Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Nový Ford Mustang Bullitt pre Európu

06.03.2018 Novinky FORD

Nový Ford Mustang Bullitt pre Európu vzdáva hold legende strieborného plátna – prináša vyšší výkon a jedinečný štýl inšpirovaný filmom

  • Nový Ford Mustang Bullitt bude mať európsku premiéru na ženevskom autosalóne. Model zo špeciálnej edície oslavuje 50. výročie slávneho filmu a v júni sa začne vyrábať pre Európu.
  • Mustang Bullitt bude k dispozícii v čiernej farbe Shadow Black alebo v klasickom tmavozelenom odtieni Dark Highland Green. Poháňa ho vylepšený 5,0-litrový motor V8, ktorý bude mať očakávaný výkon 464 koní a krútiaci moment 529 Nm.
  • Nová technológia vyrovnávania otáčok zaisťuje plynulé zmeny prevodových stupňov a športový zvuk motora V8 počas podraďovania. Vo výbave je aj prémiový audiosystém B&O PLAY s výkonom 1 000 wattov.

KOLÍN NAD RÝNOM, Nemecko, 5. marca 2018 – Ide o jednu z najpôsobivejších automobilových naháňačiek v dejinách kinematografie.

Takmer desaťminútová kultová scéna z filmu „Bullittov prípad“ od spoločnosti Warner Bros. zachytáva Steva McQueena za volantom fastbacku Mustang GT z roku 1968, ako prenasleduje dvoch zabijakov ulicami San Francisca.

Nová špeciálna edícia modelu Ford Mustang Bullitt, vyrobená na počesť 50. výročia legendárneho filmu, sa dnes predstavila v Európe na ženevskom autosalóne.

Po globálnom verejnom predstavení na severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroite začiatkom tohto roka sa nový Mustang Bullitt začne v júni vyrábať pre európskych zákazníkov.

Mustang Bullitt poháňa 5,0-litrový motor V8, ktorý má vylepšený systém otvoreného nasávania vzduchu a nasávacie potrubie, 87 mm škrtiacu klapku a kalibráciu pre riadiaci modul pohonnej jednotky z modelu Shelby Mustang GT350. Očakáva sa, že dosiahne výkon 464 koní a krútiaci moment 529 Nm.

Na výber bude čierna farba Shadow Black alebo klasický tmavozelený odtieň Dark Highland Green. Mustang Bullitt bude vybavený 19-palcovými diskami kolies v štýle Torq Thrust, červenými brzdovými strmeňmi Brembo™ a falošným krytom palivovej nádrže s logom Bullitt.

V interiéri sa nachádza 12-palcový digitálny LCD prístrojový panel od spoločnosti Ford a športové sedadlá Recaro. Prešívanie na sedadlách, stredovej konzole a prístrojovej doske ladí s farbou exteriéru. Každý Mustang Bullitt bude mať na palubnej doske na strane spolujazdca namiesto tradičného znaku Mustang štítok s individuálnym číslom.

Nový Ford Mustang Bullitt bude taktiež vybavený novou technológiou vyrovnávania otáčok Ford, ktorá zabezpečí plynulé podraďovanie sprevádzané zvukovým efektom výkonného 5,0-litrového motora V8. Vo výbave bude aj špičkový audiosystém B&O PLAY s výkonom 1 000 wattov a 12 vysokovýkonnými reproduktormi.

„Nič nezachytáva zmysel a vzrušenie modelu Mustang tak, ako úžasná automobilová naháňačka vo filme Bullittov prípad,“ povedal Steven Armstrong, viceprezident skupiny a prezident spoločnosti Ford Motor Company pre Európu, Stredný východ a Afriku. „Keď sa v priebehu tohto roka dostane nový Mustang Bullitt do predaja, bude mať podobný šmrnc – s vyšším výkonom, novými vzrušujúcimi funkciami, ako napríklad vyrovnávanie otáčok či audiosystém B&O PLAY, a – podobne ako Steve McQueen – nenápadný štýl“.

Spoločnosť Ford získala podporu tretej generácie členov rodiny McQueenovcov – Chasa a Madison – ktorí predstavia nový Mustang Bullitt v Európe. Vnúčatá Steva McQueena – podporované svojím otcom Chadom McQueenom – si zahrali vo svojej vlastnej scéne s automobilovou naháňačkou, ktorá sa odohrala vo švajčiarskych Alpách v okolí Ženevy, čím si chceli uctiť kultovú scénu z filmu „Bullittov prípad“, ktorá dodnes rezonuje medzi filmovými fanúšikmi.

„Doma sme obklopení suvenírmi, ktoré nám pripomínajú rolu starého otca vo filme „Bullittov prípad“. Film sme videli nespočetnekrát, takže možnosť stať sa súčasťou uvedenia tretej generácie Mustangu Bullitt tu v Európe je zvláštny zážitok,“ povedal Chase McQueen.

„Náš otec Chad nás učil šoférovať v modeloch Ford po pobrežných cestách Kalifornie, takže bolo úžasné pracovať spolu s ním a týmto novým autom. Veľmi nás potešilo, že spoločnosť Ford a pozostalosť po Stevovi McQueenovi nedávno darovali prvý nový Mustang Bullitt VIN 001 do dražby, ktorá vyniesla 300 000 dolárov na charitu,“ povedala Madison McQueenová.

