Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford vyrobil 10 miliónty Mustang

13.08.2018 Novinky FORD

FORD MUSTANG kultúrna ikona

Ford oslavuje výrobu 10 miliónteho Mustangu

  • Ford Mustang, kultúrna ikona vyvolávajúca na celom svete pocit optimizmu a nezávislosti, oslavuje výrobu 10 miliónteho vozidla v montážnom závode Flat Rock v americkom štáte Michigan.
  • Ford Mustang je najpredávanejší športový automobil Ameriky za posledných 50 rokov, ktorý sa objavil vo viacerých filmoch a má viac prívržencov na Facebooku než ktorékoľvek iné auto na svete. Od spustenia predaja modelu Mustang v Európe v roku 2015 predala automobilka Ford v tomto regióne viac ako 38 000 týchto vozidiel.
  • 10 miliónty Ford Mustang je technicky vyspelý kabriolet modelového ročníka 2019 s označením GT, motorom V8 s výkonom 460 koní a šesťstupňovou prevodovkou v bielom odtieni Wimbledon White. Zároveň je poctou prvému Fordu Mustang (VIN 001), ktorý bol zaradený do sériovej výroby v roku 1964 a disponoval motorom V8 s výkonom 164 koní a trojstupňovou prevodovkou.
  • V Spojených štátoch sa stretne viac ako 60 majiteľov modelu Ford Mustang všetkých modelových ročníkov, aby vzdali hold 10 milióntemu Mustangu zostavením nápisu tohto medzníka pomocou svojich vozidiel. Následne nad tým všetkým preletí jeho menovec, stíhacie lietadlo P-51 Mustang.

KOLÍN NAD RÝNOM 8. augusta 2018 – Spoločnosť Ford oslavuje výrobu svojho 10 miliónteho Mustangu – najpredávanejšieho športového automobilu Ameriky za posledných 50 rokov a najpredávanejšieho vozidla na svete tri roky po sebe.  

10 miliónty Ford Mustang je technicky vyspelý kabriolet modelového ročníka 2019 s označením GT, motorom V8 s výkonom 460 koní a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou v bielom odtieni Wimbledon White. Vozidlo je vybavené najmodernejšími asistenčnými technológiami pre vodiča a vyrába sa v montážnom závode spoločnosti Ford v meste Flat Rock v americkom štáte Michigan. Prvý sériový Mustang (VIN 001) vyrobený v roku 1964 bol rovnakej farby a išlo o model s trojstupňovou manuálnou prevodovkou a motorom V8 s výkonom 164 koní. 

„Mustang je srdcom a dušou tejto spoločnosti a je obľúbený na celom svete,“ uviedol Jim Farley, prezident pre globálne trhy v spoločnosti Ford Motor Company. „Keď vidím Mustang jazdiť po ulici v Detroite, Londýne alebo Pekingu, zažívam rovnaké vzrušenie, ako keď som si kúpil svoje prvé auto – Mustang kupé z roku 1966, na ktorom som ako tínedžer prešiel celú krajinu.“

Automobilka Ford si tento míľnik pripomenie oslavami pre zamestnancov vo svojej centrále v Dearborne a v americkom montážnom závode vo Flat Rocku. Ich súčasťou bude prelet troch stíhacích lietadiel P-51 Mustang z obdobia 2. svetovej vojny a jazda vozidiel Mustang vyrábaných počas viac ako 50 rokov z Dearbornu do Flat Rocku, kde sa model Mustang v súčasnosti vyrába. 

Počas 54-ročnej histórie svojej výroby sa Mustang vyrábal tiež v San José v Kalifornii, v Metuchene v New Jersey a v pôvodnom výrobnom závode modelu Mustang v Dearborne v štáte Michigan. 

Najpredávanejší športový automobil

Mustang je najpredávanejší športový automobil Ameriky za posledných 50 rokov, podľa analýzy, ktorú spoločnosť Ford uskutočnila na základe súhrnných údajov agentúry IHS Markit o registráciách nových vozidiel v celých Spojených štátoch za obdobie od roku 1966 do roku 2018 vo všetkých segmentoch športových vozidiel.

Od roku 2015, keď sa tento kultový model začal prvýkrát predávať v Európe, tu z neho automobilka Ford predala viac ako 38 000 kusov.

Minulý rok predaj modelu Mustang prekonal Porsche 911 na 13 európskych trhoch, vrátane Veľkej Británie a Španielska. Päť hlavných európskych trhov z hľadiska predaja modelu Mustang v roku 2017 boli Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, Belgicko a Švédsko.

Lepší než kedykoľvek predtým

Najnovší Ford Mustang ponúka viac technológií, vzrušujúcejší výkon a viac možností osobného prispôsobenia než kedykoľvek predtým.

Nový Ford Mustang sa môže pochváliť športovejším zovňajškom a luxusným interiérom s materiálmi mäkkými na dotyk a digitálnym združeným prístrojom s uhlopriečkou 12 palcov. Spomedzi vylepšených pohonných jednotiek môžeme uviesť napríklad 5,0-litrový motor V8 s výkonom 450 koní od spoločnosti Ford v kombinácii s 10-stupňovou automatickou prevodovkou, s ktorými vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h už za 4,3 sekundy, pričom dosahuje spotrebu paliva 12,1 l/100 km a emisie CO2 na úrovni 270 g/km.* Voliteľná šesťstupňová manuálna prevodovka je vybavená novou technológiou vyrovnávania otáčok od spoločnosti Ford, ktorá zaručuje hladšie a rýchlejšie podraďovanie sprevádzané športovým zvukom motora.

Medzi pokročilé jazdné technológie patrí nastaviteľné zavesenie kolies MagneRide®, voliteľné jazdné režimy a nový výkonný výfukový systém s aktívnym ventilom, ktorý poskytuje inovačný režim „Good Neighbour“ určený na jazdu skoro ráno a neskoro večer. Medzi nové asistenčné systémy pre vodiča patrí systém prevencie nárazov s funkciou rozpoznávania chodcov a asistent pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu.

Automobilka Ford navyše začiatkom tohto roka predstavila novú špeciálnu edíciu Ford Mustang Bullitt na oslavu 50. výročia legendárneho filmu spoločnosti Warner Bros., ktorý poháňa vylepšený 5,0-litrový motor V8.

Ford Mustang sa v súčasnosti dostal do svoje šiestej generácie. Okrem vedúceho postavenia modelu z hľadiska predaja sa stránka Mustangu na Facebooku môže pochváliť väčším počtom „lajkov“ než ktorákoľvek iná značka vozidla.

Viac informácii

Cenník Ford Mustang

Ford Mustang - prehľad dekádami

Ford Mustang - míľniky

Viac o aktuálnej generácii Ford Mustang: http://mustang.fordpresskits.com/


_________________

BULLITT a všetky súvisiace postav a prvky © & TM Warner Bros. Entertainment Inc. (s18)

MagneRide je ochranná známka skupiny BWI Group.

* Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime sú odmerané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a nariadenia Komisie (ES) č. 692/2008 v platnom znení. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 platia pre variant vozidla, a nie pre jednotlivé vozidlo. Použitý štandardný testovací postup umožňuje vzájomne porovnávať rôzne typy vozidiel od rôznych výrobcov. Na spotrebu paliva/energie, emisie CO2 a dojazdovú vzdialenosť na elektrický pohon má okrem technických vlastností vozidla vplyv aj štýl jazdy a iné netechnické činitele. CO2 je hlavný plyn vyvolávajúci skleníkový efekt a spôsobujúci globálne otepľovanie.

Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schválené podľa skúšobného postupu WLTP (celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá) podľa smernice (EÚ) č. 2017/1151 v platnom znení, čo je nový, realistickejší testovací postup na meranie spotreby paliva a emisií CO2. Od 1. septembra 2018 postup WLTP úplne nahradí nový európsky jazdný cyklus (NEDC), čo je súčasný testovací postup. Počas vyraďovania postupu NEDC sa spotreba paliva a emisie CO2 podľa WLTP prepočítavajú späť podľa postupu NEDC. V porovnaní s predchádzajúcimi hodnotami spotreby paliva a emisií bude existovať určitá odchýlka, pretože niektoré prvky testov sa zmenili, t. j. to isté vozidlo môže mať rozdielnu spotrebu paliva a emisie CO2.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 201 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku