, navyše uvidia pri aktivácii funkcie Line Lock animáciu v štýle videohry, čo je novinka v odvetví.

Nový Mustang je vybavený komunikačno-zábavným systémom Ford SYNC 3, prostredníctvom ktorého môžu vodiči ovládať svoje pripojené mobilné telefóny, ako aj funkcie audiosystému, navigácie a klimatizácie vozidla pomocou konverzačných hlasových príkazov alebo pomocou pohybu palca a ukazováka na centrálnej osempalcovej dotykovej obrazovke. Systém je kompatibilný so systémami Apple CarPlay a Android Auto™.

Nový Ford Mustang sa začne dodávať zákazníkom v Európe v roku 2018.

________________________

*Uvedené údaje o spotrebe paliva/energie, emisiách CO2 a dojazde na čisto elektrický pohon sa merajú podľa technických požiadaviek a špecifikácií Nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a č. (ES) 692/2008 v platnom znení. Údaje o spotrebe paliva a úrovni emisií CO2 sa vzťahujú na verziu vozidla a nie na konkrétne vozidlo. Použité štandardné skúšobné postupy umožňujú porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel a rôznymi výrobcami. Pri konečnej spotrebe paliva/energie, produkcii emisií CO2 a dojazde na čisto elektrický pohon zohrávajú úlohu popri účinnosti využitia paliva aj jazdné návyky vodiča a ďalšie faktory netechnického charakteru. Oxid uhličitý (CO2) je hlavný plyn, ktorý vyvoláva v atmosfére skleníkový efekt a prispieva ku globálnemu otepľovaniu.

Android a Android Auto sú ochranné známky spoločnosti Google Inc.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K hlavným oblastiam podnikania spoločnosti patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Ford tiež poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti investícií v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Spoločnosť Ford má v celosvetovom meradle približne 203 000 zamestnancov. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a službách spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 66 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku