Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford Fiesta je najpredávanejšie auto v Európe

10.05.2017 Novinky FORD

Ford Fiesta je najpredávanejšie auto v Európe za mesiac marec

 

  • Podľa analýzy, ktorú spoločnosť Ford uskutočnila na základe údajov priemyselného odvetvia za marec 2017, je Ford Fiesta najpredávanejším autom v Európe. V priebehu marca sa predalo 47 000 kusov tohto modelu*.
  • V priebehu marca predala spoločnosť Ford 199 900 vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 14 percent. Stala sa tam druhou najpredávanejšou značkou automobilov v Európe.
  • Nový, technologicky vyspelý Ford Fiesta sa v Európe začne predávať v lete tohto roka.

Bratislava, 10. máj 2017 – Podľa analýzy, ktorú spoločnosť Ford uskutočnila na základe údajov priemyselného odvetvia za marec 2017, je Ford Fiesta najpredávanejším autom v Európe.

Zákazníci si počas marca zakúpili 47 000 vozidiel Fiesta, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 12 percent.* Model Fiesta vďaka tomu predstihol Volkswagen Golf a sa stal najpredávanejším osobným automobilom európskeho regiónu.

Takmer 70 percent objemu predaja, ktorý Fiesta zaznamenala v marci, predstavovali modely s vyššou špecifikáciou. Z toho 17 percent tvorila verzia Titanium s najvyššou špecifikáciou. Predaj modelu Fiesta prispel k obrovskému nárastu registrácií nových vozidiel v Európe, kde počas marca zaznamenali rekordný počet 1,93 milióna predaných vozidiel. Medziročne to znamená nárast o 10,8 percenta. Európa momentálne predbehla aj Spojené štáty a stala sa druhým najväčším regiónom sveta z hľadiska počtu registrácií nových vozidiel.**

V priebehu marca predala spoločnosť Ford v Európe 199 900 vozidiel (14-percentné medziročné zvýšenie), z toho 156 200 osobných automobilov (16-percentné medziročné zvýšenie). Vďaka tomu sa Ford stal druhou najpredávanejšou značkou vozidiel v Európe s celkovým podielom na trhu s vozidlami na úrovni 9,2 percenta.

„Fiesta bola v marci znova naším najpredávanejším autom, pričom predstavovala 12 percent celkového predaja vozidiel značky Ford. Zákazníkov naďalej priťahuje osobitý dizajn modelu Fiesta, jeho silné, no úsporné motory, ako aj prvotriedne potešenie z jazdy, ktoré ponúka,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Marec bol výnimočný mesiac pre Ford v Európe, keď zaznamenal nárast predaja v rámci celej ponuky vozidiel.“

Spomedzi piatich najväčších európskych trhov z hľadiska predaja vozidiel – Nemecko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Taliansko a Španielsko – dosiahol predaj modelu Fiesta najvýraznejší nárast v Španielsku, medziročne až o 97 percent za mesiac marec. V Taliansku stúpol objem predaja modelu Fiesta medziročne o 21 percent a v Nemecku o 18 percent. V Spojenom kráľovstve – kde je model Fiesta najpredávanejšou značkou vozidla všetkých čias – sa predaj medziročne zvýšil o 8 percent. Okrem toho zaznamenali podstatný nárast počtu registrácií vozidiel Fiesta aj v Maďarsku, Českej republike, Dánsku, Rumunsku, Švajčiarsku a Holandsku.

Nová Fiesta

Nový model Ford Fiesta sa v Európe začne predávať v lete tohto roka, pričom ponúkne štyri rôzne verzie, napríklad štýlovú verziu Fiesta Titanium, výkonnú verziu Fiesta ST-Line inšpirovanú divíziou Ford Performance a luxusnú verziu Fiesta Vignale.

Začiatkom roka 2018 bude nasledovať úplne nový crossover Fiesta Active – prvý z nového radu vozidiel Active, ktoré budú v nasledujúcich rokoch uvedené v rámci celej modelovej ponuky vozidiel Ford – a tiež Ford Fiesta ST budúcej generácie, poháňaný novým 1,5-litrovým trojvalcovým motorom EcoBoost s výkonom 200 koní.

Nová Fiesta má vo výbave tie najdômyselnejšie asistenčné technológie pre vodiča a možnosti pripojenia, aké sa kedy objavili v malom európskom vozidle. Po prvýkrát ponúka vylepšený systém rozpoznávania chodcov, ktorý dokáže zabrániť zrážke v noci a tiež prvý asistenčný systém aktívneho parkovania od spoločnosti Ford, ktorý zasahuje do brzdenia, aby zabránil nárazom v nízkej rýchlosti počas parkovania bez použitia rúk.

Špičkové pohonné systémy zahŕňajú viacnásobne ocenený 1,0-litrový zážihový motor EcoBoost z dielne automobilky Ford, ktorý prináša výkon až 140 koní, a tiež 1,5-litrový zážihový motor TDCi s výkonom 120 koní – prvý vysokovýkonný vznetový motor použitý v modeli Fiesta._____

* Spoločnosť Ford of Europe vydáva správy o predaji na tradičných európskych trhoch, kde ju zastupujú národné predajné spoločnosti. Ide o tieto krajiny: Rakúsko, Belgicko, Británia, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Španielsko, Rumunsko, Švédsko a Švajčiarsko

** Výsledky spoločnosti JATO Dynamics vychádzajú z informácií, ktoré poskytuje jej špecializovaná poradenská firma JATO Consult. Údaje sa týkajú 30 európskych krajín. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.jato.com

 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 202 000 zamestnancov a 62 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Spoločnosť Ford aktívne sleduje nové príležitosti na rozšírenie svojho podnikania investíciami do oblastí elektrifikácie, autonómneho riadenia a mobility. Spoločnosť Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch a službách nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 66 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku