Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Dlho stratený Mustang z filmu Bullittov

11.07.2018 Novinky FORD

Dlho stratený Mustang z filmu Bullittov prípad z roku 1968 a nový Ford Mustang BULLITT sa objavia na čele modelového radu Ford na festivale rýchlosti v Goodwoode

  • Kultový Mustang z filmu „Bullitov prípad“, ktorý šoféroval Steve McQueen v klasike od štúdií Warner Bros., sa po prvýkrát predstaví mimo USA na festivale rýchlosti v Goodwoode spolu s úplne novou špeciálnou edíciou Ford Mustang BULLITT.
  • Majster driftovania Vaughn Gittins Jr. vzdá hold americkým stíhacím pilotom RAF z 2. svetovej vojny s výnimočným 700-koňovým modelom Mustang GT Eagle Squadron. 
  • Pretekári Ford Le Mans názorne predvedú ultra-vysokovýkonné superauto Ford GT na pretekoch do vrchu.
  • Model Ford Fiesta M-Sport pre svetový šampionát v rely sa vydá na preteky do vrchu a debutuje etapou v rely.                                                 
  • Zostavu modelov značky Ford doplnia úplne nové modely Ford Focus a športovo-úžitkové vozidlá EcoSport, Kuga a Edge.

Bratislava, 11. júla 2018 – Kultový Mustang 1968 z filmu „Bullittov prípad“, ktorý šoféroval Steve McQueen v klasike od štúdií Warner Bros. – ktorý bol nadobro stratený až do začiatku tohto roka – sa po prvýkrát predstaví mimo USA na festivale rýchlosti v Goodwoode vo Veľkej Británii od 12. do 15. júla.

Vozidlo, ktoré si zahralo legendárnu 10-minútovú naháňačku vo filme od Warner Bros. – a nastavilo latku pre každú ďalšiu filmovú automobilovú naháňačku – sa objaví na 1,9-kilometrovej trase pretekov do vrchu v Goodwoode spolu s novou, špeciálnou edíciou modelu Ford Mustang Bullitt.

Jeden z dvoch rovnakých fastbackov Mustang GT 1968 používaných pri natáčaní filmu „Bullittov prípad“ – historického vozidla, ktoré šoféroval McQueen – sa objavil po viac ako troch desaťročiach v garáži. Sean Kiernan ho zdedil v roku 2014 od svojho zosnulého otca Roberta a obrátil sa na spoločnosť Ford, aby splnil celoživotný sen svojej rodiny. Obe strany potom spoločne odhalili filmovú hviezdu na severoamerickom medzinárodnom autosalóne v januári 2018 v Detroite. Kiernan sprevádza auto počas európskeho debutu v Goodwoode.

Ďalší veľmi špeciálny Ford Mustang v jedinečnom kabáte Eagle Squadron spoluvytvoril tím Ford Performance a spoločnosť RTR Vehicles Vaughna Gittina Jr. V Goodwoode si uctí amerických stíhacích pilotov, ktorí slúžili v Royal Air Force počas druhej svetovej vojny.

Svetový majster driftu Gittin Jr. bude pilotovať Mustang GT Eagle Squadron s výkonom 700 koní na pretekoch do vrchu ešte predtým, než sa tento jedinečný športový automobil vráti do USA, kde sa zúčastní aukcie na najväčšej benefičnej akcii Experimental Aircraft Association s názvom The Gathering. Výťažok poputuje na vzdelávacie programy pre mládež. Gittin Jr. sa vráti na preteky do vrchu aj na svojom upravenom driftovacom modeli Mustang RTR.

Návštevníci tohtoročného festivalu rýchlosti v Goodwoode taktiež uvidia ultra vysokovýkonné superauto Ford GT, ktoré budú na pretekoch do vrchu šoférovať Andy Priaulx a Harry Tincknell z tímu Ford Chip Ganassi Racing Team zo šampionátu World Endurance – pôjde o čerstvé predstavenie po pretekoch 24 hodín Le Mans.

Vodiči tímu M-Sport Ford World Rally Sebastien Ogier, päťnásobný víťaz šampionátu vodičov rely, a Elfyn Evans, bývalý víťaz britských majstrovstiev rely, predstavia na pretekoch do vrchu a na etape Forest Rally Stage víťazný model Ford Fiesta M-Sport, určený pre svetový šampionát v rely.

Okrem podujatia pretekov na trati a rely budú mať návštevníci stánku Ford v Goodwoode možnosť pozrieť si úplne nový model Ford Focus ako aj ucelený rad športovo-úžitkových vozidiel Ford vrátane kompaktného modelu EcoSport, stredne veľkého modelu Kuga a vlajkovej lode Edge.

Festival rýchlosti v Goodwoode sa bude konať od štvrtka 12. júla do nedele 15. júla v Goodwood House, West Sussex v Anglicku.

Novinky o aktivitách spoločnosti Ford v predvečer a počas festivalu rýchlosti v Goodwoode 2018 – vrátane prvého príchodu kultového originálu Mustang Bullitt do Európy – môžete sledovať na stránke www.twitter.com/FordEu a na portáli www.youtube.com/fordofeurope. Mediálne výstupy a ďalšie aktivity budú od 11. Júla, 09:00 SEČ k dispozícii na stránke http://goodwood2018.fordpresskits.com.

______________________________

O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnou spoločnosťou v odvetví automobilového priemyslu so sídlom v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. K hlavným oblastiam jej podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Spoločnosť Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company a aktívne sleduje nové príležitosti na investovanie v oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Spoločnosť Ford má v celosvetovom meradle približne 202 000 zamestnancov. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej produktoch a službách spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com. 

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 54 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 69 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford of Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

O spoločnosti Warner Bros. Consumer Products

Štúdiá Warner Bros. Consumer Products (WBCP), patriace pod spoločnosť Warner Bros. Entertainment, rozširujú výkonné portfólio značiek zábavy a franšíz do života fanúšikov na celom svete. Štúdiá WBCP spolupracujú s najlepšími držiteľmi licencií na celom svete v oblasti oceňovaného radu hračiek, módy, domácich dekorácii a publikácií inšpirovaných franšízami a právami, ako je napríklad DC, Čarodejnícky svet, Looney Tunes a Hanna-Barbera. Medzi úspešný biznis celosvetového zábavného priemyslu patria priekopnícke zážitky, ako je Čarovný svet Harryho Pottera a Warner Bros. World Abu Dhabi (otvorenie 2018). S inovatívnymi globálnymi programami licencií a reklamných predmetov, maloobchodnými iniciatívami, propagačnými partnerstvami a štýlovými zážitkami patrí WBCP medzi popredné licenčné a maloobchodné organizácie na svete. 

BULLITT a všetky súvisiace postavy a prvky sú ochranné známky spoločnosti Warner Bros. Entertainment Inc. (s18).

Späť

Galéria k článku