Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai Motorsport bol penalizovaný na Rally Mexiko

08.04.2016 Novinky HYUNDAI

?Španielska posádka Dani Sordo a spolujazdec Marc Martí uplynulý víkend po absolvovaní 21 rýchlostných skúšok skončila na treťom mieste v absolútnom poradí na Rally Mexico – treťom podujatí majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship.

  • Dani Sordo dokončil Rally Mexico uplynulý víkend ako tretí
  • Španielsky pilot bol penalizovaný dvoma trestnými minútami za porušenie článku 7.2 zvláštnych ustanovení súťaže a klesol na štvrté miesto v absolútnej klasifikácii
  • Hayden Paddon skončil na Rally Mexico ako piaty, Thierry Neuville vypadol po havárii

León, Mexiko

Španielska posádka Dani Sordo a spolujazdec Marc Martí uplynulý víkend po absolvovaní 21 rýchlostných skúšok skončila na treťom mieste v absolútnom poradí na Rally Mexico – treťom podujatí majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship. No posádka tímu Hyundai Motorsport dostala trest dve minúty za použitie celkovo 29 pneumatík – o jednu viac ako povoľuje článok 7.2 zvláštnych ustanovení súťaže. Táto penalizácia posunula najúspešnejšiu posádku Hyundai Motorsport na Rally Mexico na štvrté miesto.

Posádka Hayden Paddon a spolujazdec John Kennard v nedeľu jazdila šetrne aby udržala svoje piate miesto, čo sa jej aj podarilo. Tretím miestom v záverečnej Power Stage vybojovala dodatočný bod do hodnotenia výrobcov. Tretia posádka tímu Hyundai Motorsport na Rally Mexico – Thierry Neuville a spolujazdec Nicolas Gilsoul mala v sobotu v rýchlostnej skúške SS12 kvôli chybe v itinerári nehodu. Našťastie sa nikto pri nehode nezranil ale Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 3 musel odstúpiť zo súťaže.

Manažér tímu Alain Penasse povedal: „Bohužiaľ, Dani a Marc boli penalizovaní dvoma minútami po dokončení Rally Mexico a následne klesli na štvrté miesto v celkovej klasifikácii. Kvôli zjavnej chybe v komunikácii bol Hyundai i20 WRC novej generácie so štartovným číslom 4 v Tyre Fitting Zone pred záverečnou rýchlostnou skúškou v nedeľu ráno vybavený troma novými a dvoma použitými pneumatikami – namiesto troch použitých a dvoch nových. Tým bol o jednu pneumatiku prekročený maximálny počet 28 nových pneumatík, povolený zvláštnymi ustanoveniami súťaže pre Rally Mexico. Teraz sa vrátime do Alzenau a musíme ďalej vyšetriť, ako k tejto chybe došlo. Samozrejme, táto chyba nijako neznižuje výborný výkon posádky ani celého tímu na tejto náročnej súťaži."

Celkové poradie

1. J. M. Latvala / M. Anttila (Volkswagen Polo R WRC) 4:25:57.4

2. S. Ogier / J. Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) +1:05.0

3. M. ?stberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +5:36.4

4. D. Sordo / M. Martí (Hyundai i20 WRC novej generácie) +5:37.9

5. H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC novej generácie ) +6:22.6

6. O. Tanak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +9:59.5

7. M. Prokop / J. Tománek (Ford Fiesta RS WRC) +12:58.5

8. L. Bertelli / S. Scattolin (Ford Fiesta RS WRC) +14:09.6

9. T. Suninen / M. Markkula (Škoda Fabia R5)+18:01.8

10. V. Gorban / V. Korsia (MINI Countryman WRC) +32:37.3

2016 FIA World Rally Championship hodnotenie jazdcov

S. Ogier 77 bodov / M. ?stberg 42 / A. Mikkelsen 33 / D. Sordo 30 / H. Paddon 29 / J. M. Latvala / J. M. Latvala 27 / O. Tanak 24 / T. Neuville 15 / S. Lefebvre 10 / H. Solberg 6 / M. Prokop 6 / E. Evans 6 / C. Breen 4 / L. Bertelli 4 / T. Suninen 3 / E. Lappi 2 / A. Kremer 1 / K. Meeke 1 / V. Gorban 1

2016 FIA World Rally Championship hodnotenie výrobcov

Volkswagen Motorsport 97 bodov / Hyundai Motorsport 61/ M-Sport World Rally Team 46 / Volkswagen Motorsport II 30 / DMACK World Rally Team 26 / Hyundai Motorsport N 24/ Jipocar Czech National Team 6

Všetky výsledky podliehajú oficiálnemu potvrdeniu FIA.

Hyundai Motorsport GmbH

Spoločnosť Hyundai Motorsport GmbH, založená 19. decembra 2012, je zodpovedná za globálne aktivity značky Hyundai v oblasti automobilového športu a primárne za program Majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach WRC (World Rally Championship). Sídli v Alzenau neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku. V roku 2014 absolvovala svoju debutovú sezónu v šampionáte FIA World Rally Championship s tímom špecialistov a úplne novým automobilom Hyundai i20 WRC. Tím vo svojom prvom roku zanechal silný dojem, keď vybojoval miesta na stupienkoch víťazov v Mexiku a Poľsku, ako aj pamätný výsledok 1-2 v Nemecku. Vo svojej druhej sezóne sa tím zapojil do tesného súboja o druhé miesto v hodnotení výrobcov, pričom si na svoje konto pripísal viac umiestnení na stupienkoch víťazov i víťazstiev v rýchlostných skúškach. Do svojej tretej sezóny Hyundai Motorsport vstupuje s úplne novým automobilom i20 WRC, ktorý debutoval na Rally Monte Carlo v januári 2016 umiestnením na stupienkoch víťazov.

Ďalšie informácie o Hyundai Motorsport sú k dispozícii na: http://motorsport.hyundai.com

Hyundai Motor Company

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier mimo Južnej Kórei a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na: http://worldwide.hyundai.com

alebo www.hyundaiglobalnews.com?

Späť

Galéria k článku