Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford - Ženeva: nový SUV Edge, nový KA+Active...

06.03.2018 Novinky FORD

Ford predstavuje Mustang Bullitt pre Európu;
Ženeva dejiskom európskej premiéry nového SUV Edge a nového KA+ Active 

 

  • Nový Ford Mustang Bullitt, vyrobený na počesť 50. výročia kultového filmu so Stevom McQueenom v hlavnej úlohe, zažije v Ženeve svoj európsky debut za podpory tretej generácie členov rodiny McQueenovcov.
  • Výroba špeciálnej edície modelu Mustang Bullitt pre európskych zákazníkov sa začne v júni. Vozidlo bude poháňať 5,0-litrový motor V8 s očakávaným výkonom 464 koní a novou technológiou radenia s vyrovnávaním otáčok.
  • Nové športové úžitkové vozidlo Ford Edge sa európskym zákazníkom prvýkrát predstaví v podobe športovej verzie ST-Line a ponúkne inovačné asistenčné technológie pre vodiča, nový vznetový motor EcoBlue s výkonom 238 koní a špičkovú úroveň komfortu.
  • Európa si bude môcť po prvýkrát pozrieť nový crossover KA+ Active so zvýšenou svetlou výškou, robustným dizajnom exteriéru, pokročilými technológiami a prvým vznetovým motorom v rade modelov KA+.
  • Ford vystaví v Ženeve nový rad mikrobusov Tourneo s vylepšeným štýlom vnútri aj zvonka, vyššou flexibilitou sedadiel a vyspelými pohonnými jednotkami.

ŽENEVA 5. marca 2018 – Spoločnosť Ford dnes na ženevskom autosalóne prvýkrát predstavila európskej verejnosti nový Ford Mustang Bullitt, ktorý sa má od júna začať vyrábať pre zákazníkov v Európe. Ďalej nové športové úžitkové vozidlo (SUV) Edge – doposiaľ najpokročilejšie SUV značky Ford, ako aj nový model KA+ Active – prvý crossover inšpirovaný vozidlami SUV v rade modelov Ford KA+, prinášajúcich vysokú hodnotu za vynaložené peniaze.

Novú špeciálnu edíciu modelu Mustang Bullitt, ktorá je oslavou 50. výročia legendárneho filmu spoločnosti Warner Bros. v hlavnej úlohe so Stevom McQueenom, odhalili za pomoci tretej generácie členov rodiny McQueenovcov, Chasa a Madison McQueenových.

Mustang Bullitt poháňa vylepšený 5,0-litrový motor V8 spoločnosti Ford s očakávaným výkonom 464 koní a krútiacim momentom 529 Nm*. Zároveň prináša novú technológiu vyrovnávania otáčok, ktorá zabezpečí hladké radenie, a na výber ponúka čiernu farbu Shadow Black alebo klasický tmavozelený odtieň Dark Highland Green.

„Naša nová špeciálna edícia modelu Ford Mustang Bullitt odkazuje na jedinečnú hrdú tradíciu, ktorá nás spája s rodinou McQueenovcov, a preto sa tešíme, že ju môžeme po prvýkrát ponúknuť aj európskym zákazníkom,“ povedal Steven Armstrong, viceprezident skupiny a prezident spoločnosti Ford Motor Company pre Európu, Stredný východ a Afriku.

Nové SUV Edge je doposiaľ technicky najvyspelejšie SUV automobilky Ford, ktoré ponúka širokú škálu asistenčných technológií pre vodiča. Tieto systémy na báze kamery a snímačov zvyšujú jazdný komfort a znižujú stres zo šoférovania tým, že vodičom pomáhajú zabrániť zrážke alebo zmierniť jej následky. Nový Edge sa v Európe po prvýkrát predstaví v podobe nového výkonného a úsporného variantu s 2,0-litrovým vznetovým motorom EcoBlue s výkonom 238 koní a dvomi turbodúchadlami,* v kombinácii s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá zaručuje plynulú jazdu.

Nový KA+ Active je ďalším vylepšením nového kompaktného päťdverového modelu KA+ s robustnejším štýlom karosérie, zvýšenou svetlou výškou a jedinečným vyladením podvozka, jedinečným dizajnom mriežky chladiča, exkluzívnou povrchovou úpravou interiéru a bohatou špecifikáciou štandardnej výbavy.

