Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Nový Ford Fiesta - Svetové ženské auto roka

28.11.2017 Novinky FORD

Úplne nový Ford Fiesta je najlepšou kúpou pre ženy, vyhlásila porota ankety Svetové ženskéauto roka

Bratislava, 27. november 2017. Úplne nový Ford Fiesta prináša viac technológií, kultivovanosti a štýlu než kedykoľvek predtým, a okrem toho ponúka vysoko cenený pomer kvality a ceny. Vyjadrila sa tak odborná porota tohtoročnej ankety Svetové ženské auto roka.

Fiesta sa stala víťazom kategórie vozidiel za dostupnú cenu v rámci udeľovania cien Svetové ženské auto roka 2017 – jedinej ankety na svete, v ktorej hlasujú výlučne ženy.

Dvadsaťpäť odborných porotkýň z 20 krajín sveta vybralo Ford Fiesta ako jasného víťaza z desiatich finalistov tejto kategórie, ktorí sa prebojovali do užšieho výberu z pôvodných 420 kandidujúcich vozidiel.

„Blahoželáme spoločnosti Ford k rozhodujúcemu víťazstvu za model Fiesta, víťazstvu, o ktorom nikdy nebolo pochýb,“ uviedla Sandy Myhre z komisie porotkýň súťaže Svetové ženské auto roka. „Fiesta bola medzi našimi porotkyňami takou jasnou nomináciou, že sa umiestnila vysoko aj v najvyššej kategórii, kde získala viac hlasov než luxusné modely ako napríklad Aston Martin DB11 či Range Rover Velar.“

Víťazné vozidlá ankety Svetové ženské auto roka sa vyberajú na základe kritérií, ako je bezpečnosť, pomer kvality a ceny, štýl, úložné priestory, optimalizácia vozidla pre deti, jednoduchosť riadenia, ekologická stopa a príťažlivosť.

Úplne nový Ford Fiesta sa v Európe predáva v rôznych verziách, ako je napríklad štýlová Fiesta Titanium, Fiesta ST-Line inšpirovaná športovými vozidlami z dielne tímu Ford Performance či luxusná Fiesta Vignale.

K dômyselným asistenčným technológiám a funkciám modelu Fiesta patrí systém konektivity SYNC 3, rozšírený systém detekcie chodcov, ktorý dokáže zabrániť zrážkam v noci, ako aj prvý aktívny parkovací asistent od spoločnosti Ford, ktorý zabezpečuje zásahy brzdového systému pri parkovaní bez zapojenia rúk (hands-free), vďaka čomu zabraňuje nárazom, ku ktorým dochádza pri nízkej rýchlosti.

Medzi špičkovými pohonnými jednotkami modelu Fiesta nechýba mnohonásobne ocenený 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost od spoločnosti Ford, ktorý ponúka až 140 k výkonu, ani 1,5-litrový vznetový motor TDCi, ktorý vyvinie 120 k výkonu.

Viac informácií o úplne novom modeli Ford Fiesta


Späť

Galéria k článku