Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford predstavil novú generáciu úžitkových vozidiel Transit

19.09.2018 Novinky FORD

Spoločnosť Ford predstaví na Hannoverskom autosalóne novú generáciu pripojených a elektrifikovaných úžitkových vozidiel Transit

  • Najpredávanejšia značka úžitkových vozidiel Ford v Európe predstaví na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri novú rodinu produktov Transit so zabudovanými funkciami na konektivitu a s pokročilou elektrifikáciou.
  • Nový dvojtonový model Transit absolvuje celosvetový debut. Prichádza s menšou spotrebou paliva, vyšším užitočným zaťažením a ako prvý v kategórii so 48-voltovou technológiou mild-hybridov (mHEV).
  • Inovatívna dodávka Transit Custom plug-in hybrid (PHEV) sa po prvýkrát pred svojím uvedením na trh v roku 2019 objaví vo finálnej výrobnej forme.
  • Spoločnosť Ford predstaví pokročilé riešenia telematických a dátových služieb pre pripojené úžitkové vozidlá, aby pomohol zákazníkom s vozidlovým parkom optimalizovať efektivitu a využitie vozidiel.
  • Nový Ranger Raptor – najodolnejšia a najvýkonnejšia verzia najpredávanejšieho pick-upu v Európe – vtrhne do Hannoveru po verejnom debute na podujatí Gamescom.

KOLÍN NAD RÝNOM, Nemecko, 10. septembra 2018 – Spoločnosť Ford posilní svoje vedúce postavenie na európskom trhu úžitkových vozidiel a v dňoch 20. až 27. septembra 2018 predstaví na autosalóne úžitkových vozidiel IAA v nemeckom Hannoveri svoju najnovšiu generáciu pripojených a elektrifikovaných modelov Transit.

Spoločnosť Ford je odhodlaná poskytovať výhody konektivity v celom sortimente svojich úžitkových vozidiel v Európe. V Hannoveri vystaví rozsiahly rad modelov, ktoré budú mať vo výbave modem – na ich čele bude nový 2-tonový model Transit, ktorý na autosalóne absolvuje svoju globálnu premiéru – plus nové produkty vyvinuté spoločnosťou Ford, s ktorými môžu prevádzkovatelia vozidlových parkov optimalizovať prevádzku.

Inovácia spoločnosti Ford na poli úžitkových vozidiel pokračuje aj radom elektrifikovaných produktov, vrátane modelu Transit Custom plug-in hybrid (PHEV), ktorý absolvuje debut vo finálnej forme, a okrem toho aj nový Transit ako prvý v kategórii so 48-voltovou technológiou pohonnej jednotky mild-hybridov (mHEV).

„Autosalón v Hannoveri bude znamenať príchod vzrušujúcej novej rodiny úžitkových vozidiel Transit, ktoré sú od začiatku pripojené“, povedal Hans Schep, generálny riaditeľ úžitkových vozidiel spoločnosti Ford of Europe. „Pokročilá konektivita a naše prevratné elektrifikované vozidlá prinesú našim zákazníkom rozsiahle nové možnosti na vytváranie hodnôt.“

Nový model Transit – vyššia produktivita, efektivita technológie mHEV

Nový Ford Transit s nosnosťou 2 tony prináša motory s nižšou spotrebou paliva, vyššiu nosnosť, zabudované funkcie konektivity a pokročilé technológie pre vodiča, a okrem toho inteligentný nový dizajn prednej časti a úplne nový interiér s dokonalejším úložným priestorom. Do predaja sa dostane v polovici roka 2019.

Okrem modernizovaných 2,0-litrových vznetových motorov EcoBlue, ktoré sa podieľajú na nižších prevádzkových nákladoch, si budú môcť majitelia nového modelu Transit s manuálnou prevodovkou zvoliť 48-voltovú technológiu mHEV, čím sa ešte viac zníži spotreba paliva, a to najmä pri mestskej jazde s častým zastavovaním. Systém mHEV rekuperuje energiu pri brzdení a ukladá ju do 48-voltového lítiovo-iónového akumulátora. Uloženú energiu následne využíva na pohon motora a elektrického príslušenstva.

Transit Custom PHEV – nulové emisie bez strachu o dojazd

Inovatívny model Transit Custom PHEV od spoločnosti Ford využíva vyspelý hybridný systém, ktorý má dojazd až 50 kilometrov s nulovými emisiami. Pod kapotou má viacnásobne ocenený zážihový 1,0-litrový motor EcoBoost vo funkcii generátora na predĺženie dojazdu. Motor EcoBoost nabíja akumulátor vo vozidle v prípade, keď je potrebné medzi zastávkami na nabíjanie prejsť dlhšiu vzdialenosť. Operátor tak dokáže využiť vynikajúcu efektivitu a flexibilitu s celkovým dojazdom vyše 500 kilometrov.

