Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai spustil výrobu modelu nový Hyundai i30

19.12.2016 Novinky HYUNDAI

Hyundai Motor spustil výrobu modelu Hyundai i30novej generácie

  • Spoločnosť Hyundai Motor Manufacturing Czech spustila výrobu modelu Hyundai i30 novej generácie
  • Hyundai i30 je navrhnutý, skonštruovaný a vyrábaný v Európe
  • V predaji v Európe od januára 2017
  • Továrenský film ukazuje výrobu i30 novej generácie

Spoločnosť Hyundai Motor dňa 15. decembra spustila výrobu modelu Hyundai i30 novej generácie v závode Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošoviciach, Česká republika. Hyundai i30 novej generácie, navrhnutý, skonštruovaný a vyrábaný v Európe je automobilom, ktorý je nositeľom DNA značky Hyundai v Európe. V jednotlivých európskych štátoch sa začne predávať od januára 2017.

„Hyundai i30 novej generácie je najdôležitejším modelom značky v Európe. Je výsledkom kontinuálnych investícií do našej európskej infraštruktúry. Bol navrhnutý a vyvinutý v európskom výskumnom a vývojovom centre Hyundai v Nemecku a vyrába sa v našom závode v Nošoviciach, preto optimálne spĺňa požiadavky našich zákazníkov v Európe,“ povedal Thomas Schmid, prevádzkový riaditeľ Hyundai Motor Europe. „Modelom i30 novej generácie chceme nadviazať na úspech predchádzajúcich dvoch generácií, z ktorých sa predalo v Európe vyše 800.000 kusov od roku 2008.”

Hyundai Motor Manufacturing Czech: výroba najvyššej kvality v srdci Európy

Závod Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošoviciach bol otvorený v roku 2008 a ešte v tom istom roku spustil výrobu modelu i30 prvej generácie. V súčasnosti sa v závode vyrába Hyundai Tucson, Hyundai ix20 a Hyundai i30 novej generácie. Vďaka flexibilnému produkčnému systému sa všetky modely môžu vyrábať na tej istej linke. Závod nedávno zvýšil svoju výrobnú kapacitu na 350.000 automobilov ročne.

Výroba spĺňa najvyššie štandardy kvality a produkty spĺňajú očakávania európskych zákazníkov. Spoločnosť Hyundai Motor vo svojom závode v Nošoviciach zamestnáva 3.300 pracovníkov, ktorí s využitím 500 high-tech robotov vyrobia každý deň 1.500 automobilov. Na kvalitu automobilov v jednotlivých fázach výroby dohliada 300 inšpektorov. A každý jeden automobil, ktorý zíde z výrobnej linky, sa testuje na vlastnej testovacej trati v areáli závodu, čo umožňuje značke Hyundai poskytovať 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Hyundai i30 novej generácie: automobil pre každého

Pretože dizajn je hlavným dôvodom európskych zákazníkov pre kúpu automobilu značky Hyundai, i30 novej generácie prináša ďalšiu evolúciu výrazových prostriedkov dizajnu Hyundai precíznymi líniami, výraznými povrchmi a modelovanou karosériou, spolu vytvárajúcimi nadčasový a sebavedomý vzhľad. Výrazným prvkom je nová, kaskádovitá maska chladiča – nový, charakteristický prvok dizajnu automobilov Hyundai.

Aby splnil aktuálne očakávania zákazníkov, Hyundai i30 novej generácie demokratizuje technológie sprístupnením najmodernejších asistenčných systémov a funkcií. Prvky aktívnej bezpečnosti ako Autonomous Emergency Braking, Smart Cruise Control, Lane Keeping Assist System, Driver Attention Alert a Blind Spot Detection dopĺňajú prvky konektivity ako Apple CarPlay, Android Auto a bezdrôtové nabíjanie smartfónu.

Hyundai i30 novej generácie poháňajú prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva a zmenšeným objemom, vyznačujúce sa vysokou účinnosťou a dynamikou, ako napríklad nový benzínový štvorvalec 1.4 T-GDI s výkonom 103 kW (140 k) a trojvalec 1.0 T-GDI s výkonom 88 kW (120 k).

Viac info o novej Hyundai i30


Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100 000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a o jej produktoch sú k dispozícii na:   http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424 467 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 1 % oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500 000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch, v sieti 2 500 autorizovaných predajcov.

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a o jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku