Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ MagneRide technológia

19.03.2018 Novinky FORD

Technológia, ktorá poskytuje výhodu vrcholovým športovcom, zvyšuje zábavu za volantom modelu Mustang

  • Ford Mustang teraz ponúka kvalitnejšiu jazdu vďaka magnetickej kvapaline v tlmičoch.
  • Technológia MagneRide® zlepšuje ovládateľnosť športových vozidiel a zaručuje hladší prejazd zákrutou a plynulejšie brzdenie.
  • Tá istá technológia vylepšuje kĺby umelých končatín pre hendikepovaných snowboardistov a lyžiarov.

Bratislava, 19. marca 2018 – Ide o technológiu, ktorá pomáha športovcom s telesným postihnutím udržiavať stabilitu počas snowboardovania a lyžovania. A teraz ju využíva aj nový Ford Mustang, aby mohol vodičom poskytnúť lepší zážitok za jazdy.

U ľudí, ktorým amputovali nohu nad kolenom, magnetoreologická kvapalina (MRF – Magnetorheological fluid) vylepšuje umelé kolenné kĺby, aby dokázali lepšie pohlcovať nárazy. Vďaka tomu rýchlejšie reagujú v prípade tvrdšieho dopadu.

Kvapalina MRF použitá v tlmičoch zavesenia kolies MagneRide® prináša vodičom modelu Mustang zábavu za volantom a hladkú, kultivovanú jazdu. Snímače monitorujú podmienky na cestách, pričom elektromagnety ovládajú čiastočky železa vznášajúce sa v oleji vo vnútri tlmičov. Magnetické pole sa automaticky upravuje tisíckrát za sekundu a usporadúva častice v jednotlivých tlmičoch tak, aby boli tuhšie pri ostrejšom zatáčaní alebo mäkšie pri pohodlnejšej jazde ustálenou rýchlosťou.

„Športovci súťažia v extrémne náročných podmienkach, kde kontrola znamená všetko. Podobne aj technológia MagneRide® v modeli Mustang poskytuje správnu odozvu v každej situácii, čím vodičom pomáha reagovať na meniace sa podmienky v reálnom čase,“ povedal Joe Bakaj, viceprezident pre vývoj produktov v spoločnosti Ford of Europe.

Elegantnejší, rýchlejší a technologicky vyspelejší nový Ford Mustang so športovejším dizajnom je v ponuke s 5,0-litrovým motorom Ford V8, ktorý dosahuje výkon 450 koní a poskytuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy.

Viac informácii - TU 

Pozrite si súvisiace video - TU


MagneRide® je technológia s ochrannou známkou spoločnosti BWI Group.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 202 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com. 

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

 

Späť

Galéria k článku