Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai Motorsport vybojoval víťazstvo

11.04.2017 Novinky HYUNDAI

Hyundai Motorsport vybojoval víťazstvo a dve umiestnenia na stupienkoch víťazov na Tour de Corse

  • Hyundai Motorsport vybojoval svoje prvé víťazstvo v majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach 2017 FIA World Rally Championship (WRC) pôsobivým štýlom a k tomu aj tretie miesto na Tour de Corse
  • Thierry Neuville dosiahol tretie víťazstvo vo svojej kariére za Hyundai Motorsport bezchybným výkonom, keď zvíťazil s náskokom 55 sekúnd pred Sébastienom Ogierom
  • Dani Sordo tesne minul druhé miesto iba o 1,3 sekundy ale po prvý raz v sezóne sa umiestnil na stupienkoch víťazov. Hayden Paddon skončil ako šiesty, čím všetky tri automobily Hyundai i20 Coupe WRC došli do cieľa.

Bastia, Korzika
9. apríla 2017 – Tím Hyundai Motorsport si pripísal na konto svoje prvé víťazstvo v majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach 2017 FIA World Rally Championship (WRC) keď Thierry Neuville vyhral Tour de Corse na automobile Hyundai i20 Coupe WRC so štartovným číslom 5.
Dani Sordo sa po suverénnej jazde umiestnil na treťom mieste, pričom od striebornej pozície ho delilo iba 1,3 sekundy. Tento výsledok priniesol tímu Hyundai Motorsport štvrté víťazstvo vo WRC a piate dvojité umiestnenie na stupienkoch víťazov.

Hayden Paddon skončil ako šiesty v absolútnej klasifikácii, čím všetky tri posádky Hyundai Shell Mobis World Rally Team dokončili vyčerpávajúcu súťaž na Korzike.

Cesta na vrchol

V nedeľu ráno Thierry Neuville a spolujazdec Nicolas Gilsoul štartovali do záverečných rýchlostných skúšok súťaže s pohodlným náskokom 39 sekúnd, rozhodnutí udržať si túto výhodu pred štvornásobným majstrom sveta Sébastienom Ogierom.
Po absolvovaní monstróznej rýchlostnej skúšky Antisanti-Poggio di Nazza na úzkych a kľukatých horských cestách, ktorá je s 53,78 km najdlhšou rýchlostnou skúškou súťaže, belgická posádka dosiahla štvrté víťazstvo v rýchlostnej skúške na tohtoročnej Tour de Corse.
Keď Ogier mal v rýchlostnej skúške SS9 problémy s elektroinštaláciou, posádka Dani Sordo a Marc Martí skončila ako druhá a posunula sa na druhé miesto aj v celkovej klasifikácii za svojich tímových kolegov. Pred záverečnou Power Stage mala španielska posádka náskok 2,5 sekundy pred posádkou tímu M-Sport. No vo vzrušujúcom finále sa Ogier dokázal prebojovať napäť na druhé miesto v celkovej klasifikácii.  
Sordo získal dva osobitné body za štvrté miesto v Power Stage, Neuville pokračoval v sérii získavania bodov z Power Stage piatym miestom v záverečnej rýchlostnej skúške.
So štyrmi rozličnými víťazmi v štyroch úvodných podujatiach sezóny WRC 2017 sú tohtoročné majstrovstvá veľmi vyrovnané a stále otvorené. S umiestnením 1-3 na Korzike sa Hyundai Motorsport posunul na druhú priečku v hodnotení výrobcov, čím skrátil náskok vedúceho tímu na 24 bodov. Neuville so ziskom 26 bodov v tejto súťaži postúpil na tretie miesto v klasifikácii jazdcov.

Poznámky posádok: Neuville/Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC so štartovným číslom 5)

Po tom, ako demonštrovala svoj potenciál na víťazstvo v Monte-Carlo a Švédsku bez medailového umiestnenia si posádka Thierry Neuville a Nicolas Gilsoul nakoniec odniesla palmu víťazstva z Korziky. To Belgičanom pomohlo zabudnúť na sklamanie z dvoch úvodných podujatí sezóny a zaradiť sa medzi posádky, s ktorými bude treba v sezóne 2017 počítať.
Neuville víťazstvo komentoval slovami: „Je to úžasný pocit vybojovať víťazstvo tu na Korzike. Sme presvedčení, že sa s nami z toho teší veľa ľudí, a to nielen celý tím Hyundai Motorsport. Od Monte Carlo a Švédska ma veľmi podporovali a som veľmi šťastný. Víťazstvo je konečne naše! Štart súťaže bol náročný, s určitými problémami v piatok, no metodicky sme pracovali aby sme sa boli silnejší. Keď Dani skončil ako tretí, získali sme pekné skóre bodov, ktoré nám pomohlo posunúť sa dopredu do boja o titul. Bol to pre nás fantastický víkend.“

