Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford Mustang je najpredávanejšie športové kupé na svete

20.04.2018 Novinky FORD

Ford Mustang je najpredávanejšie športové kupé na svete už tretí rok po sebe

 

  • Spoločnosť Ford predala minulý rok 125 809 kupé a kabrioletov Mustang v 146 krajinách.
  • Podľa analýzy spoločnosti Ford vykonanej s údajmi o globálnych počtoch registrácií ľahkých vozidiel od agentúry IHS Markit bol Mustang v roku 2017 najpredávanejším športovým kupé na celom svete. To znamená, že už tri roky po sebe bol Mustang najpredávanejšie športové kupé.
  • V roku 2017 spoločnosť Ford predala v Európe 13 100 kusov modelu Mustang a od uvedenia tohto kultového auta v Európe v roku 2015 spolu 35 000 kusov. Nový Mustang a špeciálna edícia modelu Mustang BULLITT sa začnú predávať neskôr tento rok.

Bratislava, 19. apríla 2018 – Vďaka celosvetovému dopytu po novom modeli Ford Mustang 2018 sa tento model stal tretí rok po sebe najpredávanejším športovým kupé na svete.

Podľa analýzy spoločnosti Ford, ktorú vykonala s najnovšími údajmi o nových registráciách ľahkých vozidiel od agentúry IHS Markit, bolo v roku 2017 celosvetovo zaregistrovaných 125 809 kusov modelu Mustang. Podľa týchto údajov – zostavených z vládnych a iných zdrojov, zachycujúcich 95 percent nových globálnych predajov vozidiel vo viac ako 80 krajinách – je Mustang pred všetkými ostatnými konkurenčnými športovými kupé na celom svete.

„Svet sa zamiloval do Mustangu,“ hovorí Erich Merkle, analytik predaja spoločnosti Ford. „Mustang predstavuje to najlepšie z amerického dizajnu, výkonu a slobody, a má nezameniteľnú charizmu, ktorá na vás zapôsobí, nech už pochádzate odkiaľkoľvek.“

Spoločnosť Ford oznámila, že z takmer 126 000 vozidiel zaregistrovaných na celom svete bolo v Spojených štátoch, kde sa Mustang vyrába, zaregistrovaných 81 866 vozidiel. To znamená, že v zahraničných krajinách je zaregistrovaná viac ako tretina všetkých modelov Mustang.

Spoločnosť Ford podľa vlastných údajov* minulý rok predala v Európe 13 100 kusov modelu Mustang a v 13 európskych krajinách vrátane Veľkej Británie a Španielska predstihla v predaji Porsche 911. Medzi päť európskych krajín s najväčším počtom predaných modelov Mustang za rok 2017 patrí Nemecko (5 742), Veľká Británia (2 211), Francúzsko (942), Belgicko (900) a Švédsko (512).

Dopyt je aj naďalej mimoriadne silný v Číne, kde sa minulý rok stal Mustang najpredávanejším športovým kupé s 7 125 registráciami.

Globálny vývoz sa začal v roku 2015, čo znamená, že spoločnosť Ford do decembra 2017 predala na celom svete 418 000 kusov modelu Mustang. Najpopulárnejšou konfiguráciou na celom svete je Mustang GT s 5,0-litrovým motorom V8.

Od roku 2015 do marca 2018 predala spoločnosť Ford v Európe 35 000 kusov modelu Mustang*. Neskôr v tomto roku sa predstaví nový Ford Mustang so športovejším exteriérom a luxusnejším interiérom s jemnými materiálmi a 12-palcovým digitálnym prístrojovým panelom. Medzi zdokonalené pohonné jednotky patrí 5,0-litrový motor V8 s výkonom 450 koní a 10-stupňová automatická prevodovka, s ktorými Mustang zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy, spotrebuje 12,1 l/100 km a má emisie CO2 na úrovni 270 g/km.**

Medzi pokročilé technológie patrí nastaviteľné zavesenie kolies MagneRide®, voliteľné jazdné režimy a nový výkonný výfukový systém s aktívnym ventilom, ktorý má inovačný režim Good Neighbour, určený na jazdu skoro ráno alebo neskoro večer. Medzi nové technológie na asistenciu vodičovi patrí systém prevencie nárazov s funkciou rozpoznávania chodcov a pomocník pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu.

Navyše v júni sa začne pre Európu vyrábať špeciálna edícia Ford Mustang Bullitt na počesť 50. výročia slávneho filmu.

