Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai hlási rekordný prvý polrok 2018

19.07.2018 Novinky HYUNDAI

Hyundai hlási rekordný prvý polrok 2018

  • Pre značku Hyundai bolo prvých šesť mesiacov roku 2018 rekordným: slovenskí zákazníci si kúpili 4.105 ks nových áut značky Hyundai, čo predstavuje medziročný nárast až o 14%,
  • Hyundai bol v uplynulom polroku 3. najpredávanejšou značkou nových áut na Slovensku s trhovým podielom 7,3%,
  • Najpredávanejším modelom Hyundai bol rad i30 s 1.598 predanými kusmi a medziročným nárastom predaja takmer 24%,
  • Tucson oslovil 1.068 nových majiteľov a bol druhým najpredávanejším modelom v segmente SUV-C,
  • V druhej polovici roka 2018 pokračuje Hyundai v produktovej ofenzíve s vynoveným Tucsonom, úplne novou generáciou Santa Fe, faceliftovanou i20-tkou a odvážnym počinom v podobe modelu Kona s čisto elektrickým pohonom,
  • Rekordné predaje zaznamenal Hyundai v celej Európe: v prvom polroku 2018 eviduje ACEA až 291.052 nových registrácií vozidiel značky Hyundai, čo predstavuje medziročný nárast o 7,5%.

Prvých šesť mesiacov roku 2018 bol pre značku Hyundai na Slovenskú výnimočný, keďže sa predalo 4.105 kusov nových vozidiel značky Hyundai. Hyundai tak získal v prvom polroku trhový podiel 7,3%, posilnil svoju pozíciu trhovej trojky a s medziročným nárastom predaja o 14% patrí k najrýchlejšie rastúcim hráčom na trhu.

„Teší nás neustále stúpajúci záujem zákazníkov o vozidlá Hyundai. V druhej polovici roka ponúkneme najmodernejšiu paletu SUV vozidiel a už druhý sériový elektromobil v tele crossoveru Kona EV. Náš záväzok klientom ďalej zvyšovať kvalitu služieb v partnerskej sieti stále trvá,“ hovorí Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Czech, org. zl. Slovakia.

Úspešný príbeh novej generácie i30

Celkovo najpredávanejším modelovým radom Hyundai za prvý polrok 2018 sa stala i30-tka, ktorej sa predalo až 1.598 kusov. Ide o tretí najpredávanejší model v segmente C1 s podielom na úrovni 15,3%. V minulom roku bola na trh uvedená nová, v poradí už tretia generácia i30. Najskôr sa predstavila v karosárskej verzii hatchback, potom pribudlo kombi, posledný štvrťrok minulého roka rozčerila vody športová i30 N a rodinu i30 skompletizoval v januári tohto roka dizajnovo príťažlivý Fastback. Aj v prvom polroku 2018 slovenskí zákazníci siahali najmä po praktickom kombi (50%), nasledoval kompaktný hatchback (35%) a čoraz väčšej obľube sa teší aj i30 Fastback, ktorý za prvých šesť mesiacov tohto roka tvoril už 14% predaja všetkých modelov rodiny i30. N-ku sa výrazne podarilo presadiť v segmente tzv. hothatchov s takmer 30 predanými kusmi.   

V segmente SUV najúspešnejší Tucson

Veľmi úspešným bol prvý polrok roku 2018 aj pre model Tucson. S 1.068 predanými kusmi bol 2. najpredávanejším vozidlom segmentu SUV-C. A to už koncom júna odštartoval predaj vynoveného Tucsonu, ktorý prináša viacero zaujímavých vylepšení.

V segmente malých SUV pokračuje vo svojom úspešnom príbehu Kona, ktorú Hyundai uviedol na trh koncom roka 2017. Za prvých šesť mesiacov tohto roka si Kona našla 210 nových majiteľov.

So 74 predanými kusmi sa pomaly lúči aktuálna generácia veľkého SUV z dielne Hyundai - Santa Fe. Nové Santa Fe štvrtej generácie, ktoré okrem radikálnej dizajnovej zmeny prináša aj množstvo špičkových bezpečnostných systémov, sa do predaja dostane v jesenných mesiacoch tohto roka.

Iné modely Hyundai

V B-segmente osobných áut sa darilo modelu i20. Ku koncu júna evidoval Hyundai 674 predaných kusov, čo stačilo i20-tke na udržanie sa v top 5 v tomto vysokokonkurenčnom segmente. Podobne ako Tucson, i20 príde v druhej polovici roka s vynoveným dizajnom, pokročilejšími bezpečnostnými systémami a po prvý raz aj s automatickou prevodovkou.

Modelový rad IONIQ, ktorý ako prvý priniesol až tri druhy alternatívnych ekologických pohonov (electric, hybrid a plug-in hybrid), oslovil v prvom polroku tohto roka 34 klientov, z ktorých sa 45% rozhodlo pre čisto elektrický pohon. V oblasti elektromobility však čaká slovenský trh udalosť v podobe čisto elektrického SUV Kona s predpokladaným dojazdom vyše 400 km na jedno nabitie, ktorého začiatok predaja očakávame na prelome rokov 2018 a 2019.

K úspechu značky Hyundai na Slovensku v prvom polroku 2018 prispel aj model ix20, ktorý napriek vyše 35%-nému prepadu segmentu MPV-B oslovil až 198 nových majiteľov, čo predstavuje medziročný nárast o vyše 4%.

Hyundai s rekordnými predajmi v celej Európe

Popri historicky najvyšších predajoch na Slovensku hlási Hyundai rekordné čísla aj v celoeurópskom meradle. Podľa Asociácie európskych konštruktérov vozidiel (ACEA) zaznamenal Hyundai Motor v Európe v prvom polroku 2018 až 291.052 nových registrácií, čo predstavuje medziročný nárast o 7,5%. Najpredávanejším modelom Hyundai v Európe bol za prvých šesť mesiacov roku 2018 Tucson, nasledovaný modelmi i20, i10 a i30. Zaujímavosťou je, že až 90% modelov Hyundai je mladších ako dva roky. Vďaka tomu má Hyundai najmladšie produktové portfólio na trhu.  

______________________

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2017 celosvetovo predala 4,51 milióna vozidiel. S viac ako 110.000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell, a modelmi IONIQ, ktoré ako prvé na svete ponúkajú trojaký elektrifikovaný pohon – čisto elektrický, hybridný a plug-in hybridný.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a jej produktoch sú k dispozícii na http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com.

Hyundai Motor Europe

V roku 2017 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 523.258 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 3,5% oproti roku 2016. Takmer 85 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Dva európske závody - v Českej republike a Turecku - majú spolu výrobnú kapacitu 600.000 kusov automobilov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku

Pozrite si naše otváracie hodiny počas lockdownu 🔒