Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai predstavil nový Hyundai i20 Coupe WRC

02.12.2016 Novinky HYUNDAI

Hyundai Motorsport predstavil Hyundai i20 Coupe WRC pre sezónu 2017

  • Hyundai i20 Coupe WRC bol predstavený na špeciálnom podujatí pre médiá na Autodromo Nazionale Monza, Taliansko
  • Jazdci tímu Hyundai Motorsport Thierry Neuville, Hayden Paddon a Dani Sordo budú na všetkých 13 podujatiach majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach v roku 2017 štartovať s automobilom Hyundai i20 Coupe WRC

Hyundai Motorsport nastúpi do novej sezóny majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2017 FIA World Rally Championship (WRC) s úplne novým automobilom Hyundai i20 Coupe WRC. Tento súťažný špeciál, skonštruovaný podľa nových technických predpisov pre WRC bol dnes predstavený na exkluzívnom podujatí pre médiá na Autodromo Nazionale Monza, Taliansko.

Pre Hyundai Motorsport trojdverový model i20 Coupe WRC predstavuje už tretí nový automobil od jeho debutu na majstrovstvách sveta v roku 2014 – nasledujúci po Hyundai i20 WRC (2014-15) ai20 WRC novej generácie (2016). Vo svojej štvrtej sezóne tím očakáva, že nadviaže na pozitívnu periódu rastu v uplynulých rokoch a vstúpi do novej éry v automobilovom športe.

Medzinárodná automobilová federácia FIA pre sezónu 2017 vydala nové technické predpisy pre WRC, ktoré majú za cieľ zvýšiť dramatickosť a divácku atraktivitu súťaží novými automobilmi s agresívnejším vzhľadom a zdokonalenými technológiami. Okrem zmien zameraných na zlepšenie aerodynamiky nové predpisy umožňujú zvýšenie výkonu motora z 221 kW (300 k) na 279 kW (380 k) a zníženie povolenej minimálnej pohotovostnej hmotnosti automobilov.

S novým automobilom sa tím Hyundai Motorsport bude usilovať nadviazať na svoju historicky doteraz najúspešnejšiu sezónu 2016, v ktorej vybojoval okrem dvoch víťazstiev a desiatich ďalších umiestnení na stupienkoch víťazov aj druhé miesto na majstrovstvách sveta v hodnotení výrobcov.

Šéf tímu Michel Nandan povedal: „Vstupujeme do novej éry súťažného športu s najväčšou zmenou predpisov v ostatnom období. Je to veľká nová technická výzva, ku ktorej sa staviame s entuziazmom. Je pre nás príležitosťou uplatniť v praxi všetko, čo sme sa naučili za uplynulé tri sezóny. Všetky tímy budú začínať s čistým listom, takže všetci máme rovnakú východiskovú pozíciu. Sezónu 2016 sme skončili ako druhí a v novej sezóne chceme bojovať o celkové víťazstvo. Sme presvedčení, že i20 Coupe WRC nám pomôže dosiahnuť tento cieľ.“

Zostava pilotov tímu Hyundai Motorsport pre sezónu 2017 zostáva nezmenená, čo prináša stabilitu pri nasadení nového automobilu. Thierry Neuville, Hayden Paddon a Dani Sordo budú štartovať na všetkých podujatiach šampionátu.

V sezóne 2017 môžu výrobcovia na všetkých podujatiach nasadiť až tri automobily, preto budú všetky tri posádky Hyundai Motorsport v sezóne 2017 štartovať v rovnakých farbách za Hyundai Shell Mobis World Rally Team.

Hyundai Motorsport GmbH

Spoločnosť Hyundai Motorsport GmbH, založená 19. decembra 2012, je zodpovedná za globálne aktivity značky Hyundai v oblasti automobilového športu a primárne za program Majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC (World Rally Championship). Sídli v Alzenau neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku. V roku 2014 absolvovala svoju debutovú sezónu v šampionáte FIA World Rally Championship s tímom špecialistov a úplne novým automobilom Hyundai i20 WRC. Tím vo svojom prvom roku zanechal silný dojem, keď vybojoval miesta na stupienkoch víťazov v Mexiku a Poľsku, ako aj pamätný výsledok 1-2 v Nemecku. Vo svojej druhej sezóne sa tím zapojil do tesného súboja o druhé miesto v hodnotení výrobcov, pričom si na svoje konto pripísal viac umiestnení na stupienkoch víťazov i víťazstiev v rýchlostných skúškach. Do svojej tretej sezóny Hyundai Motorsport vstupuje s úplne novým automobilom i20 WRC, ktorý debutoval na Rally Monte Carlo v januári 2016 umiestnením na stupienkoch víťazov. Tím dosiahol v roku 2016 doteraz dve víťazstvo s novými automobilmi – na Rally Argentina a Rally Italia Sardegna.

Ďalšie informácie o Hyundai Motorsport sú k dispozícii na: http://motorsport.hyundai.com

Späť

Galéria k článku