Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Lyže v aute sú opäť najväčším prehreškom

07.02.2017 Novinky HYUNDAI

Lyže v aute sú opäť najväčším prehreškom slovenských vodičov

 

  • Lyže položené voľne v aute sú v niektorých krajinách zakázané
  • Najviac Slovákov sa chystá na lyže počas blížiacich sa prázdnin
  • Predaj strešných nosičov stúpa

Hyundai sa v rámci svojej orientácie na rodinu opäť zameral na pripravenosť slovenských vodičov na aktuálnu lyžiarsku sezónu. Prieskum medzi odborníkmi a štatistiky potvrdili, že slovenskí motoristi opäť riskujú bezpečnosť celej posádky najmä prevozom lyží v aute. Lyže pritom môžu spôsobiť zranenie už pri prudkom brzdení, nehovoriac o havárii. Odborníci odporúčajú predísť nešťastiu prevážaním lyží v zabudovanom vaku, na nosiči alebo v strešnom boxe. Dobrou správou je, že medziročne sa predaj strešných boxov zvýšil, čo je dôkazom toho, že čoraz viac motoristov začína brať bezpečnosť cestou na lyžovačku naozaj vážne.

„Najviac Slovákov sa na lyžovačku vyberie počas blížiacich sa prázdnin, preto považujeme za nanajvýš aktuálne upozorniť ich práve teraz na bezpečnosť ich rodiny. Voľne uložené lyže môžu spôsobiť zranenie už pri brzdení, preto odporúčame vodičom neriskovať takúto prepravu. V niektorých krajinách, napríklad v Rakúsku, je to dokonca zakázané. Lyže by ideálne mali byť v boxe alebo na strešnom nosiči. Vhodné sú aj špeciálne otvory v zadných sedadlách, kde však musí byť zabudovaný špeciálny vak. Ak motoristi nemajú k dispozícii ani jednu z týchto možností a vezú lyže voľne pohodené v aute, odporúčame čo najpevnejšie ich zafixovať. Len v takom prípade má vodič istotu, že pri miernom náraze alebo pri prudkom zabrzdení jeho lyžiarsky výstroj neohrozí život celej posádky,“ uviedla Marcela Nemec Divičanová z Hyundai Motor Slovensko.

Podľa odborníkov má veľa slovenských vodičov aj nedostatočnú praktickú skúsenosť s montovaním snehových reťazí. Ide síce o pomerne jednoduchý úkon, kto ho však robí prvý raz, môže sa poriadne natrápiť. „Odporúčam motoristom, ktorí nemajú dostatočné praktické skúsenosti s nasadzovaním snehových reťazí, aby úkon pred cestou aspoň raz vyskúšali. Ak to má niekto robiť prvýkrát v mraze a vo fujavici, môže to byť veľmi nepríjemný zážitok,“ povedala M. Nemec Divičanová. Hlavne mestskí vodiči majú menšie skúsenosti aj s jazdou na snehu. Podľa odborníkov je preto dôležité uvedomiť si, že vozidlo má dlhšiu brzdnú dráhu a tomu prispôsobiť jazdu.

Ten, kto sa vydá na dlhšiu cestu, by nemal váhať ani s preventívnou prehliadkou v autoservise. Odborníci odporúčajú, aby si vodiči dali skontrolovať predovšetkým brzdovú sústavu, chladiacu kvapalinu, tlak hustenia a stav pneumatík, ba dokonca aj stierače a ostrekovače, a nastavenie, respektíve funkčnosť svetlometov. „Som presvedčená, že naše rady tiež pomôžu zlepšiť pohodlie a hlavne bezpečnosť na cestách na lyžiarske zjazdovky. Všetkým, čo sa chystajú lyžovať, želáme veľa zábavy a oddychu a šťastnú cestu,“ doplnila M. Nemec Divičanová.


 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100 000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Motor a o jej produktoch sú k dispozícii na:

http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424 467 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 1 % oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500 000 vozidiel ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch v sieti 2 500 autorizovaných predajcov.

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Motor Europe a o jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku

Naše otváracie hodiny nemusia byť také, na aké ste si už zvykli.