Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ Hyundai a Autosalón BA 2017

24.04.2017 Novinky HYUNDAI

Horúcou novinkou autosalónu je nová generácia Hyundai i30 kombi

  • V Hyundai i30 kombi sa snúbi dobrý dizajn s veľkým priestorom
  • IONIQ Plug-in sa na Slovensku začne predávať v lete
  • Návštevníci sa môžu stretnúť aj s finalistkami Miss Slovensko 2017

Na tohtoročnom autosalóne v Bratislave zaujme Hyundai motoristických fanúšikov z rôzneho spektra. Rodinne zameraných priaznivcov osloví nový model i30 kombi, tých, čo reagujú na inovácie, IONIQ Plug-in a praktickosť sa zas ukáže v prvom viacúčelovom ľahkom úžitkovom automobile pre európsky trh H350. Okrem toho si motoristi, samozrejme, môžu užívať aj ostatné chuťovky z modelov značky Hyundai. Autosalón sa koná od 25. do 30. apríla 2017 a stánok Hyundai sa nachádza v hale B2. Všetky modely budú predstavené na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční počas novinárskeho dňa 25. apríla o 11.00 hod. v stánku Hyundai v hale B2. Ku krásnym autám patria aj krásne ženy. Hyundai je už štvrtý rok oficiálnym partnerom Miss – 2017 a na stretnutí s novinármi sa predstavia aj finalistky tejto súťaže. Najkrajšia z nich už čoskoro vychutná jazdu vo vozidle novej generácie Hyundai i30.

Najväčším lákadlom je určite nová generácia Hyundai i30 kombi. Zachováva nadčasový dizajn svojho kratšieho päťdverového súrodenca, pričom mu predĺženou karosériou kombi dodáva eleganciu a nesie novú rodinnú identitu Hyundai – kaskádovitú masku chladiča. Splývajúca línia strechy a dynamické proporcie dodávajú kombi takmer siluetu kupé. Úhľadný a dynamický profil ďalej zvýrazňuje bohatý chrómovaný rám okolo bočných okien. V kombinácii s reflektormi full-LED a s vertikálnymi dennými svetlami z LED je naozaj neprehliadnuteľný. Úhľadný vzhľad však nijako negatívne neovplyvňuje objem batožinového priestoru: so základným objemom 602 litrov a 1 650 litrov pri sklopených operadlách zadných sedadiel patrí k najväčším v segmente. Variabilitu ďalej zvyšuje odkladací priestor pod dvojitou podlahou batožinového priestoru s niekoľkými oddeleniami. Hyundai Motor demokratizuje technológie tým, že poskytuje najmodernejšie prvky aktívnej bezpečnosti a konektivity v modelovom rade i30. Preto má aj i30 Kombi najlepšie štandardné vybavenie prvkami aktívnej bezpečnosti v triede: autonómne núdzové brzdenie (Autonomous Emergency Braking), systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu (Lane Keeping Assist System), systém sledovania únavy vodiča (Driver Attention Alert) a monitorovania mŕtveho uhla (Blind Spot Detection) alebo výstražný systém pri cúvaní (Rear Cross Traffic Alert) a asistenčný systém diaľkových svetiel (High Beam Assist).

Koncept IONIQ ako prvý model automobilu v histórii, prinášajúci tri rozličné elektrifikované systémy pohonu v tej istej karosérii, už slovenskí motoristi dobre poznajú. Novinkou na bratislavskom autosalóne však bude IONIQ Plug-in, uvedený na európsky trh ako posledný, po svojich úspešných kolegoch. Na Slovensku sa začne predávať v lete. IONIQ Plug-in prináša najlepšie z dvoch svetov: elektrický dojazd do 63 km, emisie CO2 iba 26 g/km a spotrebu paliva iba 1,1 l/100 km. IONIQ je súčasťou globálnej stratégie trvalo udržateľnej mobility Hyundai Motor, v rámci ktorej kórejská značka uvedie na trh 14 ekologických automobilov do roku 2020, z toho 5 hybridných modelov, 4 modely s pohonom Plug-in hybrid, 4 elektromobily a jeden nový automobil poháňaný palivovým článkom. Od uvedenia modelu IONIQ Hybrid na trh v druhom polroku 2016 získal IONIQ za svoje vynikajúce celkové vlastnosti celkovo 13 európskych ocenení vrátane niekoľkých národných titulov „Auto roka“, ako aj ocenenie 2016 Red Dot Design Award a hodnotenie 5 hviezdičiek v teste Euro NCAP za vysokú úroveň bezpečnosti.