Poznámky posádok: Sordo/Martí (Hyundai i20 Coupe WRC so štartovným číslom 6)

Dani Sordo a Marc Martí vybojovali svoje druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne svižnou jazdou na tretiu priečku. Výsledkom je ich celkovo piate miesto na stupienku víťazov v rámci kariéry vo WRC vo farbách tímu Hyundai Motorsport po súťažiach v Nemecku 2014/2016 a Španielsku 2015/2016.
Sordo povedal: „Vedeli sme, že bude ťažné udržať si druhé miesto po tom ako sme ho prevzali od Sébastiena v prvej rýchlostnej skúške v nedeľu ráno. Snažili sme sa jazdiť tak rýchlo, ako sa nám dalo a som veľmi šťastný, že sme sa umiestnili v tejto súťaži na stupienkoch víťazov. Bolo to ťažné podujatie a lotéria s časmi lebo časy dosiahnuté v rýchlostných skúškach nezodpovedali nášmu subjektívnemu pocitu. Našim cieľom pre záverečný deň súťaže bolo ubrániť tretie miesto, čo sa nám podarila a z tohto pohľadu sme našu misiu úspešne splnili. Je to výborný výsledok pre tím a teraz sa môžeme pokúsiť naň nadviazať v ďalších súťažiach na štrkovom povrchu.”

Poznámky posádok: Paddon/Kennard (Hyundai i20 Coupe WRC so štartovným číslom 4)

Tour de Corse nebola jednoduchá súťaž pre duo Hayden Paddon a John Kennard. Počas desiatich rýchlostných skúšok novozélandská posádka nedokázala udržať konzistentné tempo, potrebné na lepšie umiestnenie. Napriek zlepšeniu svojho výkonu oproti minulému roku na asfaltových cestách na Korzike sa skončila iba na šiestom mieste.
Paddon povedal: „Našim cieľom pre záverečný deň súťaže bolo iba bezpečne doviesť automobil do cieľa a získať nejaké ďalšie body. Bol to pre nás poučný víkend, musíme sa snažiť nájsť v ňom pozitíva. Aj keď to záverečný výsledok neukazuje, počas víkendu sme bojovali o popredné miesta a dosiahli sme zlepšenie oproti minuloročnej Tour de Corse. Samozrejme, ešte sa musíme veľa učiť ale už robíme pokroky. Teraz sa musíme pripraviť na nasledujúcu súťaž na štrkovom povrchu v Argentíne, kde by sme mohli dosiahnuť lepšie umiestnenie. V ďalších súťažiach by som sa chcel lepšie presadiť. Blahoželáme Thierrymu a Nicolasovi – a všetkým doma v Alzenau – k víťazstvu.”

Kto si počká…

Pre Hyundai Motorsport je výsledok z Korziky úspešným zavŕšením obdoba, kedy nové automobily Hyundai i20 Coupe WRC predvádzali v tejto sezóne dobré výkony. Tím má teraz na konte 24 víťazstiev v rýchlostných skúškach v roku 2017 a stal sa štvrtým výrobcom, ktorý doteraz v sezóne zvíťazil.
Šéf tímu Michel Nandan výsledky komentoval slovami: „Hovorí sa, že kto si počká, ten sa dočká a toto úslovie platí v plnej miere aj pre nás. Výsledok je fantastický a som nesmierne šťastný, že sme dosiahli taký výsledok, na akom sme počas celého doterajšieho priebehu sezóny tvrdo pracovali. Dúfam, že je to iba prvý z mnohých úspechov, ktoré nás ešte tento rok čakajú. Thierry and Nicolas mali senzačný víkend a demonštrovali svoju flexibilitu po komplikovanom štarte v piatok. So štyrmi víťazstvami v rýchlostných skúškach sa suverénne presadili a zanechali za sebou neúspechy z Monte-Carlo a Švédska. Je úžasné aj vidieť Daniho a Marca opäť na stupienkoch víťazov, po prvý raz v tejto sezóne. Tohtoročný šampionát WRC je medzi výrobcami veľmi vyrovnaný, preto si nemôžeme dovoliť odpočívať. Presunieme sa do Argentíny, s ktorou sa spájajú šťastné spomienky na víťazstvo Haydena a Johna v minulom roku a chceme pokračovať v tejto tendencii. Teraz si najprv vychutnáme tento dôležitý výsledok.”

