Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai i30 získal prestížne ocenenie iF Design Award

10.02.2017 Novinky HYUNDAI

Hyundai i30 získal prestížne ocenenie iF Design Award

  • i30 novej generácie získal ‘iF Design Award 2016’ v kategórii produktov
  • Ocenenie nadčasového a sebavedomého dizajnu nového automobilu Hyundai pre každého
  • Ďalšie potvrdenie dizajnu a kvality Hyundai Motor


 Spoločnosť Hyundai Motor opäť raz získala medzinárodné ocenenie za svoj dizajn automobilov od prestížnej poroty iF Design Awards. Hyundai i30 novej generácie získal iF Design Award 2017 za dizajn produktu v kategórii “Automobily / vozidlá / bicykle”.

Cena oceňuje sebavedomý a nadčasový vzhľad i30 novej generácie – automobilu DNA pre Hyundai Motor, reprezentujúceho jadro značky v Európe. Nový model ďalej rozvíja výrazové prostriedky dizajnu Hyundai precíznymi a napnutými líniami, vycibrenými povrchmi a modelovaným tvarom karosérie.

Peter Schreyer, prezident a šéfdizajnér Hyundai Motor Group povedal: „Sme veľmi hrdí, že Hyundai získal túto medzinárodne uznávanú cenu iF Design Award za i30 novej generácie. Je uznaním vášne a nadšenia našich dizajnérov, ktorí svojimi výtvormi prinášajú hrdosť a radosť zákazníkom Hyundai. Osobitne nás teší, že sme dostali takéto prestížne ocenenie od uznávanej autority v oblasti dizajnu po štvrtý raz za sebou.“

Hyundai i30 novej generácie má dynamické proporcie a športový vzhľad s energickým postojom na ceste, zvýraznený krátkymi prevismi karosérie, dlhou kapotou motora a skosenou siluetou strechy. Na prednej časti je novým prvkom kaskádovitá maska chladiča, ktorá sa stala novou rodinnou identitou modelov Hyundai v budúcnosti. Evolúcia predchádzajúcej šesťuholníkovej masky chladiča charakterizuje silueta, zužujúca sa smerom dolu v krivkách, ktoré sú inšpirované prúdom tečúcej roztavenej ocele.

Vnútri Hyundai i30 novej generácie charakterizuje čistý a intuitívny interiér s horizontálnym layoutom, ktorý vyžaruje eleganciu a pocit veľkého vnútorného priestoru. Chrómované obruby a materiály vysokej kvality dopĺňajú pokojnú a sofistikovanú atmosféru. Na najvyššom mieste prístrojového panelu je ergonomicky optimálne umiestnený odsadený plochý monitor príplatkového navigačného systému s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov).

Hyundai i30 novej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Európe sa začne predávať už v najbližších týždňoch.

Za vyše 60 rokov existencie je cena iF Design Award uznávaná na celom svete ako symbol excelentného dizajnu. Organizuje ju spoločnosť iF International Forum Design GmbH a oceňuje vynikajúci dizajn v rozličných disciplínach a kategóriách. Hyundai i30 novej generácie získal prestížne ocenenie po rigoróznom hodnotiacom procese, v rámci ktorého porota vyberala najlepšie produkty z vyše 5.500 nominácií z 59 štátov.

Slávnostné odovzdávanie cien iF Design Award sa uskutoční 10. marca 2017.

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100 000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Motor a o jej produktoch sú k dispozícii na:

http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424 467 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 1 % oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500 000 vozidiel ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch v sieti 2 500 autorizovaných predajcov.

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o spoločnosti Hyundai Motor Europe a o jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku

Naše otváracie hodiny nemusia byť také, na aké ste si už zvykli.