Tretia čerešnička na torte z dielne Hyundai, na ktorú sa môžu návštevníci autosalónu tešiť, je model H350. Ide o skriňovú dodávku a autobus a je prvým ľahkým úžitkovým automobilom značky Hyundai navrhnutým špeciálne pre európsky trh. Je to elegantné, bezpečné a úsporné vozidlo, poskytujúce zákazníkom v segmente úžitkových automobilov všestranné, praktické a pohodlné riešenia ich rozmanitých prepravných potrieb. Hyundai H350 je skonštruovaný na flexibilnej platforme, ktorá umožňuje tri typy karosérie – skriňovú dodávku, autobus na prepravu osôb a plošinový valník. Novým modelom značka v Európe vstupuje do segmentu ľahkých úžitkových automobilov, oslovuje nových zákazníkov a ďalej posilňuje svoju pozíciu. Konštruktéri Hyundai sa pri vývoji modelu H350 sústredili na šesť hlavných oblastí: účinnosť, celkovú hodnotu, prepravnú kapacitu, bezpečnosť, spoľahlivosť a výkonnosť. Hyundai H350 v týchto oblastiach prekonáva svojich hlavných konkurentov od európskych výrobcov úžitkových automobilov, čo mu dáva dobré šance osloviť nových zákazníkov v segmente. Výkonné a účinné štvorvalcové „turbodiesle“ s objemom 2,5 litra, montované štandardne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, poskytujú veľký krútiaci moment, vďaka ktorému H350 môže s ľahkosťou prepravovať náklad s hmotnosťou do 1,5 tony vo svojom priestrannom ložnom priestore alebo vo verzii autobus až 15 pasažierov. Vozidlo okrem toho môže ťahať brzdený príves s hmotnosťou do 2,5 tony.

Pre návštevníkov autosalónu je pripravený aj zaujímavý program a vybrané modely budú môcť vyskúšať na vlastnej koži. Na testovanie budú určené modely Hyundai i30 novej generácie v 4 motorizáciách, Tucson, i20, ale aj IONIQ Hybrid a Electric. Ktokoľvek sa zúčastní na testovacej jazde, bude zaradený do žrebovania o Hyundai i30 novej generácie na týždeň.


Hyundai H350 - NOVINKA na autosalóne

Viac info


Autosalón sa koná od 25. do 30. apríla 2017 a stánok Hyundai sa nachádza v hale B2. Všetky modely budú predstavené na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční počas novinárskeho dňa 25. apríla o 11.00 hod. v stánku Hyundai v hale B2. Ku krásnym autám patria aj krásne ženy. Hyundai je už štvrtý rok oficiálnym partnerom Miss – 2017 a na stretnutí s novinármi sa predstavia aj finalistky tejto súťaže.

 

Hyundai Motor

Spoločnosť Hyundai Motor Co., založená v roku 1967, je významným svetovým partnerom v oblasti automobilovej výroby a súvisiacich služieb. Hyundai Motor Group má inovatívnu obchodnú štruktúru umožňujúcu využívanie zdrojov od taveného železa po hotové automobily. Spoločnosť Hyundai Motor má po celom svete 8 výrobných závodov a 7 dizajnových a technických centier a v roku 2014 celosvetovo predala 4,96 milióna vozidiel. S takmer 100 000 zamestnancami na celom svete Hyundai Motor pokračuje v rozširovaní  svojho modelového programu lokalizovanými vyrábanými modelmi a usiluje sa posilniť svoju rolu lídra v oblasti ekologického pohonu spustením výroby celosvetovo prvého sériového automobilu poháňaného palivovým článkom na vodík – Hyundai ix35 Fuel Cell.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor a o jej produktoch sú k dispozícii na:

http://worldwide.hyundai.com alebo www.hyundaiglobalnews.com

Hyundai Motor Europe

V roku 2014 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 424 467 automobilov – čo predstavuje nárast predaja o 1 % oproti roku 2013. Takmer 95 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných v Európe, aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v Európe bolo vyrobených v dvoch lokálnych závodoch v Česku a v Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500 000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 30 európskych štátoch v sieti 2 500 autorizovaných predajcov.

Hyundai poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a o jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.com/eu. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

 

Späť

Galéria k článku