Ďalšia súťaž

Majstrovstvá sveta 2017 FIA World Rally Championship sa teraz opäť presunú do zámoria na piate podujatie – Rally Argentina, kde tím Hyundai Motorsport triumfoval pred dvanástimi mesiacmi. Súťaž s 18 rýchlostnými skúškami na štrkovom povrchu sa uskutoční v dňoch 27.-30. apríla.

Celkové poradie – Tour de Corse

 1.
T. Neuville
N. Gilsoul
Hyundai i20 Coupe WRC
3:22:53.4
 2.
S. Ogier
J. Ingrassia
Ford Fiesta WRC
+54.7
 3.
D. Sordo
M. Martí
Hyundai i20 Coupe WRC
+56.0
 4.
J. M. Latvala
M. Anttila
Toyota Yaris WRC
+1:09.6
 5.
C. Breen
S. Martin
Citroën C3 WRC
+1:09.7
 6.
H. Paddon
J. Kennard
Hyundai i20 Coupe WRC
+2:16.3
 7.
A. Mikkelsen
A. Jaeger
Škoda Fabia R5
+8:10.7
 8.
T. Suninen
M. Markkula
Ford Fiesta R5
+9:17.0
 9.
S. Sarrazin
J. J. Renucci
Škoda Fabia R5
+9:23.6
10.
Y. Rossel
B. Fulcrand
Citroën DS3 R5
+12:57.1


2017 FIA World Rally Championship hodnotenie jazdcov po štyroch podujatiach

 1.
S. Ogier
88
 2.
J.M Latvala
75
 3.
T. Neuville
54
 4.
O. Tanak
48
 5.
D. Sordo
47
 6.
C. Breen
33
 7.
K. Meeke
27
 8.
H. Paddon
25
 9.
E. Evans
20
10.
A. Mikkelsen
12
11.
S. Lefebvre
10
12.
J. Hänninen
  9

 

2017 FIA World Rally Championship hodnotenie výrobcov po štyroch podujatiach

 1.
M-Sport World Rally Team
129
 2.
Hyundai Motorsport
105
 3.
Toyota Gazoo Racing WRC
  79
 4.
Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team
  71


Všetky výsledky podliehajú oficiálnemu potvrdeniu FIA.

 

 

Hyundai Motorsport GmbH

Spoločnosť Hyundai Motorsport GmbH, založená 19. decembra 2012, je zodpovedná za globálne aktivity značky Hyundai v oblasti automobilového športu a primárne za program Majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC (World Rally Championship). Sídli v Alzenau neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku. V roku 2014 absolvovala svoju debutovú sezónu v šampionáte FIA World Rally Championship s tímom špecialistov a úplne novým automobilom Hyundai i20 WRC. Tím vo svojom prvom roku zanechal silný dojem, keď vybojoval miesta na stupienkoch víťazov v Mexiku a Poľsku, ako aj pamätný výsledok 1-2 v Nemecku. Vo svojej druhej sezóne sa tím zapojil do tesného súboja o druhé miesto v hodnotení výrobcov, pričom si na svoje konto pripísal viac umiestnení na stupienkoch víťazov i víťazstiev v rýchlostných skúškach. Pre svoju tretiu sezónu vo WRC Hyundai Motorsport vyvinul úplne nový automobil i20 WRC novej generácie. V roku 2016 tím absolvoval doteraz najúspešnejšiu sezónu s dvoma víťazstvami (Rally Argentina a Rally Italia Sardegna) a celkovo 12 individuálnymi umiestneniami na stupienkoch víťazov. Na základe zmien technických predpisov pre sezónu 2017 Hyundai Motorsport vyvinul nový automobil, Hyundai i20 Coupe WRC, ktorý nasadí vo svojej štvrtej sezóne.

Ďalšie informácie o Hyundai Motorsport sú k dispozícii na: http://motorsport.hyundai.com

Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier mimo Južnej Kórei a v roku 2016 celosvetovo predala 4,86 milióna vozidiel. S vyše 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na: http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com


Späť

Galéria k článku