Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford Mustang je najpredávanejším športovým automobilom planéty

28.04.2017 Novinky FORD

Ford Mustang je najpredávanejším športovým automobilom planéty: v roku 2016 sa predalo v Európe 15 000 Mustangov

  • Ford Mustang sa stal v roku 2016 najpredávanejším športovým automobilom na svete, vyplýva z údajov spoločnosti IHS Markit o celosvetovej evidencii automobilov. Viac ako 15 000 objednávok pritom pochádzalo z Európy.
  • K celosvetovému rastu predaja modelu Mustang v roku 2016 významne prispeli regióny ako Európa a Čína. Celosvetový predaj vozidla stúpol v porovnaní s rokom 2015 o šesť percent.
  • Mustang je najpredávanejším športovým automobilom na európskych trhoch, ako je Francúzsko, Švédsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Fínsko a Grécko.

Bratislava, 28. apríla 2017 – Ford Mustang je už 50 rokov najpredávanejším športovým automobilom v USA, a teraz sa toto kultové vozidlo – vďaka rastúcej popularite v Európe a ďalších regiónoch – stalo najobľúbenejším športovým automobilom na celom svete. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Ford na základe údajov spoločnosť IHS Markit o evidencii nových vozidiel v segmente športových automobilov.

Mustang rozšíril v roku 2016 svoj predajný potenciál ako najpredávanejší športový automobil na svete; podľa údajov spoločnosti IHS Markit o evidencii nových vozidiel sa z neho predalo vyše 150 000 kusov. Celkový celosvetový predaj vzrástol o šesť percent v porovnaní s rokom 2015, k čomu významne prispel nárast predaja na neamerických trhoch: ten predstavoval až 101 percent, teda takmer 45 000 vozidiel značky Mustang predaných mimo územia USA.

V prvom celom roku predaja si zákazníci v Európe objednali celkovo 15 335 vozidiel Mustang.* Tento model bol najpredávanejším športovým automobilom na európskych trhoch, ako je Francúzsko, Švédsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Fínsko a Grécko.

„Na európskych trhoch, od polárneho kruhu až po Stredozemné more, sa Ford Mustang dostal na vrchol rebríčkov predaja športových automobilov,“ uviedol Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Európski zákazníci naďalej zohrávajú významnú úlohu v celosvetovom úspechu modelu Mustang. Obľuba tohto kultového športového auta u vodičov rôznych vekových kategórií a pôvodu nevykazuje žiadne známky ochabovania – v prvom štvrťroku 2017 sme predali v tomto regióne 3 600 Mustangov.“

Za svoj postup na pozíciu najpredávanejšieho športového automobilu na svete v roku 2016 vďačil Mustang vo veľkej miere pokračujúcemu rozširovaniu na celosvetovom trhu, ktoré prispelo k výraznému nárastu jeho predaja na trhoch ako Nemecko a Čína, ako aj uvedenie vozidla na menšie územia, ako je Nová Kaledónia, Gibraltár či ostrov Bonaire.

Od roku 2015, keď bol Mustang uvedený na čínsky trh, sa stal na tomto najväčšom automobilovom trhu sveta najpredávanejším športovým automobilom. Ako vyplýva z údajov spoločnosti IHS Markit o evidencii nových vozidiel, predaj modelu Mustang v roku 2016 tu stúpol o 74 percent v porovnaní s rokom 2015.

Mustang je tiež najobľúbenejším vozidlom na Facebooku, kde získal už viac ako 8,4 milióna „lajkov“. V súčasnosti sa predáva v 140 krajinách na všetkých svetadieloch okrem Antarktídy. V Európe je Ford Mustang je v ponuke s 5,0-litrovým motorom V8 s výkonom 421 k alebo 2,3-litrovým motorom EcoBoost s výkonom 317 k od spoločnosti Ford v spojení so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

Spoločnosť Ford nedávno predstavila dve nové špeciálne edície modelu Ford Mustang s jedinečným štýlom a exkluzívnymi špecifikáciami pre zákazníkov v Európe.

Čierna edícia Ford Mustang Black Shadow Edition je v ponuke s 5,0-litrovým motorom V8 v spojení so šesťstupňovou manuálnou alebo šesťstupňovou automatickou prevodovkou a v štyroch variantoch farby karosérie: biela Platinum White, žltá Triple Yellow, červená Race Red a modrá Grabber Blue. Unikátny štýl karosérie obsahuje čierny znak mustanga na mriežke chladiča GT, exkluzívne čierne 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin s lúčmi v tvare písmena Y, čierne pruhy s efektom rozptylu pozdĺž okrajov vyvýšenej strednej časti kapoty a po stranách karosérie medzi dolnými oblúkmi kolies a čierne znaky s označením kubatúry 5,0 litra na predných krídlach.

Z modrej edície Ford Mustang Blue Edition vyžaruje duch klasických modelov Mustang, ktoré mali nápadné farby „Grabber“ (pomenované podľa anglického výrazu „grab“, ktorý vyjadruje schopnosť upútať pozornosť). Model ponúka modrú farbu karosérie Grabber Blue umocnenú čiernymi pruhmi s efektom rozptylu uprostred kapoty a strechy, a čierne 19-palcové viaclúčové disky kolies z ľahkých zliatin. V rámci pohonných jednotiek ponúka 5,0-litrový motor V8 a 2,3‑litrový motor EcoBoost, ktoré sú spojené s manuálnou alebo automatickou prevodovkou.

_______________

*Hlavných 20 európskych trhov tvoria krajiny: Rakúsko, Belgicko, Veľká Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 201 000 zamestnancov a 62 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. V záujme rozširovania svojho obchodného modelu spoločnosť aktívne sleduje nové príležitosti investícií v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch a službách nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku