Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai Motorsport priniesol ducha Euro 2016 do WRC na Sardínii

13.06.2016 Novinky HYUNDAI


Alghero, Sardínia

?

  • Hyundai Motorsport odštartoval prípravy na Rally Italia Sardegna, ktorá sa uskutoční tento víkend, špeciálnym futbalovým zápasom za účasti viacerých pilotov WRC
  • V súvislosti so sponzorstvom značky Hyundai na šampionáte UEFA Euro 2016, ktorý sa začína v piatok, sa súťažní piloti zúčastnili na priateľskom zápase v stolnom futbale s využitím nafukovacej hracej plochy v skutočnej veľkosti.

Horúčka UEFA Euro 2016 zachvátila aj servisný park na Rally Italia Sardegna, kde tím Hyundai Motorsport pozval súťažných pilotov na turnaj v stolnom futbale pred blížiacou sa víkendovou rely, ktorá je 6. podujatím tohtoročných majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2016 FIA World Rally Championship (WRC).

Viacerí piloti WRC sa pripojili k členom tímu Hyundai Motorsport pri priateľskom zápase v exteriéri areálu tímu v Alghero s využitím nafukovacieho ihriska v štýle stolného futbalu, kde namiesto figúrok fungovali živí hráči.

Zábavné podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti sponzorských aktivít značky Hyundai na majstrovstvách Európy vo futbale UEFA Euro 2016, ktoré sa začínajú vo Francúzsku tento piatok. Osem krajín, ktorých národné mužstvá sa zúčastnia EURO 2016, je súčasne miestom konania súťaží WRC v tomto roku – Francúzsko, Švédsko, Portugalsko, Taliansko, Poľsko, Nemecko, Španielskoa Veľká Británia.

Na zápase v stolnom futbale v životnej veľkosti sa okrem všetkých štyroch pilotov tímu Hyundai Motorsport (Thierry Neuville, Dani Sordo, Hayden Paddon a Kevin Abbring) zúčastnili Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Andreas Mikkelsen, Mads ?stberg, Eric Camilli, Ott Tanak, Martin Prokop a Henning Solberg. Zápas komentoval Colin Clark, reportér WRC Live.

Fotografie z podujatia sú na http://motorsport.hyundai.com/en/media/photo/list
Hyundai Motorsport GmbH

Spoločnosť Hyundai Motorsport GmbH, založená 19. decembra 2012, je zodpovedná za globálne aktivity značky Hyundai v oblasti automobilového športu a primárne za program Majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC (World Rally Championship). Sídli v Alzenau neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku. V roku 2014 absolvovala svoju debutovú sezónu v šampionáte FIA World Rally Championship s tímom špecialistov a úplne novým automobilom Hyundai i20 WRC. Tím vo svojom prvom roku zanechal silný dojem, keď vybojoval miesta na stupienkoch víťazov v Mexiku a Poľsku, ako aj pamätný výsledok 1-2 v Nemecku. Vo svojej druhej sezóne sa tím zapojil do tesného súboja o druhé miesto v hodnotení výrobcov, pričom si na svoje konto pripísal viac umiestnení na stupienkoch víťazov i víťazstiev v rýchlostných skúškach. Do svojej tretej sezóny Hyundai Motorsport vstupuje s úplne novým automobilom i20 WRC, ktorý debutoval na Rally Monte Carlo v januári 2016 umiestnením na stupienkoch víťazov. Tím dosiahol svoje prvé víťazstvo s novým automobilom na Rally Argentina, štvrtom podujatí sezóny.

Ďalšie informácie o Hyundai Motorsport sú k dispozícii na: http://motorsport.hyundai.com

Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier mimo Južnej Kórei a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovanísvojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na: http://worldwide.hyundai.com

alebo www.hyundaiglobalnews.com

Späť

Galéria k článku