Okrem toho predstaví Ford v Ženeve aj kompletne vynovenú ponuku dynamických a štýlových mikrobusov Tourneo. Priestranné modely, ako nový Tourneo Courier, Tourneo Connect a Tourneo Custom, prinášajú európskym zákazníkom vylepšený dizajn, dômyselné technológie v interiéri a pokročilé pohonné jednotky.

Návštevníci navyše objavia v stánku Ford aj nové prírastky v rade LEGO® Speed Champions – súpravu M-Sport Ford Fiesta WRC rally car LEGO®, ktorá je oslavou víťazstiev tohto vozidla na šampionáte WRC v roku 2017, a tiež model Ford Mustang Fastback z roku 1968.

Mustang Bullitt prichádza do Európy

Ide o jednu z najpôsobivejších automobilových naháňačiek v dejinách kinematografie. Takmer desaťminútová kultová scéna z filmu „Bullittov prípad“ od spoločnosti Warner Bros. zachytáva Steva McQueena za volantom fastbacku Mustang GT z roku 1968, ako prenasleduje dvoch zabijakov ulicami San Francisca.

Nový Ford Mustang Bullitt vzdáva česť tomuto slávnemu automobilu. Špeciálnu edíciu modelu poháňa 5,0-litrový motor V8 doplnený o systém otvoreného nasávania vzduchu a nasávacie potrubie, 87-milimetrovú škrtiacu klapku a kalibráciu pre riadiaci modul pohonnej jednotky z modelu Shelby Mustang GT350. Nová technológia vyrovnávania otáčok od spoločnosti Ford zaisťuje plynulejšie podraďovanie sprevádzané športovým zvukom motora. Výkonný výfukový systém s aktívnym ventilom zdokonaľuje charakteristický bublavý zvuk motora V8.

Medzi štýlové prvky špeciálnej edície patria 19-palcové disky kolies v štýle Torq Thrust, červené brzdové strmene Brembo™ a falošný kryt palivovej nádrže s logom Bullitt. V interiéri nájdeme športové sedadlá Recaro. Každý Mustang Bullitt bude mať na palubnej doske na strane spolujazdca namiesto tradičného znaku Mustang štítok s individuálnym číslom. Na radiacej páke je biela guľa ako pocta interiéru originálneho auta.

Vozidlo využíva mnohé dômyselné technológie, ako napríklad 12-palcový digitálny LCD prístrojový panel od spoločnosti Ford a prémiový audiosystém B&O PLAY s výkonom 1 000 wattov, ktorý prostredníctvom 12 vysokovýkonných reproduktorov zaistí bohatý zvukový zážitok pre všetkých cestujúcich.

„Nič nezachytáva zmysel a vzrušenie modelu Mustang tak, ako úžasná automobilová naháňačka vo filme Bullittov prípad,“ povedal Armstrong. „ Keď sa v priebehu tohto roka dostane nový Mustang Bullitt do predaja, bude mať podobný šmrnc – s vyšším výkonom, novými vzrušujúcimi funkciami, ako napríklad vyrovnávanie otáčok či audiosystém B&O PLAY, a – podobne ako Steve McQueen – nenápadný štýl.“

Spoločnosť Ford získala podporu Chasa and Madison McQueenovcov, ktorí predstavia nový Mustang Bullitt v Európe. Vnúčatá Steva McQueena – podporované svojím otcom Chadom McQueenom – si zahrali vo svojej vlastnej scéne s automobilovou naháňačkou, ktorá sa odohrala vo švajčiarskych Alpách v okolí Ženevy, čím si chceli uctiť kultovú scénu z filmu „Bullittov prípad“, ktorá dodnes rezonuje medzi filmovými fanúšikmi.

V stánku značky Ford na ženevskom autosalóne sa okrem nového modelu Mustang Bullitt bude vynímať aj Ford Mustang GT tmavozelenej farby Highland Green z roku 1968 poháňaný 6,4-litrovým motorom V8, čiže rovnaký model, na akom jazdil Steve McQueen vo filme „Bullittov prípad“.

