Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai v Nošoviciach vyrobil už dva milióny áut

18.06.2016 Novinky HYUNDAI

?

Automobilka Hyundai v Nošoviciach vyrobila už dva milióny áut

V stredu 8. júna bol v nošovickom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) vyrobený Hyundai Tucson s poradovým číslom 2 000 000. Tohto strieborného krásavca v piatok 10.júna v rámci osláv významného míľnika automobilky prevzal genmjr. Drahoslav Ryba, generálny riaditeľ Hasičského záchranného zboru Českej republiky. Práve toto auto je určené na výkon služby u hasičov, ktorí ho využijú k zabezpečenie dopravy príslušníkov v horších terénnych podmienkach v krízových situáciách.

Sériová výroba bola v továrni HMMC zahájená 3. novembra 2008 s jednou zmenou. Druhá zmena bola spustená v septembri 2009, tretia v septembri 2011, kedy bola dosiahnutá plná vtedy plánovaná kapacita 300 000 áut ročne. Ani tu sa však Hyundai nezastavil a plán na tento rok predpokladá výrobu 350 000 áut, ktoré sa distribuujú do 66 krajín sveta – predovšetkým celej Európy, Mexika, Austrálie, Egypta alebo krajín Blízkeho východu. V prehľade práve vyrobených dvoch miliónov vozidiel boli najväčšími odberateľmi Nemecko, Veľká Británia, Rusko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko a Česká republika.

Pozoruhodné je aj tempo, akým rástla výroba. Kým k dosiahnutiu méty prvého milióna bolo potrebných 54 mesiacov, druhý milión nasleduje po 37 mesiacoch a ďalšie prídu určite za ešte kratšiu dobu. Najvyrábanejším modelom v Nošoviciach bol Hyundai ix35, ktorého v období od júla 2011 do júna 2015 zišlo z linky celkom 603 000 kusov. V súčasnosti je najvyrábanejším modelom Hyundai Tucson, ktorého produkcia začala vlani v júni, a za necelý rok dosiahol úctyhodného počtu 223 000 vyrobených vozidiel.Hyundai Motor Europe

V roku 2015 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 470 130 automobilov v Európe, čo predstavuje nárast predaja o 10,9 % oproti roku 2014 – a obmenila 80 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných a vyrobených v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500 000 vozidiel ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2 500 autorizovaných predajcov.

Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a o jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku