Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford oslavuje 100 rokov výroby úžitkových vozidiel

28.07.2017 Novinky FORD

Na deň presne, pred 100 rokmi predstavil Ford prevratný model TT, ktorý vydláždil cestu moderným úžitkovým autám

  • Svoje prvé úžitkové vozidlo, model TT, uviedol Ford presne pred sto rokmi
  • Model TT konštrukčne vychádzal z legendárneho osobného modelu T, ale bol dlhší a robustnejší
  • Ford je v súčasnosti najpredávanejšou značkou úžitkových áut v Európe

Bratislava, 27. júla 2017 – Ford Model T, legenda, ktorej ste už určite počuli. Ale čo taký model TT? Je síce menej známy, ale predsa veľmi významný. Vytýčil totiž cestu všetkým moderným dodávkam a pick-upom vrátane súčasného Transitu.

Presne pred 100 rokmi sa začal predávať model TT – prvý úžitkový model s nosnosťou do jednej tony. Na základný podvozok si zákazníci mohli priobjednať korbu a voziť tak najrôznejší tovar od zásielok až po pohonné hmoty. Model TT bol najskôr uvedený na americký trh, ale mnoho sa ich vyrobilo aj v Európe, v britskom Manchestri.

Model TT bol dlhší a robustnejší než osobný model T. V kabíne bolo miesto pre vodiča a jedného spolujazdca. Motor sa spúšťal štartovacou kľukou. Zákazníci túžiaci po vyššom jazdnom komforte si mohli priplatiť za moderné plášte plnené vzduchom.

V súčasnosti je Ford najpredávanejšou značkou úžitkových vozidiel v Európe. Zákazníkom ponúka širokú paletu modelov vrátane Transit, Transit Custom, Transit Connect, Transit Courier a Ranger*.


*Údaje za celý rok 2016. Ford of Europe obvykle zverejňuje výsledky z 20 tradičných európskych trhoch: Belgicko, ČR, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko,  Írsko, Taliansko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Veľká Británia.O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnou spoločnosťou so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť projektuje, vyrába, predáva a zabezpečuje servis pre kompletný rad osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV, elektromobilov značky Ford a luxusných vozidiel Lincoln. Spoločnosť Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a obsadzuje vedúce pozície v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a riešení mobility. Spoločnosť na celom svete zamestnáva približne 202 000 zamestnancov. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch a službách spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 66 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku