Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Nová generácia Hyundai i10

03.02.2020 Novinky HYUNDAI

Nová generácia Hyundai i10 sa na Slovensku predáva od 8 890 €

hyundai_novy_i10

  • Hyundai zverejnil cenník novej generácie modelu i10
  • Cena začína na sume 8 890 €
  • Najmenší model v ponuke Hyundai prináša bohatú bezpečnostnú výbavu a konektivitu

Slovenský importér značky Hyundai zverejnil cenník novej generácie svojho najmenšieho modelu i10. Cena pri zarátaní akciového bonusu začína na sume 8 890 € s DPH. 

Automobilka Hyundai avizuje v roku 2020 veľkú produktovú ofenzívu. V priebehu roka predstaví nové generácie alebo modernizované verzie takmer kompletného portfólia svojich modelov. Prvou novinkou roka 2020 je nová generácia modelu i10. Cenník, platný od 1.2.2020, obsahuje ceny i10 s dvoma motorizáciami – 1.0i s výkonom 49 kW (67 k) a 5-stupňovým manuálom a 1.2i s výkonom 62 kW (84 k) s 5-st. automatizovanou manuálnou prevodovkou – a tromi balíkmi výbav (Classic, Comfort, Style).

Bohatá bezpečnostná výbava

Už základná výbava i10 Classic obsahuje bohatý balík pokročilých bezpečnostných systémov ako systém autonómneho núdzového brzdenia FCA, systém varovania pred čelným nárazom FCW, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu LKA, systém sledovania únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA, tempomat s obmedzovačom rýchlosti a tiež automatické tiesňové volanie E-call. Vyššie verzie výbav novej i10-ky – Comfort a Style – ponúkajú v oblasti bezpečnosti navyše už len asistent rozjazdu do kopca HAC.

Stredná výbava Comfort obsahuje okrem iného aj komfortné prvky výbavy v podobe výškovo nastaviteľného sedadla vodiča, kožou potiahnutý veniec volantu a radiacej páky, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania s alarmom a manuálnu klimatizáciu. Posádka tiež ocení služby Bluetooth a ovládanie audiosystému na volante.

Najvyššia výbava Style prináša viacero dizajnových prvkov v exteriéri aj v interiéri novej i10. K tým patria napr. 15-palcové kolesá, maska chladiča v čiernej lesklej farbe, vonkajšie zrkadlá s integrovanými ukazovateľmi smeru, predné hmlovky, LED denné svetlá a predné projektorové svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut. Výbava Style ponúka aj elektrické otváranie zadných okien, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá a automatickú klimatizáciu. O komfort pri parkovaní sa postarajú zadné parkovacie senzory.

Príplatková výbava dodá štýl a konektivitu

V novej generácii Hyundai i10 je veľký priestor na individualizáciu zvonka aj vnútri vozidla. Metalická farba vyjde na 490 € a štýlová strecha lakovaná vo farbách Phantom Black alebo Tomato Red stojí 500 €. Za príplatok 600 € má zákazník možnosť k výbave Comfort dokúpiť Dizajn Pack a Comfort Pack. Vyhrievané predné sedadlá a volant, zatmavené zadné okná a 16-zliatinové disky kolies obsahuje balík Style Pack, ktorý je k najvyššej výbave Style k dispozícii za 500 €, podobne ako Smart Pack s inteligentným kľúčom, vonkajšími chrómovanými kľučkami dverí a bezdrôtovým nabíjaním smartphonu za 400 €. K výbave Comfort je tiež možné doplatiť si 750 € za rádio s 8-palcovým farbeným LCD, službami Apple CarPlay/Android Auto a zadnú parkovaciu kameru. K najvyššej výbave Style je možné za 1 400 € získať integrovanú navigáciu s 8-palcovým farebným LCD, navigačné služby TomTom Live, asistent sledovania dopravných značiek ISLW, zadnú parkovaciu kameru a už čoskoro aj telematické služby Bluelink, ktoré umožnia zákazníkom ovládať niektoré funkcie auta na diaľku prostredníctvom smartphonu.

Predaj spustený od 1.2.2020

Cenník novej, v poradí tretej generácie i10 je platný od 1. februára 2020, čo je zároveň dátum, odkedy je možné túto novinku u predajcov Hyundai objednať. Prvé kusy novej i10-tky dorazia na sklady autorizovaných predajcov Hyundai už v priebehu februára. Súčasťou ponuky i10 je 5-ročná záruka bez obmedzenia najazdených km, ale aj zľava až 65% na kompletnú sadu 4 ks zimných pneumatík.


Hyundai Motor Slovakia
Hyundai Motor Czech, s.r.o., organizačná zložka Slovakia (ďalej len „Hyundai Slovensko“), je autorizovaným importérom značky Hyundai na Slovensku. V roku 2019 odovzdal zákazníkom v spolupráci so sieťou autorizovaných predajcov 8 805 automobilov, čo predstavuje nárast o 15% v porovnaní s rokom 2018. Hyundai sa tak stal 3. najpredávanejšou značkou osobných áut na Slovensku s trhovým podielom 8%. S 4 650 registráciami sa stal Hyundai zároveň najpredávanejšou značkou automobilov u súkromných zákazníkov.  
Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Slovensko, jej produktoch a službách sú k dispozícii na www.hyundai.sk. Sledujte Hyundai Slovensko na Facebooku @HyundaiSlovensko a Instagrame @HyundaiSlovensko.

Hyundai Motor Europe
V roku 2019 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 563.018 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 3,8% oproti roku 2018. Kľúčovými modelmi v počte registrácií boli Tucson, Kona a modely i-rodiny: i10, i20 a i30. V polovici roku 2020 bude viac ako ¾ modelov dostupných v elektrifikovanej forme. Dva európske závody - v Českej republike a Turecku - majú spolu výrobnú kapacitu 600.000 kusov automobilov ročne. Hyundai predáva automobily v 41 európskych štátoch v sieti 3.000 autorizovaných predajcov.
Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2018 celosvetovo predala vyše 4,5 milióna vozidiel. S viac ako 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell, a modelmi IONIQ, ktoré ako prvé na svete ponúkajú trojaký elektrifikovaný pohon – čisto elektrický, hybridný a plug-in hybridný.

Hyundai Motor Co.
Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com.

Späť