Mustang Bullitt bude k dispozícii v čiernej farbe Shadow Black alebo v klasickom tmavozelenom odtieni Dark Highland Green. Poháňa ho vylepšený 5,0-litrový motor V8, ktorý bude mať očakávaný výkon 464 koní a krútiaci moment 529 Nm.*** Nová technológia vyrovnávania otáčok zaistí plynulé a hladké radenie prevodových stupňov sprevádzané športovým zvukom preradenia motora V8 počas podraďovania pomocou šesťstupňovej manuálnej prevodovky. V štandardnej výbave je prémiový audiosystém B&O PLAY s výkonom 1 000 wattov, ktorý prehráva zvuk prostredníctvom 12 vysokovýkonných reproduktorov.

Športové kupé podľa definície agentúry IHS Markit zahŕňajú dvojdverové modely a kabriolety.

Ford Mustang  Videá

Ford Mustang  Cenník

Ford Mustang – ďalšie informácie a obrázky:

http://mustang.fordpresskits.com/

https://www.autopolis.sk/sk/nove-vozidla/novy-mustang


_____________________________________________

MagneRide je ochranná známka spoločnosti BWI Group.

* Medzi 20 hlavných európskych krajín patrí: Rakúsko, Belgicko, Veľká Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko.

** Uvedené hodnoty spotreby paliva/energie, emisií CO2 a dojazdu v elektrickom režime sú odmerané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 a (ES) 692/2008 v platnom znení. Údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 platia pre variant vozidla, a nie pre jednotlivé vozidlo. Použitý štandardný testovací postup umožňuje vzájomne porovnávať rôzne typy vozidiel od rôznych výrobcov. Na spotrebu paliva/energie, emisie CO2 a dojazdovú vzdialenosť na elektrický pohon má okrem technických vlastností vozidla vplyv aj štýl jazdy a iné netechnické činitele. CO2 je hlavný plyn vyvolávajúci skleníkový efekt a spôsobujúci globálne otepľovanie.

Od 1. septembra 2017 budú niektoré nové vozidlá typovo schválené podľa skúšobného postupu WLTP (celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá) podľa smernice (EÚ) 2017/1151 v platnom znení, čo je nový, realistickejší testovací postup na meranie spotreby paliva a emisií CO2. Od 1. septembra 2018 WLTP úplne nahradí nový európsky jazdný cyklus (NEDC), čo je súčasný testovací postup. Počas vyraďovania postupu NEDC sa spotreba paliva a emisie CO2 podľa WLTP prepočítavajú späť podľa postupu NEDC. V porovnaní s predchádzajúcimi hodnotami spotreby paliva a emisiami bude existovať určitá odchýlka, pretože niektoré prvky testov sa zmenili, t. j. to isté vozidlo môže mať rozdielnu spotrebu paliva a emisie CO2.

*** Oficiálne homologované údaje o spotrebe paliva a emisiách CO2 budú zverejnené pred začiatkom predaja.

 

 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálna spoločnosť so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Zároveň poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford má približne 202 000 zamestnancov po celom svete. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com. 

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

O spoločnosti Warner Bros. Consumer Products

Štúdiá Warner Bros. Consumer Products (WBCP), patriace pod spoločnosť Warner Bros. Entertainment, rozširujú výkonné portfólio značiek zábavy a franšíz do života fanúšikov na celom svete. Štúdiá WBCP spolupracujú s najlepšími držiteľmi licencií na celom svete v oblasti oceňovaného radu hračiek, módy, domácich dekorácii a publikácií inšpirovaných franšízami a právami, ako je napríklad DC, Čarodejnícky svet J.K. Rowlingovej, Looney Tunes a Hanna-Barbera. Medzi úspešný biznis celosvetového zábavného priemyslu patria priekopnícke zážitky, ako je Čarovný svet Harryho Pottera a Warner Bros. World Abu Dhabi (otvorenie 2018). S inovatívnymi globálnymi programami licencií a reklamných predmetov, maloobchodnými iniciatívami, propagačnými partnerstvami a štýlovými zážitkami patrí WBCP medzi popredné licenčné a maloobchodné organizácie na svete. 

BULLITT a všetky súvisiace postavy a prvky sú ochranné známky spoločnosti Warner Bros. Entertainment Inc. (s18)

Späť

Galéria k článku