Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Nový Ford Focus je 3x Auto roka

11.01.2019 Novinky FORD

Vitrína s trofejami pre úplne nový Ford Focus sa začína rýchlo plniť

 

 • Odkedy sa úplne nový Ford Focus začal predávať, do kolekcie trofejí pribudli tri tituly Auto roka a desať víťazstiev v kategórií. Focus sa prepracoval aj do užšieho výberu v hodnotení Európske auto roka a Auto roka na Slovensku.
 • Medzi populárne verzie patrí športový variant Focus ST‑Line, modré farby Chrome Blue a Desert Island Blue a nová osemstupňová automatická prevodovka.
 • Do radu modelov Focus patrí aj štýlový variant Titanium, luxusná verzia Vignale a verzia Active inšpirovaná SUV, všetky v päťdverovom vyhotovení alebo ako kombi s optimalizovaným priestorom v interiéri, skvelým remeselným spracovaním a technológiami asistencie vodičovi.

Bratislava, 9. január 2019 - Vitrína s trofejami pre úplne nový Ford Focus sa začína rýchlo plniť.

Od spustenia európskeho predaja v lete 2018 získal kompletne prepracovaný, najdokonalejší a technicky najvyspelejší Focus už 13 prestížnych ocenení – vrátane troch titulov Auto roka.

Jeden zo šiestich zákazníkov sa rozhodol pre Focus v modrej farbe Chrome Blue alebo Desert Island Blue. Okrem toho sú k dispozícii aj tradičnejšie a obľúbené farby sivá Magnetic Grey a biela Frozen White. Nová osemstupňová automatická prevodovka je u zákazníkov ešte populárnejšia, než sa očakávalo.

Nový Focus sa vyrába inovatívnymi metódami v montážnom závode Ford v nemeckom Saarlouis a v ponuke je ako päťdverový hatchback a kombi. Okrem populárneho variantu ST-Line patrí do komplexnej zostavy aj štýlový Focus Trend a Titanium a luxusný Focus Vignale. Objednať možno aj novinku – crossover Focus Active, ktorá sa inšpirovala športovo – úžitkovými modelmi.

„Nový Focus vychvaľujú médiá, motoristickí odborníci a – čo je najdôležitejšie – zákazníci. Odráža sa to v podobe rôznych ocenení aj v rýchlosti, akou sa míňa v showroomoch,“ povedal Glen Goold, hlavný konštruktér programu Focus spoločnosti Ford of Europe. „Ak vás považujú za najlepšieho v takomto konkurenčnom segmente, je to skutočne veľmi cenená pochvala.“

Suverénnu jazdu a pôžitok pre cestujúcich v úplne novom modeli Focus, ktorý bol vyvinutý po užšej spolupráci so zákazníkmi, uznávajú články a organizácie z celej Európy, vrátane ocenenia Auto roka 2019 v Chorvátsku, Fínsku a Českej republike.

Výhody pre firemných vodičov, vrátane optimalizovanej spotreby paliva vďaka sofistikovaným zážihovým motorom EcoBoost a vznetovým motorom EcoBlue, funkcii bezdrôtového nabíjania pre kompatibilné smartfóny a zabudovaného modemu FordPass Connect, sa premietli do podoby ocenenia Podnikateľské auto roka v Španielsku, ďalej ocenenia Kategória Benefit v hlasovaní Firemné auto roka 2018 v Českej republike a titulu Najlepšie malé/stredné veľké vozidlo v hlasovaní o Cenu firemných vozidiel vo Veľkej Británii.

Nový Focus zvíťazil v kategórií a získal ocenenie Víťaz triedy kompaktov v hlasovaní Auto Zeitung Auto Trophy 2018 v Nemecku a ocenenie Najlepšie rodinné auto v hlasovaní o cenu Škótske auto roka 2018.

Focus je jedno zo siedmich vozidiel, ktoré sa dostali do užšieho výberu v hodnotení Európske auto roka, ktoré sa bude odovzdávať v marci 2019 a je tiež finalistom súťaže Auto roka 2019 na Slovensku, ktorej víťaza oznámia koncom januára 2019.

Nový Focus prichádza s väčším priestorom v interiéri v kombinácii s mimoriadne kvalitnými materiálmi a precíznym remeselným spracovaním. Ponúka najsofistikovanejšiu paletu technológií asistencie vodičovi v histórii značky Ford, vrátane adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go, funkcie rozpoznávania dopravných značiek a udržiavania v strede jazdného pruhu pre bezproblémovú jazdu v hustej premávke. Vo výbave je napr. aj projekčný displej.

Model Focus už skôr v tomto roku získal maximálne ocenenie 5 hviezdičiek pri hodnotení bezpečnosti od nezávislej organizácie Euro NCAP – ako jedno z prvých vozidiel, ktoré získali najvyššie hodnotenie podľa nových, prísnejších testovacích protokolov Euro NCAP.

Zoznam ocenení, ktoré doteraz získal nový Ford Focus:

 • Auto roka 2019 – Fínsko
 • Auto roka 2019 – Chorvátsko
 • Auto roka 2019 – Česká republika
 • Belgické rodinné auto roka (dve cenové kategórie) – Belgicko
 • Ocenenie Írske auto roka: Malé/kompaktné auto roka – Írsko
 • Ocenenie Autobild Golden Wheels: Najlepší kompaktný automobil – Bulharsko
 • Ocenenie BusinessCar: Najlepšie malé/stredne veľké vozidlo – Veľká Británia
 • Ocenenie Parkers New Car Awards 2019: Najlepšie malé rodinné vozidlo – Veľká Británia
 • Ocenenie Škótske auto roka 2018: Najlepšie rodinné vozidlo – Škótsko
 • Auto Zeitung Auto Trophy 2018: Víťaz kompaktnej kategórie – Nemecko
 • Great Austrian Automobile Prize: Víťaz štartovacej kategórie – Rakúsko
 • Podnikateľské auto roka – Španielsko
 • Firemné auto roka v Českej republike 2018: Víťaz kategórie Benefit – Česká republika

 ____________________________ 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 200 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 53 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku

Naše otváracie hodiny nemusia byť také, na aké ste si už zvykli.