Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Do Európy prichádza systém FORD SYNC 3

08.04.2016 Novinky FORD

„Potrebujem kávu!" Už len pár slov stačí vodičom na to, aby našli kaviareň, čerpaciu stanicu alebo parkovisko...

  • Ak chcú vodiči nájsť kaviarne, čerpacie stanice alebo parkoviská v blízkom okolí, s novým systémom SYNC 3 im stačí jednoducho stlačiť tlačidlo a povedať „potrebujem kávu", „potrebujem benzín" či „potrebujem zaparkovať".
  • Hlasom aktivovaný komunikačný a multimediálny systém od spoločnosti Ford okrem toho umožní vodičom ovládať nové aplikácie, privyrobiť si doručovaním zásielok, zdieľať zvukové klipy či sledovať počasie.
  • Automobilka predstaví systém SYNC 3 na Svetovom kongrese mobilných technológií v Barcelone a začne ho plošne zavádzať v rámci Európy, pričom najprv bude k dispozícii v modeloch Mondeo, S?MAX a Galaxy. Neskôr aj v modeli Kuga.

Viac informácii - TU

BARCELONA 20. februára 2016 – Spoločnosť Ford Motor Company uvádza v Európe svoj nový komunikačný a multimediálny systém SYNC 3, s ktorým môžu vodiči ovládať pripojené smartfóny, audiosystém, navigáciu či funkcie klimatizácie pomocou hovorovejších hlasových povelov.

Systém SYNC 3 prináša 8?palcovú dotykovú obrazovku s prepracovaným dizajnom a vyšší výkon. Jednoduchým stlačením tlačidla a vyslovením povelu „potrebujem kávu", „potrebujem benzín" či „potrebujem zaparkovať" môžu vodiči vyhľadať kaviarne, čerpacie stanice alebo parkoviská v blízkom okolí, a tiež môžu nájsť vlakové stanice, letiská a hotely. Systém potom pomocou navigácie navedie vodiča do zvoleného cieľa.

Systém sa po prvýkrát predstaví na Svetovom kongrese mobilných technológií v Barcelone na novom modeli Kuga, ktorý spoločnosť Ford tiež odhalí na tomto podujatí. Automobilka ohlásila nové aplikácie pre tento systém, ktoré možno aktivovať hlasom pomocou technológie SYNC AppLink. Vodiči si vďaka tomu môžu privyrobiť prepravou zásielok, môžu zaznamenávať a zdieľať zvukové klipy a sledovať počasie. SYNC 3 sa na európsky trh dostane v lete, počnúc modelmi Mondeo, S-MAX a Galaxy.

„Nech už máte chuť na svoje raňajšie cappuccino počas každodennej cesty do práce alebo chcete pokryť náklady na cestu doručením zásielky, systém SYNC 3 prináša nové inovačné spôsoby, s ktorými ostanete aj na cestách stále pripojení," povedal Christof Kellerwessel, hlavný konštruktér oddelenia vývoja elektronických a elektrických systémov v spoločnosti Ford of Europe. „Systém SYNC 3 s jeho intuitívnou dotykovou obrazovkou sme navrhli ako doplnok k moderným smarfónom. Dokáže rozoznávať hovorovejšiu reč, je rýchlejší a ponúka prehľadnejšie grafické rozhranie."

Nová definícia konektivity

Systém Ford SYNC už teraz umožňuje vodičom 15 miliónov vozidiel na celom svete hlasovo ovládať základné funkcie vozidla. V súvislosti so systémom SYNC 3 čerpala automobilka Ford z viac ako 22 000 pripomienok a poznatkov získaných z výskumných agentúr a prieskumov, aby si mohla byť istá, že táto nová verzia bude najviac na zákazníka zameraným systémom súčasnosti.

Z pohľadu používateľa je systém teraz jednoduchší, keďže najčastejšie používané prvky – navigáciu, audiosystém a telefónne funkcie – má priamo na dosah ruky. Systém sa podarilo ďalej vylepšiť zvýšením výkonu spracovania a znížením počtu krokov potrebných na zadanie povelu.

