Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Inovatívny Hyundai IONIQ prichádza na Slovensko

22.09.2016 Novinky HYUNDAI
  • Prvá automobilová platforma na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu
  • Mobilita s nízkymi až nulovými emisiami prístupná pre každého
  • V cene už od 22 990 € za IONIQ Hybrid a od 34 990 € za IONIQ Electric

Domáci motoristickí fanúšikovia hybridných inovácií sa konečne dočkali. Nový Hyundai IONIQ, tvorený troma modelmi: IONIQ Hybrid, IONIQ Electric a IONIQ Plug-in ako prvý automobil v histórii, prináša tri rozličné elektrifikované systémy pohonu v tej istej karosérii. Vďaka inovatívnemu prístupu Hyundai IONIQ poskytuje nekompromisný dizajn a vysokú mieru pôžitku z jazdy, ako aj najnovšie bezpečnostné technológie a technológie konektivity. Zároveň sprístupnil mobilitu s nízkymi až nulovými emisiami pre každého. Slovenskí motoristi môžu mať napríklad verziu 1,6 Hybrid HEV COMFORT s bonusom 1 500 € už od 22 990 €.

Tento rok si domáci motoristickí nadšenci môžu vybrať buď IONIQ Hybrid, alebo IONIQ Electric. Verzia IONIQ Plug-in sa na tunajšom trhu predstaví až v roku 2017. Z tých modelov, ktoré sú k dispozícii už aktuálne, môžu mať slovenskí fanúšikovia inovácií IONIQ Hybrid 1,6 HEV STYLE s 1 500 € bonusom už od 26 990 € a Electric BEV s 2 000 € už od 34 990 €. K tomu všetkému si môžu pripočítať zimné pneumatiky a havarijné poistenie za extra výhodných podmienok. Spokojní majitelia nových IONIQ modelov ďalej získajú päťročnú záruku bez obmedzenia kilometrov a osemročnú záruku na baterku pri maximálnom nájazde až 200 000 kilometrov.

Znalci už vedia, že IONIQ nie je len o inováciách, ale aj o komforte pre vodiča a celú posádku. Hyundai už tradične neponechal nič na náhodu a v rámci daného segmentu zamieril na najvyššiu kvalitu a pohodlie. Okrem už tradičnej bohatej základnej výbavy ako napríklad vyhrievanie sedadiel, zadný parkovací senzor, automatická klimatizácia, ALU disky kolies, ponúka oveľa viac. Obe verzie majú napríklad v rámci základnej výbavy aj adaptívny tempomat alebo autonómne núdzové brzdenie AEB. V súlade s aktuálnym trendom je modelový rad IONIQ štandardne vybavený najmodernejšími prvkami konektivity ako Android Auto a Apple Car Play, ako aj telematickými službami Tom Tom LIVE a funkciou bezdrôtového nabíjania smartfónu (dostupné vo verzii Style).

Ďalšou zaujímavosťou použitou po prvý raz pri značke Hyundai a zároveň jednou z hlavných charakteristík modelu IONIQ je inovatívne použitie recyklovaných a ekologických materiálov. Napríklad vnútorné obklady dverí, ktoré sú vyrobené z recyklovaného plastu kombinovaného s drevenými pilinami a vulkanickým kameňom a majú rovnakú vzhľadovú kvalitu ako bežné materiály. Medzi ďalšie bio materiály použité v interiéri patrí aj cukrová trstina a drevo.

Motoristických znalcov určite budú najviac zaujímať technické parametre. IONIQ Hybrid a IONIQ Plug-in sú vybavené novým benzínovým motorom 1.6 GDI. Štvorvalec z konštrukčného radu Kappa je vybavený priamym vstrekovaním paliva a vyniká mimoriadnou termodynamickou účinnosťou až 40%. Tento motor bol vyvinutý špeciálne pre hybridný pohon a kombinuje sa s komfortnou a rýchlo radiacou 6-stupňovou automatickou prevodovkou DCT s dvoma spojkami. Vďaka tomu má IONIQ dynamické jazdné vlastnosti, ktorými sa líši od svojich konkurentov. IONIQ Plug-in má navyše výkonnejšiu lítiovo-iónovú polymérovú batériu s kapacitou 8,9 kWh, ktorá pri úplnom nabití umožňuje dojazd vyše 50 kilometrov s rýdzo elektrickým pohonom.

IONIQ Electric je zase čistý elektromobil využívajúci ako zdroj energie lítiovo-iónovú polymérovú akumulátorovú batériu s kapacitou 28 kWh, ktorá umožňuje dojazd vyše 250 km. Pri využití rýchlonabíjačky s výkonom 100 kW trvá nabitie lítiovo-iónovej polymérovej batérie modelu IONIQ Electric na 80 % kapacity približne 24 minút. Výkonný motor umožňuje novému elektromobilu Hyundai dosahovať maximálnu rýchlosť 165 km/h.

Viac informácii


Hyundai Motor Europe

V roku 2015 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 470.130 automobilov v Európe čo predstavuje nárast predaja o 10,9 % oproti roku 2014 – a obmenila 80 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2015 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovanísvojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na: http://worldwide.hyundai.com alebo http://globalpr.hyundai.com/

Späť

Galéria k článku