Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky HYUNDAI ~ AutomotiveINNOVATIONS Award 2016 získal Hyundai

20.05.2016 Novinky HYUNDAI

?Spoločnosť Hyundai Motor získala po prvý raz cenu AutomotiveINNOVATIONS Award

  • Najinovatívnejší veľkosériový výrobca v kategórii alternatívnych pohonov
  • Prestížna cena od Center of Automotive Management
  • Hyundai IONIQ je prvým modelom konštruovaným pre tri elektrifikované systémy pohonu

Spoločnosť Hyundai Motor získala po prvý raz cenu AutomotiveINNOVATIONS Award ako najinovatívnejší veľkosériový výrobca v kategórii alternatívnych pohonov. V uplynulom roku nijaký iný automobilový výrobca na svete nepredstavil viacinovácií v oblasti alternatívneho pohonu ako Hyundai Motor. Prestížne ceny AutomotiveINNOVATIONS Awards sa udeľujú ročne ako uznanie vynikajúcich technických prvkov, ktoré “poskytujú citeľné dodatočné benefity pre zákazníkov”. Ceny udeľuje renomovaný vedecký inštitút Center of Automotive Management (CAM) v Nemecku spolu s poradenskou spoločnosťou PriceWaterhouseCoopers (PwC).

Na slávnostnej ceremónii prevzal cenu Markus Schrick, výkonný riaditeľ Hyundai Motor Deutschland. CAM a PwC ocenili priekopnícku rolu spoločnosti Hyundai Motor pri vývoji nových technológií pre vozidlá šetrné voči životnému prostrediu. Najaktuálnejším príkladom je nový Hyundai IONIQ: prvý model na svete vyvinutý s troma rozličnými elektrifikovanými systémami pohonu. Verzie Hybrid a Electric sa začnú predávať v druhej polovici roka 2016, v roku 2017 bude nasledovať verzia Plug-in hybrid. Uvedením modelu IONIQ na trh sa Hyundai Motor stane jediným výrobcom na svete, sériovo vyrábajúci tri elektrické typy pohonu: hybridný, elektrický, plug-in hybrid a pohon palivovým článkom na vodík. Vo februári 2013 sa Hyundai Motor stal prvou spoločnosťou, ktorá spustila sériovú výrobu a predaj automobilu poháňaného palivovým článkom – ix35 Fuel Cell.

Značka Hyundai je zvlášť inovatívna nielen v oblasti alternatívnych pohonov. V rámci všetkých svojich divízií Hyundai v roku 2015 zvýšil počet inovácií o 42 percent oproti predchádzajúcemu roku, čím sa podľa CAM a PwC zaradil medzi päť najinovatívnejších automobilových výrobcov na svete.

Cena AutomotiveINNOVATIONS Award sa udeľuje celkovo v 13 kategóriách. Zahŕňajú napríklad cenu za najinovatívnejšieho automobilového výrobcu, najinovatívnejšiu automobilovú značku, konvenčné systémy pohonu, alternatívne pohony, bezpečnostné systémy, konektivitu a štúdie automobilov. Hodnotenie sa uskutočňuje na základe databázy inovácií CAM, v tomto roku obsahujúcej 19 globálnych automobilových koncernov so 60 značkami. V roku 2016 sa cena udeľovala po jedenásty raz, pričom v hodnotení bolo takmer 1500 inovácií, čo predstavuje nový rekord. Cena zohľadňuje inovácie, ktoré už boli predstavené aspoň vo forme prototypov.Hyundai Motor Europe

V roku 2015 spoločnosť Hyundai Motor Europe odovzdala zákazníkom 470.130 automobilov v Európe čo predstavuje nárast predaja o 10,9 % oproti roku 2014 – a obmenila 80 % svojho modelového programu, ktorý je teraz najmladší v Európe. Až 90 % automobilov Hyundai predaných v regióne bolo navrhnutých, skonštruovaných a testovaných a vyrobených v Európe aby spĺňali požiadavky európskych zákazníkov. Predaj podporuje rozsiahla infraštruktúra v Európe. Patria do nej aj dva výrobné závody – v Českej republike a Turecku, ktoré majú spolu kapacitu 500.000 kusov ročne. Hyundai predáva automobily v 31 európskych štátoch v sieti 2.500 autorizovaných predajcov.

Hyundai Motor poskytuje na svoje nové automobily predávané v Európe päťročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Komplet záruky a popredajných služieb zahŕňa aj päťročnú bezplatnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov prehliadok technického stavu vozidla.

Ďalšie informácie o Hyundai Motor Europe a jej produktoch sú k dispozícii na www.hyundai.news. Sledujte Hyundai Motor Europe na sieti Twitter @HyundaiEurope a Instagram @HyundaiEurope.

Späť

Galéria k článku