Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai má na Slovensku historicky najvyšší trhový podiel

08.04.2016 Novinky HYUNDAI

?Hyundai láme rekordy predajnosti a darí sa mu.

  • Trhový podiel 10, 1 %
  • Medziročný nárast predaja za február o 43 %
  • Tucson najpredávanejším SUV na Slovensku

Jeho trhový podiel po prvýkrát v histórii dosiahol métu 10,1 % a v kategórii M1 + N1 mu patrí skvelé druhé miesto. Za február sa predalo 676 vozidiel a medziročný nárast dosiahol neuveriteľných 43 %. Jednoznačným bestsellerom je Tucson, ktorý sa stal s počtom 243 vozidiel absolútne najpredávanejším SUV na slovenskom trhu za február. Lídrom sa vo svojej kategórii MPV-B je aj model ix20, ktorý si našiel cestu k 49 spokojným majiteľom.

„Hyundai zaznamenal vo februári historický rekord a s počtom 676 vozidiel obsadil 2. miesto. Našim zákazníkom patrí veľká vďaka za správnu voľbu pri kúpe nového vozidla Hyundai v triede SUV, MPV alebo v triede B a C. V najbližších mesiacoch uvedieme na trh niekoľko nových modelov, napríklad úplne novú Elantru, modernizované Grand Santa Fe a na jeseň revolučný IONIQ, ktorý vzbudil veľkú pozornosť na tohtoročnom ženevskom autosalóne," povedal Jaroslav Krajčír, obchodný riaditeľ značky Hyundai.

Tradične výborne sa darilo aj modelom Hyundai i20 a Hyundai i30. Obidva sa umiestnili medzi tromi najpredávanejšími modelmi v segmente B a C. Záujem neutícha ani o ostatné modely.

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2015 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Hyundai Motor Europe

V roku 2015 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 470.130 automobilov v Európe čo predstavuje nárast predaja o 10,9 % oproti roku 2014 – a obmenila 80 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.?

Späť