Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai predstavil štúdiu H350 Fuel Cell Concept

26.09.2016 Novinky HYUNDAI

?

  • Hyundai Motor demonštruje aplikáciu technológie pohonu palivovým článkom v ľahkom úžitkovom vozidle
  • Štúdii H350 Fuel Cell Concept stačia na ‘tankovanie’ menej ako štyri minúty
  • Pohonné ústrojenstvo bez emisií nemá vplyv na veľkosť nákladného priestoru

Hyundai H350 Fuel Cell Concept je vystavený na autosalóne úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri (21. – 29. septembra). Štúdia demonštruje potenciál vyspelého pohonného ústrojenstva s palivovým článkom v segmente ľahkých úžitkových vozidiel.

Na rozdiel od vozidiel s elektrickým pohonom, ktoré potrebujú niekoľko hodín na nabíjanie svojich akumulátorových batérií, sa tlaková palivová nádrž na vodík s objemom 175 litrov dá naplniť za menej ako štyri minúty – čo sa približuje času tankovania nádrže vozidla poháňaného konvenčným spaľovacím motorom na benzín alebo naftu. H350 Fuel Cell Concept má dojazd 422 km a ako emisie vypúšťa iba vodu.

Funkčná štúdia demonštruje prakticky využiteľnú každodennú mobilitu bez obmedzení, bezpečnosť inovatívneho pohonného ústrojenstva, ako aj efektívne využívanie energie bez hluku a škodlivých emisií.

Pohonné ústrojenstvo je v karosérii skriňovej dodávky namontované tak inteligentne, že nijako neovplyvňuje veľkosť nákladného priestoru. Podľa dĺžky rázvoru má H350 nákladný priestor s objemom 10,5 m? alebo 12.9 m? – čo stačí na prepravu piatich štandardných europaliet – alebo vytvorenie kabíny pre 14 cestujúcich.

Pohonné ústrojenstvo s palivovým článkom je takmer nehlučné, takže prispieva k zníženiu hlučnosti vozidla, čím je zvlášť vhodné pre nočnú rozvážku tovaru v mestských oblastiach. Pri tom je Hyundai H350 Fuel Cell vhodný nielen na prepravu „od dverí k dverám“ a rozvážku v meste ale vďaka primeranému dojazdu aj pre jazdy na dlhé trasy.

S elektromotorom poskytujúcim výkon 100 kW (136 k) a maximálny krútiaci moment 300 Nm H350 Fuel Cell Concept dosiahne maximálnu rýchlosť do 150 km/h – čo je podobná hodnota ako majú ľahké úžitkové automobily s rovnako výkonným spaľovacím motorom. Vďaka tichému elektromotoru je však hlučnosť počas jazdy výrazne nižšia.

Pohonné ústrojenstvo H350 Fuel Cell s palivovým článkom tvorí nádrž na vodík, palivový článok, vysokonapäťová akumulátorová batéria, invertor a elektromotor. Nádrže na vodík stlačený na 700 barov, uložené pod podlahou vozidla medzi nápravami, majú kapacitu 7,05 kg stlačeného vodíka. V palivovom článku sa atómy vodíka štiepia na protóny a elektróny a takto vytvorená elektrická energia sa akumuluje v kompaktnej lítiovo-polymérovej batérii s kapacitou 24 kW. Invertor mení jednosmerný prúd na striedavý prúd poháňajúci elektromotor s výkonom 100 kW.

Svetový líder v technológii palivového článku

Spoločnosť Hyundai Motor je svetovým lídrom vo vývoji technológie pohonu palivovým článkom. Vo februári 2013 spustila prvú linku na sériovú výrobu automobilov poháňaných palivovým článkom. Pohonné ústrojenstvo Hyundai s palivovým článkom predstavuje skutočne prakticky využiteľný systém pre vozidlá na každodenné používanie od osobných po ľahké úžitkové automobily a je dôkazom úsilia značky o ekologickú mobilitu

Hyundai ix35 Fuel Cell je prvým sériovo vyrábaným a komerčne dostupným automobilom s palivovým článkom na svete, ktorý sa dá objednať v sieti autorizovaných predajcov Hyundai. Momentálne 50 kusov ix35 Fuel Cell využíva samospráva v Mníchove, Nemecko. Pohonné ústrojenstvo Hyundai s palivovým článkom bolo úspešne demonštrované už počas majstrovstiev sveta vo futbale 2006 FIFA World Cup v Nemecku, kde sa autobusy Hyundai s palivovým článkom používali ako oficiálne vozidlá šampionátu.

Autosalón úžitkových vozidiel 2016 IAA v Hannoveri je najvýznamnejšia svetová výstava mobility, dopravy a logistiky na svete v oblasti úžitkových vozidiel.Hyundai Motor Europe

V roku 2015 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 470.130 automobilov v Európe čo predstavuje nárast predaja o 10,9 % oproti roku 2014 – a obmenila 80 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2015 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovanísvojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na: http://worldwide.hyundai.com alebo http://globalpr.hyundai.com/

Späť

Galéria k článku

DÔLEŽITÝ OZNAM O OTVÁRACÍCH HODINÁCH