Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford spustil v Rumunsku európsku výrobu nového SUV EcoSport

07.11.2017 Novinky FORD

Ford spustil v Rumunsku európsku výrobu nového SUV EcoSport, ktorá má uspokojiť rastúci dopyt

  • V rumunskej Craiove sa začína výroba nového SUV Ford EcoSport, ktorá má uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov po malých športových úžitkových vozidlách (SUV) a zároveň priniesť do Európy nové pracovné miesta.
  • Spoločnosť Ford investovala na výrobu modelu EcoSport v Craiove 200 miliónov eur. Celkové jej investície v Craiove od roku 2008 prekročili jednu miliardu eur.
  • Výroba nového modelu EcoSport vytvorí v špičkovom rumunskom závode spoločnosti Ford 1 700 nových pracovných miest, pričom do konca roka bude závod zamestnávať celkovo 3 900 ľudí. EcoSport vyrobený v Craiove sa bude predávať na 56 trhoch na štyroch kontinentoch.
  • Prepracovaný Ford EcoSport prináša kultivovanejšiu kabínu, výkonný a zároveň úsporný nový 1,5-litrový vznetový motor EcoBlue, technológiu Inteligentného pohonu všetkých kolies, a v ponuke bude aj ako športový model ST-Line.

CRAIOVA 12. októbra 2017 – Spoločnosť Ford Motor Company spustila dnes výrobu nového malého SUV Ford EcoSport vo svojom montážnom závode v rumunskom meste Craiova. Jej cieľom sa tak stal najrýchlejšie rastúci segment automobilov v Európe.

Rozhodnutie vyrábať nový EcoSport v Európe než naďalej dovážať toto vozidlo zo svojho závodu v indickom meste Chennai (Madras) pomôže spoločnosti Ford lepšie reagovať na rastúci dopyt zákazníkov.

„EcoSport je ďalším príkladom toho, ako spoločnosť Ford rozširuje našu obchodnú činnosť na základe našich silných stránok – vrátane prvotriedneho SUV,“ uviedol Steven Armstrong, viceprezident skupiny Ford a prezident spoločnosti Ford pre Blízky východ, Európu a Afriku. „Keďže dopyt po modeli EcoSport – a kompaktných SUV vo všeobecnosti – stále rastie, nadišiel správny čas umiestniť výrobu do Európy, aby sme vyhoveli potrebám našich zákazníkov.“

Pri významnom okamihu, keď výrobnú linku opustil prvý nový EcoSport, bol okrem 4 000 zamestnancov spoločnosti Ford prítomný aj rumunský prezident Klaus Iohannis, premiér Mihai Tudose a ďalší vysokí štátni a miestni predstavitelia.

Celkový predaj športových úžitkových vozidiel na 20 tradičných európskych trhoch spoločnosti Ford minulý rok vzrástol o 27 percent a ich registrácia predstavovala viac ako každý štvrtý zaregistrovaný nový osobný automobil. Predaj SUV spoločnosti Ford v Európe vzrástol v roku 2016 o viac ako 30 percent a v priebehu prvých ôsmich mesiacov roku 2017 stúpol o 27 percent.

Nárast predaja SUV znamená aj viac pracovných miest. Do konca roka vytvorí spoločnosť Ford ďalších 1 700 pracovných miest v závode Ford Craiova, čím jej celková pracovná sila v oblasti výroby motorov i automobilov dosiahne 3 900 zamestnancov. Celkové investície spoločnosti Ford do svojho špičkového závodu v Rumunsku presiahli už jednu miliardu eur od marca 2008, keď závod prevzala.

Craiova je jediným zdrojom výroby modelu EcoSport pre Európu (okrem Ruska); dodáva vozidlá na 56 trhov na štyroch kontinentoch. Patria k nim také rozmanité trhy, ako je napríklad Veľká Británia, Nová Kaledónia v Oceánii, Turkménsko v strednej Ázii či Juhoafrická republika.

Tím Ford Craiova bude taktiež pokračovať vo výrobe 1,0-litrového motora Ford EcoBoost – jediného motora, ktorý získal ocenenie Medzinárodný motor roka šesť rokov za sebou.

 

Nový Ford EcoSport

Nový Ford EcoSport ponúka dokonalejšiu mieru všestrannosti, vylepšené jazdné vlastnosti, kultivovanejší štýl interiéru aj exteriéru a k tomu širokú paletu nových technológií, ako je napríklad technológia Inteligentného pohonu všetkých kolies (iAWD) od spoločnosti Ford, ktorá zabezpečuje lepšiu trakciu na cestných komunikáciách i v teréne. Vyspelý nový 1,5-litrový vznetový motor EcoBlue dodáva až 125 k výkonu a vyznačuje sa optimalizovanou úrovňou emisií CO2.*

Prepracovaná kabína ponúka ovládacie prvky s jednoduchším ovládaním, mäkké materiály príjemné na dotyk, novú stredovú konzolu a pohodlnejšie sedadlá.

EcoSport je po prvý raz v ponuke aj ako športový model ST-Line, inšpirovaný športovými vozidlami z dielne tímu Ford Performance.


 

* Uvedené údaje o spotrebe paliva/energie, emisiách CO2 a dojazde na čisto elektrický pohon sa merajú podľa technických požiadaviek a špecifikácií Nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a č. (ES) 692/2008 v platnom znení. Údaje o spotrebe paliva a úrovni emisií CO2 sa vzťahujú na verziu vozidla a nie na konkrétne vozidlo. Použité štandardné skúšobné postupy umožňujú porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel a rôznymi výrobcami. Pri konečnej spotrebe paliva/energie, produkcii emisií CO2 a dojazde na čisto elektrický pohon zohrávajú úlohu popri účinnosti využitia paliva aj jazdné návyky vodiča a ďalšie faktory netechnického charakteru. Oxid uhličitý (CO2) je hlavný plyn, ktorý vyvoláva v atmosfére skleníkový efekt a prispieva ku globálnemu otepľovaniu.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K hlavným oblastiam podnikania spoločnosti patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Ford tiež poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti investícií v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Spoločnosť Ford má v celosvetovom meradle približne 203 000 zamestnancov. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a službách spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 66 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.


Späť

Galéria k článku