Špeciálna edícia modelu Mustang Bullitt

Nový Ford Mustang Bullitt vzdáva česť legendárnemu fastbacku Mustang GT, ktorý sa v roku 1968 objavil vo filme so Stevom McQueenom s rovnakým názvom.

Tretia generácia Mustangu Bullitt nasleduje v šľapajach predchádzajúcich špeciálnych modelov Bullitt z rokov 2001 a 2008, ktoré tiež ponúkali výkonnejšie motory, kolesá v štýle Torq Thrust, jedinečné štýlové línie a limitované farby exteriéru vrátane zeleného odtieňa Dark Highland Green.

Nový Mustang Bullitt bude vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou s novou technológiou vyrovnávania otáčok od spoločnosti Ford, ktorá využíva elektronický riadiaci systém motora na krátke „preklopenie“ škrtiacej klapky pri podradení – otáčky motora sa vyrovnajú s otáčkami zvoleného prevodového stupňa, čím sa zaistí plynulé a hladké radenie.

V štandardnej výbave je prémiový audiosystém B&O PLAY s výkonom 1 000 wattov, ktorý prehráva zvuk prostredníctvom 12 vysokovýkonných reproduktorov. Zaistí bohatý zvukový zážitok pre cestujúcich bez ohľadu na miesto sedenia. Systém je vybavený subwooferom s dvojitou cievkou pre hlboké, ostré basy a vysokovýkonnými trojpásmovými reproduktormi v predných dverách, ktoré zaistia rovnomerné prehrávanie zvuku v celej kabíne.

Medzi ďalšie štandardné vybavenie patrí 12-palcový digitálny LCD prístrojový panel, ktorý má rovnaké funkcie ako prístrojový panel v úplne novom Mustangu, ale s jedinečnou úvodnou obrazovkou Bullitt, ktorá sa začína zelenou farbou s obrázkom auta namiesto koňa. Na radiacej páke je biela guľa ako pocta interiéru originálneho auta.

Okrem štandardných sedadiel, ktoré majú zelené prešívanie a pamäťovú funkciu pre sedadlo vodiča, sa zákazníci modelu Mustang Bullitt môžu rozhodnúť pre čierne športové kožené sedadlá Recaro®.

Ďalšie prvky ako prejav úcty autu, ktoré šoféroval McQueen, sú decentné chrómové detaily okolo mriežky chladiča a predných okien a unikátna čierna predná mriežka. Vo vnútri aj vonku sa na vozidle nachádza minimum označení; v exteriéri vidno iba falošný kryt palivovej nádrže vo forme kruhového loga Bullitt vzadu v strede.

„Tento nový Bullitt je môj obľúbený Mustang – kompletne bez pruhov, spojlerov a znakov,“ povedal Darrell Behmer, hlavný dizajnér modelu Mustang. „Nemusí navonok nič kričať – jednoducho je skvelý.“

Medzi technológie na podporu vodiča patrí systém monitorovania mŕtveho uhla so systémom upozornenia na križujúce vozidlá, ktorý upozorňuje zákazníkov na vozidlá nachádzajúce sa na ťažko viditeľných miestach.

V ponuke je aj sofistikovaný systém nastaviteľného zavesenia kolies MagneRide od spoločnosti Ford. Pomocou elektronicky ovládanej kvapaliny v tlmičoch v reálnom čase reaguje na meniace sa podmienky na ceste a optimalizuje jazdné vlastnosti bez zníženia komfortu jazdy. Súčasťou štandardnej výbavy je výkonný výfukový systém s aktívnym ventilom, ktorý zdokonaľuje charakteristický bublavý zvuk motora V8.

Dodávky nového Fordu Mustang pre zákazníkov v Európe sa začnú neskôr v tomto roku.

Tlačová konferencia značky Ford sa bude konaťv utorok 6. marca o 8.00 hod. Naživo ju môžete sledovať online cez tento link: http://geneva.gofurtherlive.com/

Ford na autosalóne v Ženeve: http://geneva2018.fordpresskits.com/


________________________________________

Oficiálne homologované údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 budú zverejnené pred začiatkom predaja.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 202 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

O spoločnosti Warner Bros. Consumer Products

Štúdiá Warner Bros. Consumer Products (WBCP), patriace pod spoločnosť Warner Bros. Entertainment, rozširujú výkonné portfólio značiek zábavy a franšíz do života fanúšikov na celom svete. Štúdiá WBCP spolupracujú s najlepšími držiteľmi licencií na celom svete v oblasti oceňovaného radu hračiek, módy, domácich dekorácii a publikácií inšpirovaných franšízami a právami, ako je napríklad DC, Čarodejnícky svet J.K. Rowlingovej, Looney Tunes a Hanna-Barbera. Medzi úspešný biznis celosvetového zábavného priemyslu patria priekopnícke zážitky, ako je Čarovný svet Harryho Pottera a Warner Bros. World Abu Dhabi (otvorenie 2018). S inovatívnymi globálnymi programami licencií a reklamných predmetov, maloobchodnými iniciatívami, propagačnými partnerstvami a štýlovými zážitkami patrí WBCP medzi popredné licenčné a maloobchodné organizácie na svete.

BULLITT a všetky súvisiace postavy a prvky sú ochranné známky spoločnosti Warner Bros. Entertainment Inc. (s18)

BULLITT and all related characters and elements© &TMWarner Bros. Entertainment Inc. (s18)

Späť

Galéria k článku