Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Inteligentná postieľka

11.04.2017 Novinky FORD

Inteligentná postieľka simuluje cestovanie autom, aby bábätká zaspali aj doma a rodičia ich nemuseli voziť 

  • Keď si čerství rodičia zvykajú na život s malým dieťaťom, často bojujú s nedostatkom spánku.
  • Pre mnohých predstavuje jazda autom jeden z najlepších spôsobov, ako bábätko večer uspať.
  • Spoločnosť Ford teraz vyvinula postieľku, ktorá dokáže doma nasimulovať nočné jazdy autom.
  • Postieľka, ktorá spolupracuje s aplikáciou pre inteligentné telefóny, dokáže kopírovať pohyb, zvuk a osvetlenie konkrétnej jazdy.

Bratislava, 11. apríla 2017 – Pre mnohých čerstvých rodičov existuje len jeden zaručený spôsob ako dieťa na konci dňa uložiť – nočná jazda, ktorá bábätko utíši, upokojí a nakoniec mu pomôže zaspať.

Pre matku alebo otca to však stále znamená narušenú noc. Prieskum ukázal, že v noci zvyčajne spia len o niečo dlhšie ako päť hodín, pričom počas prvého roku života dieťaťa prídu o rovných 44 sní spánku.* Čoskoro by im však mohol pribudnúť pomocník.

Spoločnosť Ford vyvinula postieľku, ktorá dokáže v pohodlí vášho domova nasimulovať pohyb, zvuk motora či dokonca pouličné osvetlenie typické pre tieto nočné jazdy. Max Motor Dreams je na prvý pohľad celkom obyčajná postieľka, ktorú však môžete prebudiť pomocou aplikácie vo svojom inteligentnom telefóne. Vďaka tomu dokáže zaznamenať a potom reprodukovať upokojujúci pohyb, svetlá a zvuky konkrétnej cesty.

„Po dlhých rokoch rozhovorov s mamičkami a oteckami sme zistili, že rodičia novorodencov často zúfalo túžia aspoň jednu noc sa poriadne vyspať. Hoci však krátka jazda rodinným autom dokáže bábätko priam zázračne uspať, úbohí rodičia musia ostať bdelí a ostražití za volantom,“ hovorí návrhár postieľky Max Motor Dreams Alejandro López Bravo zo španielskeho kreatívneho štúdia Espada y Santa Cruz, ktoré je výrobcom oceneného návrhu. „Postieľka Max Motor Dreams by mohla mnohým ľuďom aspoň trochu uľahčiť každodenný život.“

Postieľka Max Motor Dreams zatiaľ existuje len ako jednorazová pilotná verzia. Na základe viacerých prieskumov však spoločnosť zvažuje, že túto unikátnu postieľku zaradí do hromadnej výroby.

 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 201 000 zamestnancov a 62 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Spoločnosť Ford aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch a službách nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku