Servis
Objednať sa na servis
Jazda
Testovacia jazda
Akcie
Aktuálne akcie

Novinky FORD ~ Aplikácia na zdieľanie jázd zvíťazila v súťaži Ford Smart Mobility Game Challenge

07.04.2016 Novinky FORD

?

  • Spoločnosť Ford vymenovala aplikáciu Jaunt na zdieľanie jázd za víťaza súťaže Ford Smart Mobility Game Challenge. Ide o iniciatívu na využívanie hier pri riešení skutočných problémov v oblasti mestskej mobility.
  • Víťaz získal hlavnú cenu 10 000 € za aplikáciu, ktorá ľuďom ušetrí peniaze, umožní nájsť priateľov a zmenší dopravné zápchy, keďže dokáže spojiť ľudí navzájom pri jazdách autom, bicyklom a verejnou dopravou.
  • Aplikácia SelfieGo sa umiestnila na druhom mieste. Vďaka fenoménu selfie vyzvala pravidelne dochádzajúcich ľudí, aby prešli na bicykle a pešiu dopravu. Tretie miesto patrí aplikácii Flux, ktorá obmedzí dopravné zápchy hravým spôsobom.
  • Ford Smart Mobility je plán spoločnosti stať sa lídrom v oblasti konektivity, mobility, autonómnych vozidiel, zážitku pre zákazníkov, dát a ich analýzy.

Viac informácii - TU

Ako funguje aplikácia:
Video - TU
PDF

BARCELONA, Španielsko, 24. februára 2016 – Víťazom súťaže Ford Smart Mobility Challenge sa stala nová aplikácia, vďaka ktorej bude cestovanie efektívnejšie, spoločenskejšie a ktorá zároveň zmenší dopravné zápchy. Tvorcovia aplikácie na zdieľanie jázd dnes získali na podujatí Mobile World Congress v Barcelone hlavnú cenu 10 000 €.

Tvorcovia aplikácie SelfieGo, ktorej cieľom je zatraktívniť cestovanie bicyklom a pešo, sa umiestnili na druhom mieste. Na treťom mieste skončila aplikácia Flux určená na obmedzenie dopravných zápch hravým spôsobom. Obaja finalisti získali odmenu 7 500 €. Vývoj prebiehal v spolupráci s laboratóriom Cologne Game Lab a začiatok bol minulý rok na podujatí Gamescom, najväčšom európskom veľtrhu s interaktívnymi hrami. Organizátori súťaže Ford Smart Mobility Game Challenge vyzvali vývojárov na vytvorenie herných konceptov, ktoré by pomohli riešiť reálne problémy v oblasti mestskej mobility.

Gamifikácia sa ukázala byť účinným spôsobom, ako riešiť reálne problémy v mnohých oblastiach, vrátane hľadania lieku na AIDS. Získané poznatky môžu viesť k inovatívnym riešeniam a novým prístupom k integrácii mestskej dopravy, ako aj k podpore pozitívneho správania denne dochádzajúcich ľudí. Porotu súťaže Ford Smart Mobility Challenge tvorili osobnosti zo spoločností Ford, Cologne Game Lab, USC Games Program, Medzinárodnej školy dizajnu v Kolíne nad Rýnom a zo štúdia Turn 10 Studios.

„Vývojári hier majú impozantnú bilanciu pri zavádzaní nových riešení reálnych problémov a prichádzajú so sviežimi riešeniami. A presne toto sme chceli dokázať v rámci súťaže Ford Smart Mobility Game Challenge," povedal Ken Washington, viceprezident vývoja a pokročilých konštrukcií spoločnosti Ford. „Aplikácia Jaunt je dokonalým príkladom práve takéhoto novátorského prístupu. Umožňuje vyhnúť sa upchaným trasám, pretože spája cestujúcich na rovnakých trasách, takže vďaka zdieľaniu jazdy pomáha zmierniť dopravné zápchy. Okrem toho spríjemňuje život, pretože ľudia si viac užijú cestovanie – či už cestujete autom, na bicykli, verejnou dopravou alebo pešo."

Aplikáciu Jaunt vyvinuli Ilya Zarembsky a Betsy Medvedovsky v New Yorku v USA. Aplikácia umožňuje používateľom vytvárať trasy a taktiež sa pripojiť k tým, ktoré už vytvorili iní. Cieľom je vytvoriť najrýchlejšie alebo zaujímavejšie trasy. Pomocou interaktívnej mapy môžu používatelia filtrovať dostupné „výlety" podľa druhu dopravy alebo miesta a času, a zistiť podrobnosti o svojich spolucestujúcich. Zdieľanie výletov, využívanie rôznych druhov dopravy a motivácia cestujúcich využívať alternatívne trasy pomôžu zmierniť tlak na hlavných dopravných ťahoch a zlepšiť plynulosť dopravy v mestských oblastiach.

Škótska aplikácia SelfieGo používa mapy s funkciou GPS, na ktorých sa zobrazuje optimálna trasa na vytváranie selfies pri významných atrakciách v danom meste. Používatelia ich môžu zdieľať na sociálnych sieťach. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť zaujímavejšie cestovanie pešo alebo na bicykli. Nemecká aplikácia Flux zmení dopravné zápchy na hry – pomocou grafiky premietanej na čelné sklo vyzýva vodiča, aby udržiaval stálu rýchlosť, čím pomáha vytvárať plynulejšiu dopravu a predchádza nehodám.

Ford Smart Mobility je plán spoločnosti stať sa lídrom v oblasti konektivity, mobility, autonómnych vozidiel, zážitku pre zákazníkov, dát a ich analýzy. Hľadanie nových a inovatívnych spôsobov riešenia problémov globálnej dopravy je neoddeliteľnou súčasťou transformácie spoločnosti Ford na spoločnosť pôsobiacu v oblasti automobilizmu a mobility, pričom najnovší vývoj načrtol začiatkom tohto týždňa prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ford Mark Fields.

Spoločnosť Ford sa taktiež rozhodla využiť gamifikáciu na urýchlenie vývoja autonómnych technológií a zdokonalenie zážitku z vlastníctva vozidla značky Ford. Technológia SmartGauge odmeňuje vodiča za úspornú jazdu. Aplikácia MyFord Mobile umožňuje vodičom vzdialene ovládať nabíjanie svojich elektromobilov a vo forme lopty na cvičenie alebo teplovzdušných balónov zobrazuje úspory emisií CO2. Spoločnosť Ford používa herné prvky aj pri vývoji aplikácie MoDe:Link, prototypu aplikácie na plánovanie trasy, ktorá je súčasťou experimentu s elektrobicyklom Handle on Mobility. Ukážka sa uskutočnila minulý rok na podujatí Mobile World Congress.

O spoločnosti Ford Motor Company
Ford Motor Company je globálnym lídrom v odvetví automobilového priemyslu a mobility so základňou v meste Dearborn v americkom štáte Michigan. Spoločnosť má približne 199 000 zamestnancov a 67 výrobných závodov po celom svete a k jej hlavným oblastiam podnikania patrí projektovanie, výroba, marketing, predaj a servis komplexného radu osobných automobilov, nákladných vozidiel, SUV a elektrifikovaných vozidiel značky Ford, ako aj luxusných vozidiel značky Lincoln. Spoločnosť Ford zároveň aktívne sleduje nové príležitosti v oblasti inteligentnej mobility v rámci plánu Ford Smart Mobility, prostredníctvom ktorého sa chce stať lídrom v oblasti konektivity, mobility, autonómnych vozidiel, skúsenosti zákazníkov, ako aj dát a analytiky. Viac informácií o spoločnosti Ford, jej celosvetových produktoch alebo finančnej spoločnosti Ford Motor Credit Company nájdete na internetovej stránke www.corporate.ford.com.

Spoločnosť Ford of Europe sa zaoberá výrobou, predajom a servisom vozidiel značky Ford na 50 individuálnych trhoch a má približne 53 000 zamestnancov vo svojich podnikoch s plnou majetkovou účasťou. Celkovo pre spoločnosť pracuje približne 68 000 ľudí, ak sa zarátajú aj podniky s účasťou iných spoločností a nekonsolidované podniky. Okrem spoločnosti Ford Motor Credit Company prevádzkuje spoločnosť Ford Europe divíziu Ford Customer Service Division a 24 výrobných závodov (16 podnikov s plnou majetkovou účasťou alebo konsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností a 8 nekonsolidovaných podnikov s účasťou iných spoločností). Do Európy boli prvé automobily značky Ford privezené v roku 1903, teda v tom istom roku, v ktorom bola spoločnosť Ford Motor Company založená. Výroba v Európe sa začala v roku 1911.

Späť