Spoločnosť Ford doplnila kompatibilitu s ďalšími piatimi jazykmi* a viac lokalizovaných verzií bezplatnej funkcie pomoci v núdzi (Emergency Assistance). V prípade nehody, pri ktorej sa nafúkne airbag alebo dôjde k odpojeniu prívodu paliva, funkcia pomoci v núdzi umožní cestujúcim priamo zavolať na záchrannú službu prostredníctvom mobilného telefónu spárovaného a pripojeného cez rozhranie Bluetooth, a to v jazyku príslušného regiónu. Funkcia pomoci v núdzi upozorní osoby, ktoré prvé prevezmú hovor, na polohu vozidla, aby operátori záchrannej služby mohli poslať na miesto primerané zdroje.

Od tohto roka budú mať majitelia vozidiel vybavených systémom SYNC 3 viac možností prístupu k svojím smarfónom vo vozidle:

  • Používatelia telefónov iPhone si môžu aktivovať rozhranie Apple CarPlay, ktoré predstavuje inteligentnejší a bezpečnejší spôsob používania telefónu iPhone vo vozidle. Vodičom umožňuje telefonovať, posielať a prijímať správy či získavať navigačné pokyny optimalizované podľa dopravných podmienok a poskytuje im prístup k hudbe a mnohé ďalšie výhody, pričom sa však môžu plne sústrediť na cestu. Systém je navyše kompatibilný so službou Siri Eyes Free, ktorá umožňuje jednoduchý prístup k funkcii Siri pomocou telefónov iPhone pripojených cez Bluetooth.
  • Používatelia zariadení Android™ si môžu aktivovať rozhranie Android Auto™. Android Auto poskytuje bezpečnejší a bezproblémový prístup k aplikáciám a službám, ktoré vodiči už poznajú a obľubujú, ako napríklad Google Search, Google Maps a Google Play

Prostredníctvom Wi-Fi pripojenia sú automaticky dostupné aktualizácie softvéru vzduchom (Over the Air), ak vozidlo disponuje potrebnými nastaveniami pre domácu sieť Wi-Fi dostupnú na príjazdovej ceste alebo v garáži zákazníka.

Systém SYNC 3 prináša zákazníkovi kvalitnejší zážitok pomocou aplikácie Ford Service App, ktorá poskytuje on-line dopravné informácie na navigačnej mape, aby ste si mohli lepšie naplánovať cestu a prispôsobiť ju meniacej sa dopravnej situácii.

„SYNC 3 využíva dotykové gestá roztiahnutia na zväčšenie zobrazenia a švihnutia, ako aj vyhľadávanie pomocou jedného okna známe z internetových vyhľadávačov. Zákazníkom tak na obrazovke vozidla prináša zážitok veľmi podobný obrazovkám smarfónov, no jednoduchší a intuitívnejší," povedal Kellerwessel.

Nové priekopnícke aplikácie

Technológia SYNC AppLink od spoločnosti Ford, ktorá sa v Európe po prvýkrát predstavila v roku 2013, už teraz umožňuje vodičom hlasovo ovládať široké spektrum aplikácií pre smartfóny, ako napríklad ADAC, Audioteka, AUPEO!, Cityseeker od Wcities, Cyclops, DetektorFM, DIE WELT, Eventseeker od Wcities, Glympse, Goal Live Scores, Meople, n-tv, Radioplayer, Roald Dahl Audiobooks, Spotify a Wetter.de.

Súčasne s uvedením systému SYNC 3 spoločnosť Ford sprístupní vodičom päť nových aplikácií, vrátane aplikácieMyBoxMan, prvej svojho druhu vo vozidle, a HearMeOut.

