Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai IONIQ uspel v dvoch anketách

07.11.2017 Novinky HYUNDAI

Hyundai IONIQ uspel hneď v dvoch zaujímavých anketách

  • Hyundai IONIQ Electric získal prvenstvo v súťaži ALD Automotive FLEET Award, firemné auto roka 2017, v kategórii “Alternatívne pohony”
  • V ankete e-Auto Roka 2017 obsadil IONIQ dve 3. miesta: v kategórii “Hybridy – hlavná kategória” bodoval IONIQ s pohonom Plug-in hybrid a v kategórii “Hybridy – pomer cena/výkon” získal 3. miesto IONIQ s hybridným pohonom.

V októbri 2017 zaznamenal Hyundai IONIQ úspech hneď v dvoch zaujímavých slovenských anketách. 

Počas konferencie FLEETDay 2017, ktorá sa konala v prvý deň nitrianskeho autosalónu 5. októbra, boli slávnostne vyhlásené výsledky hlasovania ALD Automotive FLEET Awards - Firemné auto roka 2017. Prvýkrát v histórii tejto tradičnej ankety si víťazstvo odniesla značka Hyundai, a to vďaka svojej elektrickej verzii modelu IONIQ v kategórii „Alternatívne pohony“. O ocenení pre IONIQ rozhodli fleetoví, finanční a ekonomickí manažéri významných slovenských spoločností.  

Hyundai IONIQ bol úspešný aj v slovenskej ankete e-Auto Roka 2017 o najlepšie elektrifikované vozidlá za rok 2017. V kategórii "Hybridy - hlavná kategória" získal IONIQ Plug-in hybrid 3. miesto. Rovnako pomyslenú bronzovú priečku obsadil v kategórii "Hybridy - pomer cena/výkon" IONIQ s hybridným pohonom. O výsledkoch ankety rozhodlo 2 341 hlasujúcich. 

IONIQ je prvým automobilom na svete, ktorý využíva tri rôzne typy elektrifikovaných pohonných jednotiek – hybrid, plug-in hybrid a výlučne elektrický pohon. Za krátky čas si IONIQ našiel svojich priaznivcov aj na Slovensku. Slovenský importér značky Hyundai eviduje za rok 2017 už vyše 35 predaných modelov IONIQ.   

Zdroj: www.hyundai.sk 

 

 

Hyundai Motor Europe
 V roku 2016 spoločnosť Hyundai Motor odovzdala zákazníkom 505.396 vozidiel v Európe – čo predstavuje nárast predaja o 7,5 % oproti roku 2015 – a obnovila 90 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných, testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje  rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu približne 600.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 1.600 autorizovaných predajcov, ktorí majú vyše 2.100 prevádzok.
 Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news.

Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @hyundainews

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Company, založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor, ktorá má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier, v roku 2016 celosvetovo predala 4,86 milióna vozidiel. S vyše 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík Hyundai ix35 Fuel Cell a modelom IONIQ, ktorý je prvým modelom na svete s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu.

Späť

Galéria k článku