Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai IONIQ získal prestížne ocenenie 2016 Red Dot Design Award

08.04.2016 Novinky HYUNDAI

?Revolučný nový modelový rad IONIQ bol ocenený za svoj vynikajúci dizajn v kategórii vozidiel, čím sa stal šiestym automobilom Hyundai, ktorý získal ocenenie Red Dot v uplynulých troch rokoch.

  • Spoločnosť Hyundai Motor získala šieste ocenenie Red Dot za tri roky
  • Ďalšie potvrdenie úspechu evolúcie dizajnu Hyundai
  • IONIQ je prvým automobilom na svete, ktorý ponúka tri alternatívne ekologické pohonné jednotky

Spoločnosť Hyundai Motor opäť získala prestížne medzinárodné ocenenie Red Dot Design Award. Revolučný nový modelový rad IONIQ bol ocenený za svoj vynikajúci dizajn v kategórii vozidiel, čím sa stal šiestym automobilom Hyundai, ktorý získal ocenenie Red Dot v uplynulých troch rokoch.

Red Dot Design Award oceňuje futuristicky orientovaný dizajn najnovšieho prírastku do modelového programu značky Hyundai. IONIQ je prvým špeciálnym ekologickým modelom spoločnosti Hyundai Motor a predstavuje významný míľnik v stratégii trvale udržateľnej mobility značky. Najnovšia cena je výrazom ďalšieho celosvetového uznania priekopníckej filozofie dizajnu.

Odborná porota Red Dot ocenila Hyundai Motor za evolučný dizajn, založený na sofistikovanom tvare vozidla a za aplikáciu nových, ekologických materiálov. IONIQ prezentuje nové možnosti dizajnu automobilov značky Hyundai, založené na dôsledne aerodynamickom tvare, ktorý svojimi čistými líniami a povrchmi spolu so siluetou kupé vytvára atraktívny vzhľad ekologického modelu.

Cena z roku 2016 nasleduje po troch cenách Red Dot Design Award, získaných v roku 2015 za dizajn modelov i20 novej generácie, i20 Coupe a Sonata. V roku 2014 získali ocenenie modely Genesis a i10 novej generácie. Nové modely Sonata a Genesis získali ďalšie ocenenie za dizajn, keď v roku 2014 dostali Good Design Award a i20 novej generácie za svoj charakteristický a sofistikovaný dizajn získal ocenenie iF Design Award 2015.

Cena Red Dot Design Award je celosvetovo uznávaná ako jedna z najprestížnejších cien za kvalitný dizajn. Rozhoduje o nej odborná porota, zložená z 38 expertov z 25 krajín – renomovaných dizajnérov, profesorov a novinárov. Do súťaže v roku 2016 bolo prihlásených 5.214 produktov z 57 štátov, čím je Red Dot Award najväčšou produktovou súťažou s najširším medzinárodným zastúpením na svete.

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2015 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Hyundai Motor Europe

V roku 2015 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 470.130 automobilov v Európe čo predstavuje nárast predaja o 10,9 % oproti roku 2014 – a obmenila 80 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.?

Späť

Galéria k článku