Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Nové SUV Hyundai KONA - vysoký záujem

28.11.2017 Novinky HYUNDAI

Hyundai hlási vysoký záujem o nové SUV KONA

  • Svetovú premiéru zažilo nové SUV Hyundai Kona na septembrovom autosalóne vo Frankfurte, slovenská premiéra sa uskutočnila na autosalóne v Nitre v októbri
  • Slovenský importér značky Hyundai vozidlo predstavil štýlovým spôsobom počas výročnej party Hyundai Night v prvej polovici novembra
  • 20. novembra odštartovala kampaň na Hyundai Kona v slovenských médiách
  • V súčasnosti jazdí po slovenských cestách už vyše 20 modelov KONA, ďalších 80 má pribudnúť do konca roka
  • Ambasádorom modelu KONA je moderátorka Barbora Rakovská

Hyundai Motor Slovakia, importér automobilov značky Hyundai na Slovensku, odštartoval imidžovo-produktovú kampaň na model KONA. KONA je prvým SUV kategórie B, ktoré má Hyundai vo svojom portfóliu.

 

KONA prichádza v dvoch motorizáciách

KONA vzbudila záujem už v júni, keď bola v talianskom Miláne oficiálne predstavená novinárom. Prekvapil najmä atypický vizuál prednej časti, vysoká variabilita farebných kombinácií exteriéru a interiéru ako aj skutočnosť, že KONA bude u nás spočiatku predávaná v dvoch zaujímavých motorizáciách. Verzia s benzínovým motorom 1.0 TGDi a výkonom 88 kW (120k) je prednokolka ako stvorená pre jazdu v mestskom prostredí. Vo výbave Classic sa predáva od 14 490 EUR. Verzia so silnejším motorom s objemom 1.6 litra a veľkorysým výkonom 130 kW (177k) je k dispozícii aj s pohonom 4x4, čo robí z KONY skutočné SUV, využiteľné aj v náročnejšom teréne. Cena výkonnejšieho modelu so 7-stupňovou automatickou prevodovkou začína pri výbave Comfort na sume 19 990 EUR.

 

KONA je skutočné SUV pre ženy aj mužov

Cieľovou skupinou modelu KONA sú jednak mladí, dynamickí ľudia, ktorí využijú KONU ako ideálny crossover v meste. Hyundai však očakáva, že dizajn automobilu a pohon 4x4 oslovia aj ľudí nad 40 rokov, ktorí vlastnosti tohto SUV ocenia aj mimo mestského prostredia.

Ambasádorom Hyundai KONA sa stala moderátorka a detská autorka Barbora Rakovská, ktorá si mala možnosť KONU vyskúšať ako jedna z prvých Sloveniek. „Na KONE jazdím už niekoľko dní a môžem smelo povedať, že je to ideálne auto do mesta aj na dlhšie trasy. Keďže mám 7 ročnú dcéru, nemusím vám hovoriť, ako sa nadchla pre farebné prevedenie, ktoré nie je vidieť len z vonku ale aj z vnútra. Napríklad limetkové pásy sú pre nás dennodenným spestrením vozenia sa v kolónach. KONA mi dáva radosť z jazdy. Kompletné prepojenie s mojim smartfónom cez Airplay alebo parkovací asistent mi dodávajú slobodu aj v náročnejších dňoch," hovorí o svojich zážitkoch z jazdy na KONE Barbora. 

 

O KONU s pohonom 4x4 je medzi Slovákmi veľký záujem

Slovenskú premiéru zažila KONA začiatkom októbra na autosalóne v Nitre, kde sa stala hlavným ťahákom stánku Hyundai. Už počas samotného autosalónu zaznamenal importér niekoľko záväzných objednávok tohto štýlového vozidla. K dnešnému dňu po slovenských cestách jazdí už vyše dvadsať týchto áut a importér eviduje ďalších takmer 80 objednávok koncových klientov, ktorí si svoju novú KONU prevezmú do konca tohto roka. Zaujímavou skutočnosťou je, že vyše 2/3 objednávok tvorí KONA so silnejším 177-koňovým motorom a pohonom 4x4.  

V roku 2018 pribudnú modelu KONA dve nové motorizácie. Paleta benzínových motorov sa rozšíri o diesel a očakávanie oprávnene vzbudzuje aj KONA s čisto elektrickým pohonom.     

__________________

Zdroj: www.hyundai.sk 

Hyundai Motor Europe
 V roku 2016 spoločnosť Hyundai Motor odovzdala zákazníkom 505.396 vozidiel v Európe – čo predstavuje nárast predaja o 7,5 % oproti roku 2015 – a obnovila 90 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných, testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje  rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu približne 600.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 1.600 autorizovaných predajcov, ktorí majú vyše 2.100 prevádzok.
 Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news.

Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @hyundainews

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor, ktorá má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier, v roku 2016 celosvetovo predala 4,86 milióna vozidiel. S vyše 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Späť

Galéria k článku