Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Čokoláda, mušle… a Mustangy!

24.10.2016 Novinky FORD

?Čokoláda, mušle… a Mustangy! Uhádnete, ktorý národ je prekvapivo najväčším fanúšikom tohto kultového športového vozidla?

  • Najviac kupujú Mustang spomedzi európskych vodičov Nemci, no nezaostávajú za nimi ani Briti. Na titul najväčších fanúšikov kultového Mustangu v Európe však majú právom nárok milovníci športových vozidiel v Belgicku.
  • V Belgicku dnes vlastní nový Ford Mustang proporcionálne viac vodičov než v akejkoľvek inej európskej krajine – jeho milovníci si tu kúpili viac ako 1 600 nových Mustangov.
  • Kultový športový automobil sa začal predávať v Európe minulý rok, a to po prvý raz v celej svojej histórii. Prvýkrát bol Mustang uvedený na trh v USA pre 51 rokmi. Od uvedenia na európsky trh sa predalo už vyše 21 000 kusov nového modelu.

BRATISLAVA, 19. októbra 2016 – Aj keď Belgicko človeku zrejme nepríde na myseľ ako prvá krajina, keď je reč o športových automobiloch, tamojší vodiči sa do nového Fordu Mustang zaľúbili až po uši.

Z viac ako 21 000 nových Mustangov, ktoré automobilka Ford doposiaľ predala v Európe, skončilo až 1 600 vo vlastníctve belgických nadšencov. To je jeden Mustang na každých 4 693 vodičov spomedzi všetkých 7 659 000 vodičov v krajine – čo je neporovnateľne väčší pomer než kdekoľvek inde v Európe.

Nemecko a Veľká Británia predstavujú viac ako polovicu všetkých predaných kusov nového Mustangu od jeho minuloročného uvedenia na európsky trh. Starý kontinent tak uvidel na svojom trhu kultový športový automobil vôbec po prvý raz od roku 1964, keď sa začal predávať v USA. Nemeckí vodiči si doposiaľ kúpili 7 281 Mustangov (jeden na každých 7 700 vodičov) a britskí vodiči si kúpili 4 761 Mustangov (jeden na každých 7 743 vodičov).

Na treťom mieste je Francúzsko s počtom 2 126 predaných vozidiel a štvrté je Belgicko – jedna z krajín s menšou populáciou (k ďalším patrí Švédsko, Švajčiarsko a Česká republika), kde je obrovský dopyt po automobile, ktorý sa minulý rok stal najpredávanejším športovým kupé na svete.

„Mustang je automobil, ktorý má medzi európskymi fanúšikmi obrovské množstvo vášnivých prívržencov v podobe množstva záujmových klubov a stretnutí milovníkov Mustangu,“ uviedol Laurent Charpentier, generálny riaditeľ spoločnosti Ford Belgium. „Je to športový automobil ako žiadny iný – automobil, na ktorý niektorí tunajší fanúšikovia čakali doslova celý život.“

Belgicko je dlhoročným milovníkom rýchlych áut. Slávny okruh Circuit de Spa?Francorchamps bol jednou z prvých pretekárskych tratí, na ktorých sa konali preteky Formuly 1 (F1), a pilot Jacky Ickx šesťkrát vyhral preteky 24 hodín Le Mans, raz na modeli Ford GT-40, 25-krát stál na stupňoch víťazov F1 a okrem toho vyhral Rely Dakar.

K najväčším fanúšikom nového automobilu patrí Adelbert Engler z belgického mestečka Heusden Zolder, ktorý o sebe tvrdí, že je „blázon do Mustangu“. Doma má dnes zbierku 5 500 modelov automobilu Mustang, ktorú si sám vybudoval, a tiež niekoľko klasických modelov v skutočnej veľkosti.

„Od rozhovorov, filmov a hudobných videoklipov až po správy, výročia a výstavy – to všetko som za tie roky absolvoval so svojimi Mustagmi,“ hovorí Engler, ktorý už netrpezlivo čaká na doručenie žltého fastbacku Mustang s 2,3-litrovým motorom EcoBoost.

Európski záujemcovia o Mustang majú na výber modely poháňané 5,0-litrovým motorom V8 a 2,3? litrovým motorom EcoBoost s karosériou typu fastback alebo kabriolet. Najobľúbenejšími farbami karosérie sú zatiaľ červená, sivá a čierna, pričom 72 percent kupujúcich si vybralo typ fastback a 64 percent sa rozhodlo pre pohon s motorom V8. Modely s motorom EcoBoost sú najobľúbenejšie v južnej Európe.

Od začiatku roka sa predaj športových automobilov značky Ford v Európe v porovnaní s minulým rokom zdvojnásobil; platí to nielen o kultovom Mustangu, ale aj modeloch Focus RS, Focus ST a Fiesta ST.

Video.

Viac informácii a cenník.


O spoločnosti Ford Motor Company

Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 203 000 zamestnancov a 67 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel a SUV značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. V záujme rozširovania svojho obchodného modelu spoločnosť aktívne sleduje aj nové príležitosti s investíciami do oblasti elektrifikácie, autonómnych vozidiel a mobility. Ford poskytuje aj finančné služby prostredníctvom spoločnosti Ford Motor Credit Company. Viac informácií o spoločnosti Ford a jej produktoch na celom svete nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 jednotlivých trhoch a má približne 53 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a osem nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť

Galéria k článku