Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Ford chce investovať 600 miliónov eur do svojho nemeckého závodu

17.03.2017 Novinky FORD

Ford opätovne potvrdzuje odhodlanie investovať 600 miliónov eur do svojho nemeckého závodu Saarlouis

 

  • Spoločnosť Ford investuje 600 miliónov eur do svojich prevádzok na výrobu vozidiel v nemeckom meste Saarlouis v rámci príprav na výrobu modelu Ford Focus novej generácie.
  • Významná investícia znamená opätovné potvrdenie záväzku spoločnosti Ford voči Nemecku, jej hlavnej základne v Európe, kde zamestnáva vyše 25 000 ľudí.
  • Investícia do závodu Saarlouis nadväzuje na tamojšie zlepšenie efektívnosti nákladov a produktivity a je zameraná na najmodernejšie výrobné zariadenia a výrobu energie.
  • Ford Focus novej generácie sa bude navrhovať a konštruovať v technickom centre spoločnosti Ford v Kolíne nad Rýnom a bude určený pre celosvetový trh.

KOLÍN NAD RÝNOM 16. marca 2017 – Spoločnosť Ford investuje 600 miliónov eur do svojich prevádzok na výrobu vozidiel v nemeckom meste Saarlouis. Investícia je súčasťou príprav na výrobu modelu Ford Focus novej generácie.

„Táto investícia vo výške 600 miliónov eur znamená potvrdenie pokračujúceho záväzku spoločnosti Ford voči Nemecku, nášmu hlavnému stredisku operácií v Európe,“ uviedol Jim Farley, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ford of Europe pre región Európy, Blízkeho východu a Afriky. „V Nemecku zamestnávame vyše 25 000 ľudí – čo je viac než kdekoľvek inde v Európe.“

„Máme rozsiahle zariadenia na výrobu vozidiel a motorov v mestách Saarlouis a Kolín nad Rýnom, ktorý je zároveň domovom veľkej dizajnovej a technickej prevádzky a zodpovedá za vývoj vozidiel pre spotrebiteľov na celom svete. Okrem toho máme Európske stredisko Ford pre výskum a inovácie v Aachene, ktoré pracuje na technológiách budúcnosti.“

Investícia nadväzuje na zlepšenie efektívnosti nákladov a produktivity v závode Saarlouis, v súlade s dohodou Nemeckej podnikovej rady, ktorá bola podpísaná v júni 2014. Zároveň potvrdzuje Kolín nad Rýnom ako jediný európsky zdroj modelu Fiesta najnovšej generácie – ktorá je najnovším príkladom najpredávanejšej značky vozidla z dielne automobilky Ford v tomto regióne a začne sa vyrábať v druhej polovici roka.

Investície do výrobného závodu Saarlouis sú zamerané na najmodernejšie výrobné zariadenia, logistickú podporu a projekty dodávok energie. Zvlášť významná je investícia do dvoch nových lisovacích systémov, ktoré umožňujú lisovanie vysokopevnostnej bórovej ocele za horúca. Táto technika umožňuje spracovanie ocele priamo do karosárskych dielov, čo podporuje ľahké konštrukcie pri výrobe automobilov.

Súčasťou investície je aj efektívnejšie a ekologickejšie zásobovanie energiou. V spolupráci so spoločnosťou STEAG New Energies automobilka Ford využíva päť nových kogeneračných jednotiek na dodávky elektrickej energie a tepla do svojho závodu, a zároveň znižuje emisie CO2 o 20 percent.

„Nenechajte sa pomýliť,“ hovorí Farley, „Nemecko má pre celosvetový obchod spoločnosti Ford zásadný význam, a to nielen dnes – ako ukazuje táto významná 600-miliónová investícia do závodu Saarlouis – ale aj do budúcnosti.“

Ford zároveň potvrdzuje Kolín nad Rýnom ako jediný európsky zdroj modelu Fiesta najnovšej generácie.


 

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 201 000 zamestnancov a 62 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. V záujme rozširovania svojho obchodného modelu spoločnosť aktívne sleduje nové príležitosti investícií v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch a službách nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 52 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company a prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku