Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai nakrútil parkujúcu ženu. Týmto videom zvalcoval internet

11.06.2019 Novinky HYUNDAI

Videá, v ktorých sa nešikovní vodiči dostávajú pri parkovaní auta do komických situácií alebo rovno spôsobia menšiu katastrofu, sú obľúbeným zdrojom zábavy na internete. Rovnako rozšírené sú však aj predsudky, že ženy sú horšie vodičky ako muži. Obe tieto témy spojil pri príležitosti MDŽ slovenský Hyundai do postu, ktorý sa stal jedným z najúspešnejších v histórii slovenského Facebooku.

Video, nakrútené na obyčajný smartfón, uvádza text „Pozrite sa, ako táto žena parkuje“. Hyundai tým vyvoláva očakávania, ktoré prinášajú podobné amatérske videá plné nepodarených pokusov o zaparkovanie. Video od Hyundai Slovensko je však iné. Auto, šoférované ženou, zaparkuje bezchybne na prvý pokus. Očakávaná katastrofa sa nekoná. Skutočná pointa však prichádza až na záver. Hyundai sa pýta, či diváci čakali niečo iné. Lebo samotný Hyundai nie, keďže verí ženám za volantom. A zaželá všetkým ženám krásny Medzinárodný deň žien.

Jednoduchý, ale mimoriadne trefný nápad. Skvelé načasovanie publikovania pri príležitosti MDŽ. Ale najmä absolútna autentickosť s pointou, ktorá v podstate ani neprišla. Lebo to, či je niekto zlý alebo dobrý vodič, nezávisí od toho, či je muž alebo žena. My v Hyundai to vieme, a preto sme sa rozhodli aj takýmto spôsobom podporiť ženy vodičky v ich boji proti nezmyselným predsudkom. Sme radi, že naše posolstvo tak silno zarezonovalo,“ hovorí Marek Kopča, marketing & PR manager z Hyundai Slovensko.

Post s videom parkujúcej ženy bol publikovaný na facebookovej stránke Hyundai Slovensko 8. marca 2019. Odvtedy nazbieral už vyše 900-tisíc prezretí a takmer 34-tisíc, v drvivej väčšine pozitívnych reakcií, vrátane vyše 29-tisíc lajkov, 2 500 zdieľaní a vyše 2 000 komentárov. Asi nebude prekvapením, že najväčšiu odozvu našlo video medzi ženami vo veku 25 až 34 rokov, ale až 42% všetkých divákov tvorili muži.

Netradičné MDŽ želanie pripravil Hyundai Slovensko v spolupráci so slovenskou agentúrou THIS IS LOCCO. Hlavnou hrdinkou, ktorá na modeli i30 Fastback zaparkuje na prvýkrát, je zamestnankyňa marketingu z Hyundai Slovensko Linda Orosová. Okrem mimoriadneho úspechu medzi užívateľmi Facebooku získal MDŽ post od Hyundai uznanie aj od odbornej poroty prestížnej súťaže reklamnej kreativity Zlatý klinec, keď získal ocenenie Strieborný klinec.

Ak ste video s parkujúcou ženou ešte nevideli, pozrite si ho teraz:


Hyundai Motor Slovakia
Hyundai Motor Czech, s.r.o., organizačná zložka Slovakia, je autorizovaným importérom značky Hyundai na Slovensku (ďalej len „Hyundai Slovensko“). V roku 2018 odovzdal zákazníkom v spolupráci so sieťou autorizovaných predajcov 7.621 osobných automobilov, čo predstavuje nárast o 6% v porovnaní s rokom 2017. Hyundai sa tak stal 3. najpredávanejšou značkou osobných áut na Slovensku s trhovým podielom 7,8%.  
Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Slovensko, jej produktoch a službách sú k dispozícii na www.hyundai.sk. Sledujte Hyundai Slovensko na Facebooku @HyundaiSlovensko a Instagrame @HyundaiSlovensko.
Hyundai Motor Europe
V roku 2018 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 543.292 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 3,9% oproti roku 2017. Takmer 75 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Dva európske závody - v Českej republike a Turecku - majú spolu výrobnú kapacitu 600.000 kusov automobilov ročne. Hyundai predáva automobily v 41 európskych štátoch v sieti 3.000 autorizovaných predajcov.
Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.
Hyundai Motor Co.
Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2018 celosvetovo predala vyše 4,5 milióna vozidiel. S viac ako 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell, a modelmi IONIQ, ktoré ako prvé na svete ponúkajú trojaký elektrifikovaný pohon – čisto elektrický, hybridný a plug-in hybridný.
Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na www.worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Späť