Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai začína vytvárať posádky pre sezónu WRC 2017

30.08.2016 Novinky HYUNDAI
  • Hyundai Motorsport a Dani Sordo predĺžili svoju aktuálnu zmluvu na sezóny 2017 a 2018 majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC)
  • Sordo a spolujazdec Marc Martí sa podieľajú na projekte WRC od debutovej sezóny 2014 a odvtedy preukázali pôsobivú vyrovnanosť a rýchlosť
  • Sordo a Martí vybojovali celkovo tri umiestnenia na stupienkoch víťazov pre tím Hyundai Motorsport, vrátane druhého miesta na Rally Deutschland uplynulý víkend.

Alzenau, Nemecko

Tím Hyundai Motorsport oznámil, že predĺžil zmluvu, podľa ktorej španielsky pilot Dani Sordo zostane jazdcom tímu do konca roka 2018.

Sordo zohral významnú rolu pri etablovaní tímu Hyundai Motorsport na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC) v uplynulých rokoch. Spolu so svojim spolujazdcom Marcom Martím sa zaslúžil o trvalé zvyšovanie výkonnosti tímu od jeho debutu vo WRC v roku 2014.

Španielska posádka sa umiestnila na druhom mieste na Rally Deutschland pred dvoma rokmi, čím prispela k historickému výsledku tímu 1-2 a na Rally de Espa?a v roku 2015 skončila ako tretia. Duo patrí pravidelne k najrýchlejším posádkam poľa a uplynulý víkend opäť vybojovalo druhé miesto na Rally Deutschland, čím zopakovala svoj doteraz najlepší výsledok.

Šéf tímu Michel Nandan predĺženie zmluvy komentoval slovami: „,,Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v spolupráci s Danim a nadviazať na naše úvodné roky vo WRC. Odkedy sme sa v roku 2014 vrátili na majstrovstvá sveta v automobilových súťažiach, Dani patril k rozhodujúcim členom nášho tímu. Je motivovaný a konzistentný a pomáha nám pri vývoji automobilu na súťažiach aj mimo nich. Zdieľame spolu veľa šťastných spomienok, vrátane vynikajúceho výsledku z uplynulého víkendu.Teraz sa môžeme tešiť na ešte pozitívnejší progres v budúcnosti.“

Sordo povedal: „,,Hyundai Motorsport sa stal pre mňa druhou rodinou, preto som rád, že sme predĺžili moju zmluvu o dve ďalšie sezóny. Mal som šťastnú príležitosť a prispieť k tomu, ako tento mladý tím iba za niekoľko rokov vyrástol na vážneho konkurenta. Som veľmi rád, že budem môcť vidieť, čo vyvinieme pre budúcnosť, predovšetkým s ohľadom na nové technické propozície. Mojim cieľom je pravidelne bojovať o víťazstvá a popredné umiestnenia vo WRC a viem, že je to realistický cieľ s týmto tímom. V roku 2016 sme mali doteraz najúspešnejšiu sezónu, no som si vedomý, že máme ešte veľa pred sebou v tejto sezóne aj v ďalších.“Hyundai Motorsport GmbH

Spoločnosť Hyundai Motorsport GmbH, založená 19. decembra 2012, je zodpovedná za globálne aktivity značky Hyundai v oblasti automobilového športu a primárne za program Majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC (World Rally Championship). Sídli v Alzenau neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku. V roku 2014 absolvovala svoju debutovú sezónu v šampionáte FIA World Rally Championship s tímom špecialistov a úplne novým automobilom Hyundai i20 WRC. Tím vo svojom prvom roku zanechal silný dojem, keď vybojoval miesta na stupienkoch víťazov v Mexiku a Poľsku, ako aj pamätný výsledok 1-2 v Nemecku. Vo svojej druhej sezóne sa tím zapojil do tesného súboja o druhé miesto v hodnotení výrobcov, pričom si na svoje konto pripísal viac umiestnení na stupienkoch víťazov i víťazstiev v rýchlostných skúškach. Do svojej tretej sezóny Hyundai Motorsport vstupuje s úplne novým automobilom i20 WRC, ktorý debutoval na Rally Monte Carlo v januári 2016 umiestnením na stupienkoch víťazov. Tím dosiahol v roku 2016 doteraz dve víťazstvo s novými automobilmi – na Rally Argentina a Rally Italia Sardegna.

Ďalšie informácie o Hyundai Motorsport sú k dispozícii na: http://motorsport.hyundai.com

Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier mimo Južnej Kórei a v roku 2015 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S vyše 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovanísvojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na: http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Späť

Galéria k článku