Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Mustangy určené na zošrotovanie získavajú nový život...

21.12.2017 Novinky FORD

Ojazdené auto? Mustangy určené na zošrotovanie získavajú nový život ako luxusné hodinky

Bratislava, 14.december 2017. Máme tip na top vianočný darček pre automobilového nadšenca vo vašom okolí – ručne vyrobené hodinky, starostlivo poskladané z komponentov, ktoré v minulom živote slúžili v klasickom modeli Ford Mustang.

Tento nápad je duchovným dieťaťom Christiana Mygha a Jonathana Kamstrupa, ktorí spoločne vyhľadávajú na šrotoviskách po celom svete modely, z ktorých každý môže byť premenený na stovky unikátnych hodiniek, ktoré stoja od 1 495 dolárov vyššie.

Pre skutočného fanúšika Mustangov vytvorí spoločnosť REC Watches so sídlom v Dánsku, úplne nové hodinky zo súčiastok dodaných zákazníkom. Napríklad svetový šampión v driftovaní a profesionálny užívateľ života Vaughn Gittin Jr., nosí hodinky, ktoré obsahujú karbónové vlákna z karosérie jeho Fordu Mustang RTR s výkonom 700 koní určeného pre súťaž World Drift Series.

„Väčšina ľudí vidí len hromadu kovu, pozostatky bývalého Mustangu. My vidíme niečo úplne iné – dušu auta a príbeh, ktorý chceme rozpovedať, “ uviedol spoluzakladateľ Mygh. "Nešrotujeme Mustangy. Privádzame Mustangy, ktoré sa nedajú opraviť, späť do života ako hodinky.“

Aby sa tieto príbehy šírili ďalej, spoločnosť REC Watches starostlivo skúma históriu každého vozidla; zhovára sa s predchádzajúcimi majiteľmi, zhromažďuje príbehy a obrázky z minulých životov auta a začleňuje ich do sprievodného videa na mieru. 

Každý hotový dizajn obsahuje identifikačné číslo vozidla, rok výroby a charakteristické dizajnové prvky značky Mustang. Ručička navrhnutá tak, aby vyzerala ako ukazovateľ paliva, ukazuje zostávajúcu životnosť batérie a hodinové ručičky a čísla dátumovníka a ciferníka vychádzajú z prístrojovej dosky ikonického vozidla. Na jednom výlete do Švédska tím narazil na poklad vo forme vzácneho modelu 1966 Raven Black, ktorý sa stal základom pre ich limitovanú edíciu P51-04 pozostávajúcu z 250 hodiniek.

Mustang, pomenovaný po stíhacom lietadle z druhej svetovej vojny a uvedený na trh v roku 1964, sa vďaka radikálnemu dizajnu a agresívnemu výkonu stal okamžitou klasikou. Postavenie superstar si upevnil hlavnou úlohou v akčnom filme Bullitt so Steveom McQueenom z roku 1968, ako aj vďaka sérii skladieb a filmov zameraných na tento prelomový model. Novodobý Ford Mustang udržuje vzrušenie nažive vďaka opojne vysokému výkonu motora V8 s objemom 5,0 litrov a výkonom 450 PS a pohonnej jednotky EcoBoost s objemom 2,3 litra a výkonom 290 k.


Viac informácií o tomto príbehu môžete získať of Stephana Cesarea na adrese scesareo@ford.com alebo na čísle +44 (0)1268 401917

Získajte viac informácií o novom modeli Ford Mustang

Video

Späť

Galéria k článku