Nové sofistikované SUV Edge

Nové SUV Ford Edge, prezentované so športovou špecifikáciou ST-Line, robí dojem svojím vylepšeným dizajnom prednej a zadnej časti, širokou mriežkou chladiča, farebne zladenou karosériou s hlbokými prelismi na bokoch a štandardne montovanými 20-palcovými hliníkovými diskami kolies.

Nový Edge premiérovo prináša do Európy nové sofistikované asistenčné technológie pre vodiča, ako napríklad:

  • Adaptívny tempomat s funkciou Stop-and-Go a asistentom pre jazdu v strede pruhu pomáha vozidlu udržiavať komfortný odstup od vozidiel vpredu. Okrem toho udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu, čím znižuje stres počas dlhej jazdy na cestách so slabšou premávkou.
  • Systém brzdenia po zrážke pomáha znížiť následky potenciálneho druhého nárazu. Potom ako systém zaznamená prvotnú kolíziu, automaticky začne mierne brzdiť. Spomalenie vozidla totiž môže zmierniť zranenia cestujúcich i ďalšie poškodenie vozidla.
  • Únikový asistent riadenia pomáha vodičom obísť stojace alebo pomalé vozidlá a zabrániť hroziacej zrážke. Systém je určený pre jazdu v meste aj na diaľnici. Pomocou radaru a kamery zaznamenáva pomaly jazdiace a stojace vozidlá vpredu a vykonáva podporné zásahy do riadenia, čím vodičom umožňuje obísť vozidlo, s ktorým bezprostredne hrozí zrážka.

Nový 2,0-litrový vznetový motor EcoBlue s výkonom 238 koní a dvomi turbodúchadlami je skombinovaný s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá disponuje adaptívnym programom radenia a funkciou adaptívnej regulácie kvality radenia. Vo výbave je aj inteligentný pohon všetkých kolies od spoločnosti Ford, ktorý zaručuje optimálny jazdný výkon a kultivovaný chod. Štandardný systém dodatočnej úpravy výfukových plynov pomocou selektívnej katalytickej redukcie dokáže lepšie znižovať emisie NOX.

Pomocou technológie bezdrôtového nabíjania je možné nabíjať kompatibilné zariadenia bez použitia kábla. Komunikačný a multimediálny systém Ford SYNC 3 zasa umožňuje vodičom ovládať pripojené inteligentné telefóny, audiosystém, navigáciu a klimatizáciu pomocou hlasových povelov a 8-palcovej farebnej dotykovej obrazovky. Zvukový zážitok v novom modeli Edge si zákazníci môžu vylepšiť prostredníctvom špičkového audiosystému B&O PLAY. Medzi ďalšie komfortné a praktické funkcie patrí nový, plne konfigurovateľný 3D digitálny prístrojový panel, panoramatické strešné okno po celej dĺžke strechy, vyhrievanie a chladenie predných sedadiel, vyhrievanie zadných sedadiel a vyhrievanie volantu.

„Nový Ford Edge je našou doposiaľ najpôsobivejšiu ponukou pre stále rastúci počet európskych zákazníkov, ktorí sa začínajú orientovať na vozidlá typu SUV. Pomáha im bez problémov zvládať jazdu v premávke s častým zastavovaním a rozbiehaním prostredníctvom najpokročilejších asistenčných technológií pre vodiča, aké sú v súčasnosti dostupné. A poskytuje cestovanie v pohodlí za podpory nášho nového kultivovaného a úsporného 2,0-litrového vznetového motora EcoBlue a osemstupňovej automatickej prevodovky,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a servis.

Crossover KA+ Active

Nová verzia modelu Ford KA+ (prinášajúceho vysokú hodnotu za vynaložené peniaze) je teraz dostupná aj v podobe crossoveru KA+ Active. Ten prináša vysokú úroveň komfortu a množstvo praktických riešení, viac asistenčných technológií pre vodiča než súčasný model a vylepšený dizajn interiéru aj exteriéru.

Model KA+ Active má o 23 milimetrov vyššiu svetlú výšku, pričom dizajn exteriéru vylepšuje dodatočné obloženie prahov dverí a blatníkov, jedinečná čierna úprava hornej a dolnej mriežky chladiča a strešné nosiče na prevážanie bicyklov a športového vybavenia. Ďalšou súčasťou tejto exkluzívnej špecifikácie sú jedinečné 15-palcové zliatinové disky kolies a bronzová metalíza Canyon Ridge.

Medzi komfortné a praktické prvky nového modelu KA+ patrí komunikačný a multimediálny systém Ford SYNC 3, stierače s dažďovým senzorom a automatické svetlomety.

Priestranné a praktické modely KA+ a KA+ Active ponúkajú dostatok priestoru pre piatich cestujúcich, veľký batožinový priestor a po prvýkrát aj možnosť výberu zážihového alebo vznetového motora. Nový kultivovaný a úsporný 1,2-litrový trojvalcový zážihový motor spoločnosti Ford s technológiou nezávislého variabilného časovania ventilov Ti-VCT dosahuje výkon 70 alebo 85 koní s očakávanou produkciou emisií CO2 na úrovni 114 g/km.** Ford okrem toho ponúka aj 1,5‑litrový vznetový motor TDCi s výkonom 95 koní, ktorý je určený pre vodičov s vysokým počtom prejdených kilometrov. Očakáva sa, že bude dosahovať emisie CO2 od 99 g/km.**

Kompletne vynovená ponuka mikrobusov Tourneo

Osem- , resp. deväťmiestne Tourneo Custom, tvoriace vrchol ponuky, sa odlišuje svojím novým výrazným dizajnom prednej časti. Zároveň ponúka prémiovú kabínu s úplne novým interiérom, kde sa vzadu nachádza šesť samostatných sedadiel s možnosťou usporiadania oproti sebe, čo nikde inde v tejto triede vozidiel nenájdete. Najväčší mikrobus z radu Tourneo si už teraz môžete objednávať u predajcov Ford.

Tourneo Connect, dostupné vo verziách s piatimi alebo siedmimi sedadlami, ponúka nové úsporné pohonné jednotky, medzi ktoré patrí celkom nový 1,5-litrový vznetový motor EcoBlue* s možnosťou voľby osemstupňovej automatickej prevodovky a 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost* od spoločnosti Ford vybavený funkciou vypínania valcov. Vozidlá s manuálnym radením majú štandardne namontovanú šesťstupňovú prevodovku. Nový štýlový vzhľad prednej časti dopĺňajú kvalitnejšie materiály obloženia interiéru.

Kompaktné päťmiestne Tourneo Courier ponúka vylepšené pohonné jednotky štandardne kombinované so šesťstupňovou prevodovkou, technológiu SYNC 3 a vynovený dizajn prednej časti. Nové modely Tourneo Courier a Tourneo Connect budú dostupné od polovice roka 2018.

Nové súpravy LEGO® Speed Champions

Vystavované vozidlá v omnoho menšej mierke; návrhári spoločnosti LEGO oživili úchvatné vozidlá M-Sport Ford Fiesta WRC a Ford Mustang Fastback z roku 1968 pre rad LEGO® Speed Champions.

Nová 203-dielna súprava M-Sport Ford Fiesta WRC obsahuje viacero ozdobných krytov kolies, dve vymeniteľné kapoty – jednu s bodovými svetlami pre jazdu v noci, autentickú miniatúrnu pretekársku grafiku a figúrku jazdca s helmou a pretekárskym overalom.

Návštevníci stánku Ford sa zároveň budú môcť vyfotografovať s jazdcom pretekárskeho vozidla LEGO® Ford GT v životnej veľkosti so stupienkom víťazov v pozadí. Postava jazdca vysoká 1,84 cm sa skladá 67 252 kociek a vytvorila ju skupina siedmich skúsených staviteľov spoločnosti LEGO® za 304 pracovných hodín.

Tlačová konferencia značky Ford sa bude konaťv utorok 6. marca o 8.00 hod. Naživo ju môžete sledovať online cez tento link: http://geneva.gofurtherlive.com/

Ford na autosalóne v Ženeve: http://geneva2018.fordpresskits.com/

Nový Ford Edge: http://edge.fordpresskits.com/

Nový Ford Ka+ Active: http://ka-plus.fordpresskits.com/_____________________________________

*Oficiálne homologované údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 budú uverejnené pred začiatkom predaja.

**Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a jazdného dosahu v elektrickom režime sú odmerané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a nariadenia Komisie (ES) č. 692/2008 v platnom znení. Uvedená spotreba paliva a emisie CO2 platia pre variant vozidla, nie pre konkrétne vozidlo. Používaný štandardný skúšobný postup umožňuje vzájomné porovnanie rôznych typov vozidiel od rôznych výrobcov. Pri určovaní spotreby paliva/energie, emisií CO2 a jazdného dosahu vozidla v elektrickom režime zohrávajú úlohu okrem spotreby paliva samotného vozidla aj iné netechnické faktory, ako je napríklad spôsob jazdy. CO2 je hlavný plyn vyvolávajúci skleníkový efekt a spôsobujúci globálne otepľovanie.

Od 1. septembra 2017 sa niektoré nové vozidlá budú homologovať s využitím celosvetovo harmonizovaného skúšobného postupu pre ľahké vozidlá (WLTP) podľa nariadenia Komisie (EÚ) č. 2017/1151 v platnom znení. Ide o nový, realistickejší skúšobný postup merania spotreby paliva a emisií CO2. Od 1. septembra 2018 postup WLTP úplne nahradí súčasný skúšobný postup založený na metodike nového európskeho jazdného cyklu (NEDC). Počas postupného vyraďovania metodiky NEDC sa hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 získavané postupom WLTP uvádzajú v korelácii s hodnotami podľa NEDC. Dôjde k odchýlkam oproti predošlým hodnotám spotreby paliva a emisií v dôsledku zmien niektorých skúšobných faktorov, t. j. pri rovnakom vozidle sa môže uvádzať iná spotreba paliva a emisie CO2.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 202 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com. 

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

O spoločnosti Warner Bros. Consumer Products

Štúdiá Warner Bros. Consumer Products (WBCP), patriace pod spoločnosť Warner Bros. Entertainment, rozširujú výkonné portfólio značiek zábavy a franšíz do života fanúšikov na celom svete. Štúdiá WBCP spolupracujú s najlepšími držiteľmi licencií na celom svete v oblasti oceňovaného radu hračiek, módy, domácich dekorácii a publikácií inšpirovaných franšízami a právami, ako je napríklad DC, Čarodejnícky svet J.K. Rowlingovej, Looney Tunes a Hanna-Barbera. Medzi úspešný biznis celosvetového zábavného priemyslu patria priekopnícke zážitky, ako je Čarovný svet Harryho Pottera a Warner Bros. World Abu Dhabi (otvorenie 2018). S inovatívnymi globálnymi programami licencií a reklamných predmetov, maloobchodnými iniciatívami, propagačnými partnerstvami a štýlovými zážitkami patrí WBCP medzi popredné licenčné a maloobchodné organizácie na svete.

BULLITT a všetky súvisiace postavy a prvky sú ochranné známky spoločnosti Warner Bros. Entertainment Inc. (s18)

BULLITT and all related characters and elements© &TMWarner Bros. Entertainment Inc. (s18)

O spoločnosti LEGO® Group

LEGO Group je rodinná spoločnosť v súkromnom vlastníctve so sídlom v Billunde (Dánsko) a ústrediami v Enfielde (USA), Londýne (Veľká Británia), Šanghaji (Čína) a Singapure. Založil ju v roku 1932 Ole Kirk Kristiansen na základoch legendárnej kocky LEGO® a je jedným z najväčších výrobcov herných materiálov na svete.

Spoločnosť sa riadi heslom „Only the best is good enough“ (Len to najlepšie je dosť dobré), a preto sa zaviazala pomáhať s rozvojom detí a inšpirovať a rozvíjať budúcich staviteľov prostredníctvom kreatívneho hrania a učenia. Výrobky LEGO sa predávajú na celom svete a preskúmať ich môžete virtuálne na stránke www.LEGO.com. 

Ďalšie novinky od spoločnosti LEGO Group, informácie o našich finančných výsledkoch a angažovanosti v oblasti spoločenskej zodpovednosti nájdete na stránke http://www.LEGO.com/aboutus.

LEGO, logo LEGO, figúrka, DUPLO, BIONICLE, LEGENDS OF CHIMA, DIMENSIONS, logo FRIENDS, logo MINIFIGURES, MINDSTORMS, MIXELS, NINJAGO a NEXO KNIGHTS sú ochranné známky spoločnosti LEGO Group. ©2018 LEGO Group.

Späť

Galéria k článku