Aplikácia MyBoxMan od vývojárov FretBay, ktorá zaujala Billa Forda, výkonného riaditeľa spoločnosti Ford, počas podujatia SYNC AppLink Developer Challenge v Dubline, umožňuje vodičom doručiť zásielku iným osobám a zarobiť si počas štandardnej päťkilometrovej jazdy približne 5 až 8 eur.** HearMeOut, ako prvá hlasovo ovládaná handsfree sociálna aplikácia na svete, umožňuje vodičom zaznamenávať 42?sekundové zvukové odkazy, zdieľať ich na Facebooku a Twitteri, a tiež si vypočuť a lajkovať zvukové odkazy od ľudí, ktorých sledujú.***

„Vodiči ešte nikdy nemali za volantom prístup k takýmto aplikáciám. MyBoxMan a HearMeOut prinášajú vodičom úplne nové spôsoby, ako môžu ostať pripojení a dokonca si zarobiť," povedal Scott Lyons, ktorý je v spoločnosti Ford of Europe zodpovedný za vývoj obchodu a partnerstiev v rámci oddelenia pre internetové služby a vozidlá s pripojením na internet. „Ako služba vyžiadania dopravy pre zásielky odhaľuje MyBoxMan nové teritóriá sociálnej prepravy zásielok a umožňuje inteligentné a efektívne využívanie kapacity osobných vozidiel a dodávok počas jázd, ktoré by sa uskutočnili aj bez ohľadu na túto skutočnosť."

Ďalšie nové aplikácie dostupné pre systém SYNC 3 sú napríklad:

  • AccuWeather, popredný svetový poskytovateľ digitálnych informácií o počasí, pomáha vodičom naplánovať a načasovať cestu podľa poveternostných podmienok, pričom vopred prináša výstrahy pred nepriaznivým počasím vďaka funkcii Superior Accuracy™. Patentovaná funkcia AccuWeather MinuteCast® dokáže na základe presnej adresy alebo GPS polohy poskytnúť predpoveď zrážok minútu po minúte vrátane informácií o type, intenzite a trvaní zrážok.
  • Cadena Ser umožňuje španielskym vodičom počúvať najpopulárnejšiu národnú rozhlasovú stanicu v krajine. Aplikácia umožní získať pomocou hlasového ovládania prístup k podcastom, reláciám, miestnym staniciam, správam a zoznamom podujatí na vyžiadanie. Dostupné v Španielčine pre iOS a Android.
  • Los 40 Principales je najpopulárnejšia hudobná rozhlasová stanica v Španielsku, Chile, Kolumbii, Paname, Argentíne, Mexiku, Kostarike, Paraguaji a v Dominikánskej republike. Prehráva rebríček 40 najlepších súčasných hitov, vrátane hudobných žánrov pop, rock a house. Španielski vodiči môžu pomocou hlasového ovládania získať prístup k podcastom a reláciám na vyžiadanie. Dostupné v Španielčine pre iOS a Android.

* Medzi nové jazyky pre systém SYNC 3 patrí čeština, dánčina, nórčina, poľština (vrátane hlasového ovládania) a švédčina (vrátane hlasového ovládania). Vychádzajú z európskych jazykov, ktoré už sú dostupné pre systém SYNC, ako je holandčina, francúzština, nemčina, taliančina, portugalčina, ruština, španielčina, turečtina a britská angličtina.

** Ceny a mzdy sa počítajú na základe kilometrov, rozmeru položiek a hmotnosti položiek. Aplikácia MyBoxMan dáva vodičom možnosť privyrobiť si, nie je však náhradou za hlavnú príjmovú činnosť ani vhodná ako trvalá práca. Ak príjem dosiahne zdaniteľnú úroveň, musí sa zahrnúť do daňového priznania. Aplikácia, spočiatku dostupná pre zariadenia Android vo Francúzsku (vo francúzštine aj angličtine), bude v priebehu roka 2016 uvedená v Nemecku, Španielsku, Taliansku, Holandsku a vo Veľkej Británii v príslušných jazykoch.

*** Dostupné pre zariadenia Android vo Veľkej Británii.

Android a Android Auto sú ochranné známky spoločnosti Google Inc.

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 199 000 zamestnancov a 67 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Spoločnosť Ford zároveň aktívne sleduje nové príležitosti v oblasti inteligentnej mobility v rámci plánu Ford Smart Mobility, prostredníctvom ktorého sa chce stať lídrom v oblasti konektivity, mobility, autonómnych vozidiel, skúsenosti zákazníkov, ako aj dát a analytiky. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej celosvetových produktoch alebo finančnej spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.??

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 53 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku

Naše otváracie hodiny nemusia byť také, na aké ste si už zvykli.