Model s technológiou PHEV sa v Hannoveri predstaví v finálnej podobe. Má kompaktný, kvapalinou chladený lítiovo-iónový akumulátor umiestnený pod podlahou nákladového priestoru, takže si zachováva celkový objem pre náklad, rovnako ako štandardný model. Vozidlo má interiér s úplne novým dizajnom z najnovšieho modelu Transit Custom, vrátane špeciálnych informačných zobrazení pre variant PHEV.

Služby Ford Telematics a Ford Data Services – pomáhajú operátorom vozidlových parkov riadiť vozidlá

Spoločnosť Ford v Hannoveri predstaví dve nové riešenia pripojených vozidiel pre vozidlové parky, ktoré vyvinul tím Ford Smart Mobility. Pri vytváraní týchto produktov sa využila kombinácia významných poznatkov získaných pri prevádzkovaní vozidlových parkov všetkých veľkostí z mnohých odvetví a hĺbkových znalostí a skúseností spoločnosti Ford a jej vozidiel a údajov o vozidlách.

So službou Ford Telematics získajú prevádzkovatelia vozidlových parkov webovú aplikáciu s riešeniami, ktoré pomôžu profesionálom riadiacim vozidlové parky zlepšiť využitie vozidiel, maximalizovať dostupnosť vozidiel, optimalizovať prevádzkové náklady a riadiť vodičov. Samostatná služba Ford Data Services prinesie prevádzkovateľom vozidlových parkov možnosť pracovať s vlastnými, tretími poskytovateľmi služieb a získať prístup k OEM údajom o vozidlách – prenášaných priamo z vozidla do „cloudu“ – a vytvoriť si vlastné riešenia pre vozidlový park.

Do Hannoveru vtrhne nový model Ranger Raptor

Po veľkolepom debute na predajnom veľtrhu Gamescom v Kolíne nad Rýnom sa v Hannoveri po prvýkrát objaví nový Ranger Raptor pre automobilových priaznivcov. Pickup vyvinul tím Ford Performance a je určený pre skutočných nadšencov jazdy v teréne. V Európe sa začne predávať v polovici roku 2019 a cieli na zákazníkov, ktorí hľadajú vzrušenie z jazdy. Pohon má na starosti 2,0-litrový vznetový motor Ford EcoBlue s dvomi turbodúchadlami, ktorý má výkon 213 koní a krútiaci moment 500 Nm.

Impozantné rozmery a extrémny štýl vytvárajú impozantný zovňajšok modelu Ranger, ktorý podporuje jedinečný podvozok Ford Performance optimalizovaný pre jazdu vysokou rýchlosťou v teréne a schopnosťou zdolať akýkoľvek terén.

Nový drsný Ford Ranger Raptor absolvuje na autosalóne úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri svoj európsky debut. Video

Najelegantnejší a najproduktívnejší Ford Transit absolvuje na Hannoverskom autosalóne úžitkových vozidiel celosvetový debut

Ford Transit Custom zostáva na čele s unikátnym modelom PHEV a vylepšenými funkciami, debutuje model Transit Connect Sport

Viac informácií nájdete - TU

____

* Oficiálne homologované údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 budú zverejnené pred začiatkom predaja.

* Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime sú odmerané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a (ES) 692/2008 v platnom znení. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 platia pre variant vozidla, a nie pre jednotlivé vozidlo. Použitý štandardný testovací postup umožňuje vzájomne porovnávať rôzne typy vozidiel od rôznych výrobcov. Na spotrebu paliva/energie, emisie CO2 a dojazdovú vzdialenosť na elektrický pohon má okrem technických vlastností vozidla vplyv aj štýl jazdy a iné netechnické činitele. CO2 je hlavný plyn vyvolávajúci skleníkový efekt a spôsobujúci globálne otepľovanie.

Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schválené podľa skúšobného postupu WLTP (celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá) podľa smernice (EÚ) 2017/1151 v platnom znení, čo je nový, realistickejší testovací postup na meranie spotreby paliva a emisií CO2. Od 1. septembra 2018 WLTP úplne nahradí nový európsky jazdný cyklus (NEDC), čo je súčasný testovací postup. Počas vyraďovania postupu NEDC sa spotreba paliva a emisie CO2 podľa WLTP prepočítavajú späť podľa postupu NEDC. V porovnaní s predchádzajúcimi hodnotami spotreby paliva a emisiami bude existovať určitá odchýlka, pretože niektoré prvky testov sa zmenili, t. j. to isté vozidlo môže mať rozdielnu spotrebu paliva a emisie CO2.

O spoločnosti Ford Motor Company
Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 201 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.
Ford of Europe is responsible for producing, selling and servicing Ford brand vehicles in 50 individual markets and employs approximately 54,000 employees at its wholly owned facilities and approximately 69,000 people when joint ventures and unconsolidated businesses are included. In addition to Ford Motor Credit Company, Ford Europe operations include Ford Customer Service Division and 24 manufacturing facilities (16 wholly owned or consolidated joint venture facilities and eight unconsolidated joint venture facilities). The first Ford cars were shipped to Europe in 1903 – the same year Ford Motor Company was founded. European production started in 1911.

 

Späť

Galéria k článku