Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai predstavil osobnú elektrickú kolobežku s dojazdom 20 km

30.08.2019 Novinky HYUNDAI

hyundai_kolobezka

  • Mikromobilitu na krátke vzdialenosti zabezpečí skladateľná a ľahká elektrická kolobežka
  • V budúcnosti sa môže stať súčasťou výbavy vozidiel Hyundai Motor Group
  • Kolobežka s 10,5 Ah lítiovou batériou má dojazd 20 km a dosiahne maximálnu rýchlosť 20 km/h

Hyundai Motor Group vyvinul nový prototyp elektrickej kolobežky. Nový model, ktorý vychádza z pôvodného konceptu predstaveného na CES 2017, sa môže pochváliť pohonom zadných kolies, vysoko výkonnou lítiovou batériou a štýlovým predným a zadným svetlom.

Osobná elektrická kolobežka, ktorá môže byť v budúcnosti súčasťou výbavy vozidiel Hyundai a Kia, má zabezpečovať mobilitu na tzv. prvú a poslednú míľu. Po pripevnení na vozidlo sa kolobežka nabíja automaticky pomocou elektriny vyrobenej počas jazdy, čo zaisťuje, že užívateľ môže hladko dokončiť svoju cestu.

Kolobežka vychádza z konceptu, ktorý bol predstavený na podujatí CES 2017 v Las Vegas. V porovnaní s ním však najnovší model kolobežky presúva pohon z predných na zadné kolesá, čím zvyšuje bezpečnosť a stabilitu, pretože ťažisko umiestni bližšie k zadnej časti. Inžinieri skupiny Hyundai Motor Group navyše pridali odpruženie predného kolesa, aby zaistili plynulejšiu jazdu aj na drsnejších povrchoch.

Dong Jin Hyun, vedúci robotického tímu spoločnosti Hyundai Motor Group, povedal: „Toto je osobná kolobežka namontovaná na vozidle, ktorá by mohla byť súčasťou budúcich vozidiel skupiny Hyundai Motor Group. Chceme, aby životy našich zákazníkov boli čo najjednoduchšie a najpríjemnejšie. Naša osobná elektrická kolobežka robí radosť z jazdy na prvej a poslednej míle a zároveň pomáha znižovať dopravné zápchy a emisie v centrách miest.“

Najnovšia verzia elektrickej kolobežky Hyundai Motor Group obsahuje 10,5 Ah lítiovú batériu. Tá umožňuje kolobežke dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 20 km za hodinu a je postačujúca na dosiahnutie dojazdu 20 km na jedno nabitie.

S hmotnosťou približne 7,7 kg je kolobežka ľahko prenosná a skladateľná. Kolobežka je tiež vybavená digitálnym displejom, ktorý zobrazuje stav batérie a rýchlosť. Pre nočné jazdenie je nová kolobežka vybavená dvoma štýlovo zakrivenými prednými LED svetlometmi a dvoma zadnými koncovými svetlami.

V budúcnosti vidí Hyundai potenciál v rekuperatívnom brzdovom systéme, ktorý môže zvýšiť dojazd kolobežiek o ďalších 7%.

Pokračujúce úsilie poskytovať zákazníkom prepravu na poslednú míľu je v súlade s trendmi zdôraznenými vo výskumoch globálnej poradenskej spoločnosti McKinsey & Company. Ukázalo sa, že trh s tzv. „Last mile mobility“ v USA, Európe a Číne by mal do roku 2030 narásť na 500 miliárd USD.

Nové video od skupiny Hyundai Motor Group ukazuje elektrickú kolobežku v prevádzke a naznačuje, ako by sa náš život mohol zmeniť v nadchádzajúcej ére mobility.

Pozrite si video tu:


Hyundai Motor Slovakia    
Hyundai Motor Czech, s.r.o., organizačná zložka Slovakia, je autorizovaným importérom značky Hyundai na Slovensku (ďalej len „Hyundai Slovensko“). V roku 2018 odovzdal zákazníkom v spolupráci so sieťou autorizovaných predajcov 7.621 osobných automobilov, čo predstavuje nárast o 6% v porovnaní s rokom 2017. Hyundai sa tak stal 3. najpredávanejšou značkou osobných áut na Slovensku s trhovým podielom 7,8%.      
Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Slovensko, jej produktoch a službách sú k dispozícii na www.hyundai.sk. Sledujte Hyundai Slovensko na Facebooku @HyundaiSlovensko a Instagrame @HyundaiSlovensko.    
Hyundai Motor Europe    
V roku 2018 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 543.292 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 3,9% oproti roku 2017. Takmer 75 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Dva európske závody - v Českej republike a Turecku - majú spolu výrobnú kapacitu 600.000 kusov automobilov ročne. Hyundai predáva automobily v 41 európskych štátoch v sieti 3.000 autorizovaných predajcov.    
Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.    
Hyundai Motor Co.    
Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2018 celosvetovo predala vyše 4,5 milióna vozidiel. S viac ako 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell, a modelmi IONIQ, ktoré ako prvé na svete ponúkajú trojaký elektrifikovaný pohon – čisto elektrický, hybridný a plug-in hybridný. Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na www.worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Späť